Wakacje są po to, by odpoczywać i bawić się. Realizować te zainteresowania, na które w okresie nauki szkolnej często brakuje czasu. W czasie trwania wypoczynku letniego wszystkie dzieci muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W klasach młodszych Szkoły Podstawowej wychowawcy przeprowadzili pogadanki nt. bezpiecznych zabaw w czasie wakacji.
Wszyscy wiedzą, że:
- nie wolno oddalać się od miejsca zabawy
- nie otwieramy drzwi nieznajomym
- należy informować rodziców, dokąd wychodzimy i kiedy wrócimy
- bawimy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych
- nie wolno kąpać się w miejscach zabronionych
- należy znać telefony alarmowe
- dbamy o bezpieczeństwo w lesie, nad wodą, w górach, w czasie pobytu na wsi.
Pan Policjant z chełmeckiego komisariatu przypomniał najmłodszym uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego letniego wypoczynku. Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.”Bezpieczne Wakacje”. Przy okazji spotkania z funkcjonariuszem policji podsumowano konkurs i wręczono nagrody.



































