Wycieczka klasy 7A – doradztwo zawodowe Pracownik na rynku pracy.

W dniu 12.12.2018 r. klasa 7 A uczestniczyła wraz z Panią Katarzyną Białas-Szafraniec w zajęciach z doradztwa zawodowego w firmie „PlasticPack” w Chełmku.

Plastic Pack jest prężną i dynamicznie rozwijającą się firmą działającą w branży opakowań wytwarzanych z tworzyw termoplastycznych. Technologia dominująca w naszym profilu działalności to wytłaczanie i termoformowanie materiałów takich jak PP (polipropylen), PS (polistyren), PET (politereftalan etylenu). Na bazie tych materiałów produkujemy wszelkiego typu produkty takie jak pojemniki do pieczarek, tacki, wytłoczki, kubki, wieczka, opakowania na ciastka.

Uczniowie klasy 7 A zwiedzali firmę, magazyn surowcowy, hale produkcyjną, magazyn materiałów gotowych.  Pani Ania Stanek- współwłaściciel firmy odpowiadała na pytania: W jakiej branży działa firma? Ilu zatrudnia pracowników? Jak przebiega proces produkcji?  W jaki sposób pozyskiwany jest materiał do produkcji ? Jakich umiejętności oczekuje się od pracownika ? Co pracownik powinien wiedzieć na temat wyrobów, które są produkowane ? / wykształcenie, predyspozycje, stan zdrowia/ Jakie dokumenty są wymagane od kandydata na pracownika?  Czy firma zatrudnia osoby ze stopniem niepełnosprawności ?

Oprócz rozmowy na temat sytuacji pracownika, jego umiejętności, predyspozycji, dalszego kształcenia uczniowie poznali różne rodzaje plastiku otrzymali informacje
o oznakowaniach umieszczonych na plastiku.

Rozmawialiśmy na temat wagi recyklingu ponieważ plastik jako tworzywo sztuczne jest produktem przetwarzalnym. Należy zadbać  o jego segregowanie.

Podsumowaniem wizyty była rozmowa- czy można karierę zawodową można wiązać z lokalnym rynkiem pracy – a jeśli tak to gdzie szukać inspiracji, pomysłu – Czy uczniowie mogliby być w przyszłości partnerami handlowymi firmy „PlasicPack” ?