7 listopada 2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez klasy siódme. Występ uczniów wprowadził nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne, które podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Dzień ten był lekcją patriotyzmu oraz historii.
Nasza szkoła przyłączyła się również w tym dniu do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”, w ramach której o godz. 11.11 wszyscy zaśpiewali ,,Mazurek Dąbrowskiego”.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Ewelina Szumniak i Urszula Kowalska




















