Sukcesy

Mikołaj Hoder

W dniu 15.09.2018 w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Formacji Latynoamerykańskich FTS. Grupa Bingo należąca do Szkoły Tańca Astra zdobyła najwyższy tytuł i złoty medal. Trenerką grupy jest Pani Wioletta Kowalczyk

Mikołaj tańczy już od 9 lat i jest stypendystą za wyniki sportowe. Jego partnerką w tańcu jest Natasza Szałaśny.

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i rodzicom.

40 Bieg Szewców

40 Bieg Szewców, rozegrany w ubiegły piątek na Stawach, był bardzo udany dla uczniów naszej szkoły. W kategorii dziewcząt ze szkoły podstawowej III miejsce zajęła Emilka Majcherczyk z Vc, wśród chłopców ze szkoły podstawowej III miejsce zajął Kacper Siuta, II miejsce- Michał Janik, I miejsce – Mateusz Kapitan. Wszyscy chłopcy są z klasy sportowej Via !!!

Gimnazjum godnie zaprezentowali  uczniowie klasy IIIa, którzy zajęli: II miejsce-Dudziak Wiktor I miejsce- Maksymilian Pędrys.

Dziękujemy Pani Agnieszce za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów, za sympatyczną atmosferę i słodki poczęstunek!

Wszystkim uczestnikom Biegu gratulujemy!!!!

Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe

Dnia 3.10.2018r w Oświęcimiu nad Sołą, w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe. Nasza szkołę reprezentowały dwie sztafety chłopców 10x1000m: uczniowie z klasy VIa, to była sztafeta SP oraz uczniowie z klasy IIIa gimnazjum wraz z chłopcami z klas VIII i VII. Podczas zawodów warunki były trudne, ponieważ wiał silny wiatr, skutecznie utrudniający bieg. Jednak naszym chłopcom z klasy sportowej nie przeszkodził w zdobyciu I miejsca!!!: Starsi zajęli V miejsce.

Gminne rozgrywki w piłkę nożną halową

17.10.2018. w SZS -1 w Chełmku odbyły się gminne rozgrywki w piłkę nożną halową w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Szkoły reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.

Nasza szkoła zajęła następujące miejsca:

I – dziewczynki starsze(kl. VIII+VII)

I – chłopcy starsi ( gimnazjum+ kl. VIII)

I – chłopcy młodsi (kl. VI+V)

II – dziewczynki młodsze( kl. VI+V)

Gratulacje dla uczniów

 

       Klasa sportowa 2006 (SP2 Chełmek) Mistrzem Powiatu!!!

  Piłka nożna halowa – finały powiatowe

     8 drużyn – 2 grupy po 4 zespoły

            Chełmek – Piotrowice 3-0 Siuta x2, Olszak

            Chełmek – Zator 1-0 Siuta

            Chełmek – Oświęcim ( Unia 2006 ) 2-0 :-) Olszak, Przewoźnik,

            Finał : Chełmek – Osiek 4-0 Olszakx2, Siuta, Przewoźnik

            Bilans : 11-0 !!! Miejsce rozgrywek : Zator

            Skład : Michał Janik, Mateusz Kapitan, Dominik Palian, Mikołaj Przewoźnik, Kamil Olszak, Kacper Siuta, Klaudiusz Nowotarski, Szymon Legut, Jakub Szyjka, Filip Durasiewicz,

 

Szymon Dębski i Mateusz Dębski

Szymon zajął 3 miejsce w Pucharze Europy Oyama Karate w Semi-Knockdown w Radomiu. Szymon występował w kategorii Junior do 65 kg.

Mateusz zajął 1 miejsce – Pucharze Polski Oyama Karate w Lekkim Kontakcie Radomiu. Mateusz występował w kategorii Młodzik do 35 kg.

 

SP 2 Wicemistrzem Małopolski

W dniu 28.11 odbyły się finały wojewódzkie halowej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Po przebyciu wszystkich eliminacji gminnych, powiatowych, rejonowych nadszedł czas wielkiego finału. W turnieju wzięło udział 5 szkół z całego województwa.

Nasza szkoła wygrała3 mecze i tylko jeden decydujący przegrała.

Warto zauważyć , że aż do rozgrywek finałowych nasza drużyna nie straciła nawet jednej bramki!

Jest to jedno  z największych osiągnięć w historii szkoły zaraz po tym jak rocznik 2001 zdobył tytuł mistrzowski tyle, że na boiskach otwartych. Na hali jest to niewątpliwie wydarzenie historyczne.

Gratulujemy !!!

Konkurs plastyczny „Jak uniknąć uzależnień”

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach.Konkurs odbył się pod hasłem „Jak unikać uzależnień” i nawiązuje do programu profilaktycznego realizowanego w naszej szkole „Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Oto nasi zwycięzcy:

Emilia Majcherczyk- zajęła 1 miejsce w kategorii klas V

Alicja Mądrala – zajęła 1 miejsce w kategorii klas VI

Małgorzata Trojanowska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas V.

Gratulujemy i zachęcamy do dalszej aktywności.

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Snowboardzie

Dnia 08.01.2019 roku, w Wiśle odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Snowboardzie. Naszą szkołę reprezentowała Kornelia Klimas z klasy VB, która zajęła I miejsce.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW

Kornelia Klimas wywalczyła III miejsce w snowboardowych Mistrzostwach Polski Młodzików zorganizowanych w dniach 2 i 3 marca 2019 roku na Stacji Narciarskiej Czarny Groń.

Ogólnopolski Projekt Stypendialny –

„STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA” 2018/2019

Najlepszymi okazali się:

KONKURS CZYTELNICZY:

  • Julia Bigaj – kl. II c – wyróżnienie

KONKURS PLASTYCZNY: 

  • Wiktoria Andre – kl. II b – III miejsce
  • Lena Raczek – kl. II b – wyróżnienie
  • Paweł Golaskl. I a – wyróżnienie

„Cichociemni 2019”

27 marca 2019 uczniowie klas 7 naszej szkoły: Anna Maca, Małgorzata Legut, Mikołaj Gut oraz Patryk Twardy zajęli 3 miejsce w IX Konkursie Historyczno – Sportowo – Obronnym „Cichociemni 2019”. Ponadto Patryk oraz Gosia zajęli pierwsze miejsce indywidualnie w kategorii strzeleckiej.

Konkurs fotograficzny

W ramach konkursu „Szlakiem dziedzictwa lokalnego Doliny Soły” uczennica naszej szkoły Anna Maca zajęła III miejsce.

Klasa sportowa 2006 Vice Mistrzem Województwa Małopolskiego szkół podstawowych w roku 2019

11.06.2019 w Brzesku rozegrany został finał piłki nożnej. Wzięło w nim udział 6 najlepszych szkół z całej Małopolski. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w województwie.

Ogólnopolskie konkursy z języka angielskiego

W konkursie Panda uczennica klasy Vb – Oliwia Lasek zajęła 5 miejsce
i otrzymała dyplom laureata konkursu.

W konkursie Memory Master Laureatem II stopnia została Joanna Zabdyr z klasy VIa, a laureatami III stopnia zostały Anna Księżarczyk z klasy VIa oraz Jagoda Kokoszka z klasy Vb. Wyróżnienia dostały następujące osoby: Emilia Snopko z Vc, Martyna Kokoszka z Vb, Mateusz Miziołek z Vc oraz Weronika Szczepańska z VIb.

Klasa sportowa mistrzem powiatu w piłce nożnej halowej

Klasa sportowa Sp2 Chełmek zwyciężyła w rozgrywanym na hali sportowej w Chełmku turnieju powiatowym szkół podstawowych.

Klasa sportowa Vice – Mistrzem województwa w piłce nożnej halowej

28.11.19r w Limanowej został rozegrany finał wojewódzki w halowej piłce nożnej. Wystąpiło 5 najlepszych drużyn z całego województwa. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce. 

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Snowboardzie

Dnia 10.01.2020 roku w Ośrodku Narciarskim „SIGLANY” w Wiśle odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Snowboardzie, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „OświęcimSKI”, PSZS Oświęcim. Naszą szkołę reprezentowały: Kornelia Klimas z klasy VIB oraz Emilia Dyląg z klasy VII B. Kornelia zajęła I miejsce, a Emilia II w swoich grupach wiekowych.

SNOWBOARDOWE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZENNIC

W dniach 22-23.02.2020 r. w Stacji Narciarskiej „Wierchomla Mała” zorganizowano Puchar Polski w Snowboardzie. Uczennica klasy VIb Kornelia Klimas – reprezentująca klub UKS SILESIA – OPTY Chełm Śląski – zajęła II miejsce w konkurencji snowboardcross w kategorii Młodziczka.

Dzień później, tj. 24.02.2020 roku, w Spytkowicach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i  Młodzieży Szkolnej w Snowboardzie. Naszą szkołę reprezentowały: Kornelia Klimas z VIb i Emilia Dyląg z VIIb.

W klasyfikacji indywidulanej Kornelia zajęła III miejsce, a Emilia uplasowała się na XIII pozycji w swoich grupach wiekowych.

SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM

W Trzebini odbył się XXV JUBILEUSZOWY MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODYCH TALENTÓW W SZACHACH AKTYWNYCH. Uczeń klasy Ia szkoły podstawowej, WIKTOR KISIEL, zajął III miejsce w kategorii do lat 8.

Bieg Poszukiwaczy Wiosny

W dniu 22 marca 2022 r. na Stawach w Chełmku odbyła się kolejna edycja Biegu Poszukiwaczy Wiosny. Na starcie stanęło aż 38 uczniów naszej szkoły, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych i dziewcząt i chłopców. Aż w trzech kategoriach nasi uczniowie znaleźli się na podium:
klasy IV – VI
kategoria dziewcząt
III miejsce zajęła Julia Moskal
kategoria chłopców
I miejsce Filip Bisaga
III miejsce Błażej Chudy
klasy VII – VIII
kategoria dziewcząt
II miejsce Emilia Majcherczyk
III miejsce Weronika Łysak

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 5a naszej szkoły – Karol Wróbel zajął 10 miejsce i tym samym został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii w kategorii: szkoły podstawowe, klasy 4-6, praca plastyczna, upamiętniająca postać św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.

Laureaci konkursu plastycznego „Bezpieczne dzieci w Internecie”

Konkurs plastyczny na plakat profilaktyczny został zorganizowany w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Zagrożenia w sieci – profilaktyka i reagowanie” oraz w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

W konkursie w etapie szkolnym wzięli uczniowie z klas IV oraz III. Główne nagrody zdobyły:

I miejsce – Kalina Więcek, kl. IV b

II miejsce – Lidia Baranek, kl. IV a

III miejsce – Nina Kowalik, kl. III a

Konkurs literacki „Opowiem Ci bajkę” organizowany przez  MBP w
Chełmku

Młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez MBP w Chełmku. Konkurs literacki dla dzieci „Opowiem Ci bajkę” cieszył się popularnością i brali w nim udział uczniowie całej gminy. Biblioteka miejska skierowała swoją ofertę do wszystkich uczniów klas 4 – 6, którzy mają lekkie piórko i wykazują talent literacki. Następujący uczniowie otrzymali wyróżnienia:

Uczniowie z klasy 5a: Olga Górecka, Lidia Baranek, Kateryna Vysotska

Uczniowie z klasy 5b:

Lena Wardzińska, Kamila Drąg, Milena Malek, Michał Gałęziowski, Nadia Zuber.

Laureatka konkursu pt. „Spotkanie ze sztuką”.

Uczennica naszej szkoły Natalia Ortman z klasy VIIID została laureatką konkursu pt. „Spotkanie ze sztuką”. Zadaniem konkursu  było przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza.

Natalia swoimi umiejętnościami wywalczyła bon o wartości 300 zł. Cała klasa VIII D zostanie uhonorowana nagradą w postaci jedniodniowej wycieczki do Muzeum Narodowego w Warszawie z możliwościa  uczestnictwa w lekcji muzealnej.

Chełmoński ukazał wiejskie życie, piękną naturę z perspektywy zwykłej codzienności, a Natalia wykazując się dużą pomysłowością, połączyła krajobraz z motywem wojennym.

Gratulujemy Natalii, życzymy dalszych sukcesów i przy okazji zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w konkursach.

Gratulacje

W sobotę 10.12.2022 nasza uczennica Julia Pędrys (klasa 4 a) zajęła 4 miejsce w Turniej Mikołajkowy dwójek UKS Jedynka Libiąż kontra Salos-Zabrze. Julia grała ze swoją koleżanką Alicją Tomas.

NASI ZDOLNI CHEMICY

Pierwsze półrocze 2022 /2023 roku szklonego obfitowało sukcesami w następujących konkursach chemicznych:

„Małopolski Konkurs Chemiczny” Hanna Firek (etap rejonowy) Anna Załozna (etap rejonowy)

„Ogólnopolska Olimpiada Chemiczna” Uniwersytetu Jagiellońskiego Etap II Hanna Firek, Paulina Mądrala, Natalia Przepióra, Anna Załozna; Etap III Anna Załozna.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki w kolejnych etapach!

Gminny Konkurs Plastyczny pt. ” Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” – Bombka choinkowa

15.12. 2022 odbył się Gminny Konkurs Plastyczny pt. ” Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” – Bombka choinkowa. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Chełmku wraz z Panią Elżbietą Poznańską Gondek.

Nasza placówka była licznie reprezentowana przez uczniów,którzy wywalczyli następujące miejsca :

w kategorii wiekowej klasy 4-6:

I miejsce Karol Wróbel kl6a

w kategorii wiekowej klasy 7-8

I miejsce Apolonia Gondek z klasy 8b

II miejsce Natalia Ortman z klasy 8d

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

IV edycja konkursu InstaLogic rozstrzygnięta  

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Składa się z zadań logicznych oraz programistycznych. 

Z naszej szkoły troje uczniów spróbowało w nim swoich sił, a uczennica klasy 8D Natalia Ortman, zakwalifikowała się do ostatniego – trzeciego etapu. Natalia uzyskała tytuł Finalisty na szczeblu ogólnopolskim uzyskując jednocześnie najlepszy wynik w powiecie oświęcimskim. 

Gratulujemy Natalii sukcesu, a pozostałych uczniów zachęcamy do spróbowania swoich sił w kolejnych edycjach!

W. Pokucińska

https://szspchelmek.pl/wp-content/uploads/2023/04/dyplom_instalogik_4_natalia_ortman.png

Mistrzostwa w mini siatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving

W dniu 25.03.2023 odbyły się Mistrzostwa w mini siatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving. Na 43 zespoły nasza uczennica Julia Pędrys wraz z koleżanką Alicją Yomaz zajęły 9 miejsce. Gratulacje.

Mistrzostwa Polski WADF Jazz Dance

W dniach 31.03 – 2.04.2023 W Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Polski WADF Jazz Dance w których Martyna Jaśkowiec uczennica klasy 4 a zdobyła pierwsze miejsce. Jestem dumna z osiągnięć mojej wychowanki. Gratuluję serdecznie.

Anna Grochal

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie historycznym „Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej”

W dniu dzisiejszym, 17 maja 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie historycznym „Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej”, którego laureatką, zajmując 1 miejsce, jest uczennica naszej szkoły Hanna Firek. Spotkanie to odbyło się w Centrum Edukacyjnym IPN w Krakowie, a obecna na nim była m. in. Małopolska kurator oświaty Pani Barbara Nowak. Całość uświetnił wykład profesora Tomasza Gąsowskiego na temat warsztatu pracy historyka. 

Po zakończeniu części oficjalnej laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek. 

Serdecznie gratulujemy Hani ogromnego sukcesu w wojewódzkim konkursie i życzymy dalszych osiągnięć w szkole średniej. 

Klaudia Kocot

Wyniki konkursu chemicznego

W finale konkursu chemicznego „Młody Chemik” organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu wzięło udział 39 uczniów z 14 szkół podstawowych. Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zdobyły następujące miejsca i otrzymały cenne nagrody: Anna Załozna klasa 8a 2 miejsce Hanna Firek klasa 8b 7 miejsce Lena Kysiak klasa 8b 13 miejsce Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Nalepa