Podsumowanie konkursów

Uczniowie klas I-III chętnie uczestniczyli w konkursach organizowanych na terenie szkoły. Na wspólnym apelu podsumowano wyniki:

  • szkolnego etapu konkursu ekologicznego
  • turnieju wiedzy o zdrowiu
  • konkursu plastycznego bibliotecznego
  • konkursu „Nie pal przy mnie, proszę”
  • konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

Dzieciom wręczono nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Continue reading

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jego głównym celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści uczestniczyli w zajęciach tematycznych, w trakcie których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne i poznawali podstawowe zasady ekologii. Dowiedzieli się również, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz uprawiać sport.

W ramach programu mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zabawach dydaktycznych, doświadczeniach, pracach plastycznych oraz rozmowach tematycznych. Proponowane aktywności wzbudziły w dzieciach duże zainteresowanie oraz zaangażowanie w działania.

Cykl przeprowadzonych zajęć uwrażliwił uczniów na otaczający świat, ukształtował w nich postawę szacunku do środowiska. Realizacja programu przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat ochrony natury oraz utrwalenia pożądanych nawyków.

Uczestnicy zdobyli tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”, a nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.

Kinga Pabian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Continue reading

Innowacja pedagogiczna „Zdrowe życie – pierwsza pomoc”

 

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w innowacji pedagogicznej „Zdrowe życie – pierwsza pomoc”. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie realizacji innowacji uczniowie brali udział w różnorodnych aktywnościach edukacyjnych, ćwiczeniach praktycznych, zabawach tematycznych, doświadczeniach oraz projektach związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Dzieci uczyły się, jak dbać o swoje zdrowie, rozpoznawać sytuacje zagrożenia oraz właściwie reagować w sytuacjach wymagających udzielenia pomocy.

Realizowane działania pozwoliły uczniom zdobyć cenną wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach wymagających odpowiedzialnego działania na rzecz innych osób.

Karolina Marciniak,  Aleksandra Wilczak

Zabawy świetlicowe klas II

W czasie zajęć świetlicowych uczniowie klasy drugiej brali udział w licznych zabawach ruchowych i grach zespołowych na sali gimnastycznej, rozwijających ich sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie. Konkurencje, w których rywalizowali ze starszymi kolegami z klasy trzeciej, dostarczały wszystkim dużo emocji i radości.

Drugoklasiście równie chętnie uczestniczyli w quizach edukacyjnych na tablicy interaktywnej, które doskonaliły logiczne myślenie, spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz umiejętności matematyczne.

Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające letnie zabawy, a także stworzyły ,,Wakacyjne stworki” wykorzystując plastelinę i różnorodne materiały plastyczne, nawiązując do wysłuchanego na zajęciach opowiadania.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego odbyła się rozmowa dotycząca zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Drugoklasiści dzielili się swoimi planami na nadchodzące wakacje i chętnie wspominali czas spędzony w świetlicy, a następnie udaliśmy się do pobliskiej lodziarni oraz na spacer do parku.
Uczniowie cały rok szkolny brali aktywny udział w życiu świetlicy szkolnej. Dziękując za wspólnie spędzony czas, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Wiktoria Bukowska

Continue reading