W czasie zajęć świetlicowych uczniowie klasy drugiej brali udział w licznych zabawach ruchowych i grach zespołowych na sali gimnastycznej, rozwijających ich sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie. Konkurencje, w których rywalizowali ze starszymi kolegami z klasy trzeciej, dostarczały wszystkim dużo emocji i radości.
Drugoklasiście równie chętnie uczestniczyli w quizach edukacyjnych na tablicy interaktywnej, które doskonaliły logiczne myślenie, spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz umiejętności matematyczne.
Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające letnie zabawy, a także stworzyły ,,Wakacyjne stworki” wykorzystując plastelinę i różnorodne materiały plastyczne, nawiązując do wysłuchanego na zajęciach opowiadania.
W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego odbyła się rozmowa dotycząca zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Drugoklasiści dzielili się swoimi planami na nadchodzące wakacje i chętnie wspominali czas spędzony w świetlicy, a następnie udaliśmy się do pobliskiej lodziarni oraz na spacer do parku.
Uczniowie cały rok szkolny brali aktywny udział w życiu świetlicy szkolnej. Dziękując za wspólnie spędzony czas, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Wiktoria Bukowska
Continue reading →