Wycieczka 1b do fabryki bombek

            W piątek 19 grudnia uczniowie klasy 1b  odwiedzili fabrykę ozdób choinkowych w podkrakowskiej miejscowości Bębło.

Fabryka słynie z produkcji szklanych ozdób malowanych wyłącznie ręcznie. Na miejscu dzieci i opiekunowie zostali bardzo miło przywitani przez pracowników przedsiębiorstwa. W związku z trwającą pandemią przestrzegaliśmy zasad reżimu sanitarnego. Najpierw zaproszono nas na warsztaty. W pracowni czekały na dzieci pędzle, farby i kolorowe brokaty. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę choinkową
i wskazówki, jak ją pięknie oraz samodzielnie udekorować. Wszyscy mieli okazję przekonać się,  jak wiele pracy, dokładności i cierpliwości wymaga wykonanie takiej ozdoby choinkowej. Pomimo trudności, pomysłów nie brakowało. Po malarskich trudach małe dzieła sztuki trafiły do specjalnych tuneli, w których zostały poddane procesowi suszenia.

           W tym czasie uczniowie obejrzeli film, w którym pokazano cały proces tworzenia tego typu ozdób. Później z wielkim zaciekawieniem zapoznali się z technologią barwienia ozdoby od wewnątrz. Następnie drugoklasiści udali się do pakowalni. Każdy otrzymał swoją bombkę, która na pewno ozdobi choinkę podczas tegorocznych świąt.

Wychowawczyni
Urszula Palka