WYCIECZKA DO KRAKOWA NA WYSTAWĘ KOSMOPARK

27 kwietnia 2023 r, uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na zajęcia koła fizycznego wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy o kosmosie. Wystawa była interaktywna i multimedialna, wszystkiego można było dotknąć, spróbować, a nie od wczoraj wiadomo, że przez taką zabawę i doświadczanie najwięcej się uczymy. Wystawa była zlokalizowana w pomieszczeniach dosyć ciemnych, ale mrok i ciemność nie przeszkadzała w ogóle.

Na wystawie było ponad 40 stref kosmicznych. Działo się tam dużo. Można było zobaczyć prawdziwe stroje kosmonautów, poznać pierwszych ludzi, którzy stanęli na księżycu, zważyć się na różnych planetach, zobaczyć, jak w komosie się je „latającą pizzę”, przejść się po Jowiszu i poczuć zwiększoną grawitację. Były stymulatory lotu, kilka stref wirtualnej rzeczywistości. Można było m.in.: przelecieć się rakietą w okularach VR oraz zagrać w grę na PS5, gdzie zadaniem było zestrzelić przerażające pająki, wysłać swój głos na inne planety, a także spróbować- dokonać napraw poza stacją kosmiczną. Na sali były osoby z obsługi, które służyły pomocą i wyjaśniali działanie urządzeń. Jedyne czego brakowało na sali to wyjaśnień wszystkich urządzeń i trochę informacji co przedstawiają.

W wycieczce wzięli udział: Natalia Przepióra, Lena Kysiak, Oliwia Gembołyś, Lena Swoszowska, Lena Tenerowicz, Lena Jędrecka, Lena Florek, Milena Pyrek, Vanessa Chrząszczyk, Oliwier Chrząszczyk pod opieką Magdaleny Pstrusińskiej i Andrzeja Nowaka.