Wspólne świętowanie!

W miniony weekend cała Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Nasza szkoła również przyłączyła się do tych uroczystości, przygotowując akademię środowiskową, która odbyła się 9.11. w MOKSiR. Na tej uroczystości, oprócz przedstawicieli szkół z całej gminy, nie zabrakło także zaproszonych gości: Andrzeja Saternusa – burmistrza Chełmka, Marka Palki – przewodniczącego Rady Miejskiej wraz z radnymi VII i VIII kadencji, Janiny Świerz – sekretarza Urzędu Miejskiego, dyrektorów gminnych szkół oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego, a w jej dalszej części swoje umiejętności i talenty artystyczne zaprezentowali uczniowie całej szkoły, począwszy od najmłodszych, a skończywszy na absolwentce naszej szkoły, która swoim śpiewem wzruszyła niejednego do łez. Najmłodsi występujący zaprezentowali się w pięknie wykonanych tańcach, m.in. w krakowiaku, ślicznie odśpiewanych piosenkach i wyrecytowanych wierszach, podobnie jak starsi koledzy i koleżanki, którzy m.in. zaprezentowali dostojnego poloneza. Na uwagę zasługuje również zachwycająca gra na pianinie uczennicy klasy szóstej i gra na fletni w wykonaniu uczennicy klasy piątej oraz śpiew patriotycznych piosenek w wykonaniu szkolnego chóru. Oczywiście nie mogło zabraknąć krótkiej lekcji historii w postaci prezentacji filmowej.

Serdecznie dziękujemy za udział w tej uroczystości, słowa uznania oraz za współpracę i pomoc w jej przygotowaniach wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się do tego przyczynili.