Zakończenie roku szkolnego

W dniu 26 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Ze względu na pandemię koronawirusa zakończyliśmy go nietypowo – bez tradycyjnej, uroczystej formuły.

Uczniowie  uczestniczyli we Mszy Świętej, na której wspólnie pożegnaliśmy odchodzącego Proboszcza  Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego – Księdza Andrzeja Leśnego.

Następnie, zgodnie z harmonogramem, uczniowie odbierali przygotowane świadectwa i nagrody. Anna Maca i Patryk Twardy z klasy VIII b otrzymali „Złotą Tarczę” – najważniejsze szkolne wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Spotkanie było także okazją do wręczenia Nagród  Burmistrza – otrzymali je: Anna Maca i piłkarze naszej szkoły wraz z nauczycielem i trenerem Pawłem Sidorowiczem.

Łezka w oku zapewne zakręciła się najstarszym uczniom, którzy w tym szczególnym czasie i trudnych okolicznościach żegnali się ze swoją szkołą. Drodzy Absolwenci! Wysyłamy Was w świat z wiedzą i umiejętnościami, które pozwolą na dalsze odkrywanie siebie, swoich potrzeb i zdolności. Niech dwójka na zawsze pozostanie w Waszej pamięci!

Szkoła to nie tylko budynek czy instytucja. Szkoła to przede wszystkim tworzący ją ludzie – pełni pasji, oddania i zaangażowania. Pragnący, aby nauka była  fascynującym poznawaniem świata, a nie trudnym obowiązkiem.

Dziękuję wszystkim Nauczycielom, którzy w okresie zdalnego nauczania udowodnili, że potrafią mierzyć się z trudnościami i są gotowi podejmować wyzwania w trosce o dobro uczniów.

Dziękuję również Rodzicom za ich życzliwość i wsparcie. Za pomoc w realizacji zamierzonych celów.

Wszystkim Uczniom dziękuję za wytrwałą naukę i  przezwyciężanie trudności. Życzę wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Dobrego odpoczynku.

 
Marek Idzik

Dyrektor SZS-P nr 2
Podsumowanie roku szkolnego w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Chełmek.Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku apel Ministerstwa Edukacji Narodowej.