PIKNIK EUROPEJSKI

7 czerwca odbył się, jak co roku, tradycyjnie Piknik Europejski, któremu towarzyszył Memoriał im. Łukasza Hobory. Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych turniejach sportowych. W turnieju piłki nożnej chłopców rozegrano mecz pomiędzy VII klasami. Zwyciężyła klasa VII b, pokonując klasę VII a 3:2. Następnie rozegrano mecz siatkówki dziewcząt klas VII. W rozgrywkach piłki siatkowej zwyciężyła klasa VII b. Część zajęć zorganizowano na sali gimnastycznej, gdzie klasy IV, V i VI rywalizowały ze sobą w konkursie rzutów do kosza na czas. Uczniowie pokazali prawdziwego sportowego ducha walki. Wyniki końcowe konkursu przedstawiają się następująco:

KLASY IV

I MIEJSCE – IV b 50 punktów

II MIEJSCE – IV a 45 punktów

KLASY V

I MIEJSCE – V a 53 punktów

II MIEJSCE – V b 35 punktów

KLASY VI

I MIEJSCE – VI b 39 punktów

II MIEJSCE – VI a 32 punktów

Ten dzień obfitował nie tylko w doznania sportowe, ale również towarzyszyły mu występy artystyczne. Wszystkie klasy zaprezentowały w oryginalny sposób jeden z krajów europejskich. Trzeba tutaj przyznać, że naszym uczniom nie brakowało kreatywności. Podczas prezentacji każdy mógł skosztować tradycyjnych potraw. Odbyła się także loteria fantowa, w której każdy uczeń mógł wziąć udział i liczyć na wygraną. Główną nagrodą loterii były bilety do Energylandii. Gratulujemy wszystkim, którym udało się wyciągnąć ten szczęśliwy los. Klasy VII i VI wzięły udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, prezentując swoją wiedzę. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodki upominek. Rada Rodziców tradycyjnie ufundowała każdemu uczestnikowi pyszną kiełbaskę z grilla. Nie tylko piękna pogoda towarzyszyła nam tego dnia, ale również dopisywały nam dobre humory.