Spotkanie z policjantem – bezpieczne wakacje

 

Wakacje są po to, by odpoczywać i bawić się. Realizować te zainteresowania, na które w okresie nauki szkolnej często brakuje czasu. W czasie trwania wypoczynku letniego wszystkie dzieci muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W klasach młodszych  Szkoły Podstawowej wychowawcy przeprowadzili pogadanki nt. bezpiecznych zabaw w czasie wakacji.

Wszyscy wiedzą, że:

  • nie wolno oddalać się od miejsca zabawy
  • nie otwieramy drzwi nieznajomym
  • należy informować rodziców, dokąd wychodzimy i kiedy wrócimy
  • bawimy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych
  • nie wolno kąpać się w miejscach zabronionych
  • należy znać telefony alarmowe
  • dbamy o bezpieczeństwo w lesie, nad wodą, w górach, w czasie pobytu na wsi.

Pan Policjant z chełmeckiego komisariatu przypomniał najmłodszym uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego letniego wypoczynku. Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.”Bezpieczne Wakacje”. Przy okazji spotkania z funkcjonariuszem policji podsumowano konkurs i wręczono nagrody.