”Wspólnie odkrywamy Małopolskę – historycznie, krajoznawczo i kulturowo”

Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku wspólnie z Villa Lampe gGmbH (Heilbad Heiligenstadt – Niemcy) oraz Salezjańskim Liceum „Vsesvit” (Żytomierz – Ukraina) będzie realizował edukacyjny projekt w ramach programu TRIYOU finansowany przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży z siedzibą w Poczdamie i Gminę Chełmek.
W tym roku będziemy pełnić funkcję gospodarza, a projekt przez nas realizowany poszerzy się o kolejnego partnera, którym jest Ukraina.

Tegoroczny projekt będzie realizowany w terminie od 30.09.2023r. do 6.10.2023r. Weźmie w nim udział 45 uczniów (15 z Ukrainy, 15 z Niemiec i 15 z Polski oraz 9 opiekunów, po 3 z każdego kraju). Najważniejsze działania projektowe będą dotyczyły: poznania kultury, historii i geografii regionu Małopolski, nawiązania relacji z rówieśnikami z innych krajów, dzielenia się doświadczeniami i przeżyciami, poznania odmiennej kultury, obyczajowości i kuchni, doskonalenia umiejętności językowych poprzez codzienną i żywą komunikację w języku angielskim, jak również rozwijania kompetencji informatycznych. W ramach projektu uczestnicy odwiedzą: Muzeum Auschwitz-Birkenau, Fabrykę 'Emalia’ Oskara Schindlera, Rynek Podziemny-Muzeum Krakowa, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Zamek w Niedzicy. Czterodniowy pobyt w pensjonacie H.A.T.A. w Niedzicy będzie okazją do spędzenia czasu na wspólnych grach, zabawach oraz aktywnościach sportowych.