Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
Chełmek, ul. Marszałka Piłsudskiego 1
„Sukces jest sumą małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu.”
Mija kolejny rok wytężonej pracy w naszej szkole. Wszyscy zapewne marzą już o zasłużonym odpoczynku, ale zanim to nastąpi, trzeba podkreślić, jak wiele pracy zostało włożone przez uczniów naszej szkoły, aby osiągnąć sukcesy, o których nie sposób zapomnieć. Dlatego też w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący rok szkolny 2025/2026. Była to okazja do podziękowania i pogratulowania uczniom, którzy przez cały rok angażowali się w naukę, rozwijali swoje pasje i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.
Podczas apelu wręczono dyplomy uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce, laureatom i uczestnikom konkursów szkolnych, takich jak np. konkurs szachowy, konkurs za „Najlepszy Film Szkolny”, konkurs „Memory Master”.
Dyplomy otrzymali również uczniowie reprezentujący naszą szkołę w różnych zawodach sportowych oraz uczniowie szczególnie zaangażowani w działalność organizacji szkolnych, jak np. samorząd uczniowski, czy koło teatralne.
Na wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy uzyskali 100% frekwencji, a byli to Marcelina Trethan z klasy 4b oraz Wojciech Piech z klasy 6a.
Jednak największą grupę stanowili uczniowie, którzy uzyskali średnią 5,0 i wyżej. Otrzymali oni dyplomy od Burmistrza Chełmka.
Lista wyróżnionych uczniów:
- Zofia Chwierut,
- Klara Kowalczyk,
- Kornel Lis,
- Tymon Matysik,
- Emilia Piergies,
- Hanna Polańska,
- Eliza Sternal,
- Nadia Śmigacz,
- Anna Urbańczyk,
- Wanessa Wardzińska,
- Artur Wojtania,
- Michał Załozny,
- Adam Załozny,
- Olga Boroń,
- Kacper Brombrosz,
- Wiktor Chuderski,
- Zofia Marć,
- Lena Niemczyk,
- Wiktoria Piekarska,
- Zuzanna Bajorek,
- Liliana Chwierut,
- Marcelina Dudek,
- Antonina Gondek,
- Zuzanna Szczurek,
- Borys Wieczorek,
- Kamila Bisaga,
- Zofia Firek,
- Liliana Kozub,
- Jan Maca,
- Lena Marek,
- Wojciech Piech,
- Franciszek Smołkowicz,
- Zuzanna Wołowiec,
- Milena Bisaga,
- Alicja Jasińska,
- Artur Jasiński,
- Antonina Kowalczyk,
- Marta Widera,
- Zuzanna Wojciechowska,
- Amelia Bajorek,
- Patryk Klimas,
- Alicja Kręźelwicz,
- Jan Nowak,
- Armand Pyrek,
- Kamil Foltyn,
- Natalia Iwanek,
- Szymon Jewak,
- Lena Soroka,
- Maria Wójcik,
- Lidia Baranek,
- Olga Górecka,
- Karol Hryniecki,
- Mateusz Janik,
- Eliza Ortman,
- Kalina Więcek.
Wyróżnieni uczniowie są przykładem systematyczności, odpowiedzialności oraz aktywnej postawy. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, rozwijania talentów oraz wielu powodów do dumy w kolejnym roku szkolnym.
„Tydzień dla bezpieczeństwa”
„Tydzień dla bezpieczeństwa” to ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, która ma na celu podsumowanie całorocznej pracy profilaktycznej oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego, letniego wypoczynku.
W ramach akcji w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem po to, by przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Zwrócono uwagę na to jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców.
Policjant przypomniał uczniom, że od 3 czerwca 2026 r. obowiązuje noszenie kasku ochronnego przez osoby poniżej 16. roku życia poruszające się rowerem lub hulajnogą.
Na zakończenie apelu uczniowie klasy 4b i 7b przygotowali przedstawienie, na którym jeszcze raz podsumowano zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji w górach, nad wodą oraz w sieci.
koordynatorzy ds. bezpieczeństwa
Joanna Baran i Ewelina Szumniak
Spotkanie z policjantem – bezpieczne wakacje
Wakacje są po to, by odpoczywać i bawić się. Realizować te zainteresowania, na które w okresie nauki szkolnej często brakuje czasu. W czasie trwania wypoczynku letniego wszystkie dzieci muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W klasach młodszych Szkoły Podstawowej wychowawcy przeprowadzili pogadanki nt. bezpiecznych zabaw w czasie wakacji.
Wszyscy wiedzą, że:
- nie wolno oddalać się od miejsca zabawy
- nie otwieramy drzwi nieznajomym
- należy informować rodziców, dokąd wychodzimy i kiedy wrócimy
- bawimy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych
- nie wolno kąpać się w miejscach zabronionych
- należy znać telefony alarmowe
- dbamy o bezpieczeństwo w lesie, nad wodą, w górach, w czasie pobytu na wsi.
Pan Policjant z chełmeckiego komisariatu przypomniał najmłodszym uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego letniego wypoczynku. Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.”Bezpieczne Wakacje”. Przy okazji spotkania z funkcjonariuszem policji podsumowano konkurs i wręczono nagrody.

Szachy w szkole
W dniu 19 czerwca 2026r. podsumowano współzawodnictwo szachowe klas trzecich. Turniej szachowy odbywał się w dwóch kategoriach.
Zwycięzcami zostali:
Maja Dziąba i Hubert Piwowarczyk z kl. 3a oraz Aneta Kosowska i Igor Winiarski z kl. 3b.
Nagrodzono również uczniów, którzy zdobyli miejsca drugie i trzecie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy.
Prowadzone w naszej szkole zajęcia szachowe rozwijają myślenie strategiczne, koncentrację, pamięć, zdolności matematyczne, inteligencję emocjonalną oraz kształtują charakter i umiejętności społeczne.
Joanna Czanota









