Biblioteka

Godziny Pracy Biblioteki

 

Poniedziałek          8.00 – 14.00

Wtorek                  8.00 – 14.00

Środa                    8.00 – 14.00

Czwartek               8.00 – 14.30

Piątek                    8.00 – 13.30

Lektury obowiązujące w klasach V –VIII

Regulamin Biblioteki

Regulamin wypożyczania podręczników uczniom SZS-P nr 2

Regulamin zwrotu książek/podręczników do szkolnej biblioteki (klasy 5-8) na czas epidemii

GAZETKA HERMES

Czerwone krzesło

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ?

Jak (i dlaczego?) zachęcać dzieci DO CZYTANIA? Poradnik dla rodziców

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

MMBS to doskonała okazja okazja do zachęcenia uczniów do odwiedzin w szkolnej bibliotece, pokazania jej oferty i dorobku. Taki też cel mają wszelkie działania podjęte przez szkolna bibliotekę w tym czasie. Konkurs czytelniczy zorganizowany przez Panią Mariolę Krzeczkowską połączony z głośnym czytaniem fragmentów książek przez uczennicę Anię Załozną, najlepszą czytelniczką szkoły odbył się w klasie 4b.  Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zmaganiach konkursowych i chętnie odpowiadali na pytania bibliotekarza. Wśród pytań konkursowych znalazły się te dotyczące największego bestsellera czytelniczego tj. Harrego Pottera. Wielu uczniów zdobyło nagrody i upominki.

W ramach obchodów MMBS uczniowie tej klasy wzięli też udział  w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w MBP w Chełmku a uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach wykonywania ozdób i dekoracji ze starych książek.

MMBS daje możliwość pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas, a dla osób aktywnych – integrującego, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań, uzdolnień czy wzięcie udziału w grupowych przedsięwzięciach