WYCIECZKA KLASY 7B

5 stycznia 2024r. uczniowie klasy 7B wybrali się do Laser House w Katowicach. Główną zabawą był laserowy paintball, w którym uczestnicy wyposażeni w bezpieczną broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowali ze sobą drużynowo o miano lidera. Wszystko odbywało się w specjalnie do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Sceneria obfitowała w sieć labiryntów, piramidy opon, łańcuchy, ogromne stalowe beczki, metalowe konstrukcje. Nastrój podsycało specjalne oświetlenie oraz fluorescencyjne graffiti. Do tego odpowiednio dobrana muzyka, efekty dźwiękowe oraz masa dymu.

Wszystko to sprawiło, że gracze na czas pojedynku przenieśli się w industrialny klimat pełen przygód i niespodzianek z dreszczykiem emocji.

Dodatkową atrakcją był laserowy labirynt polegający na przechodzeniu między wiązkami laserowymi, tak żeby ich nie dotknąć.

Po opuszczeniu Laser House udaliśmy się na krótki spacer po Katowicach – mieście zaskakującym, pełnym kontrastów. Z jednej strony – miasto obfituje w urokliwe zabytkowe górnicze kamienice, z drugiej – w nowoczesne wieżowce.

Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym i architektonicznym Śląska.

Joanna Baran

Ewelina Szumniak