Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

W dniu 23 czerwca 2022 roku społeczność uczniowska, zaproszeni goście i rodzice uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/ 2022.

W trakcie spotkania Burmistrz Chełmka Pan Andrzej Saternus wręczył Nagrody Burmistrza, które otrzymali:

 1. Jagoda Kokoszka
 2. Martyna Kokoszka
 3. Oliwier Wójtowicz
 4. Hanna Firek
 5. Amelia Smołkowicz
 6. Anna Załozna
 7. Oskar Kozub
 8. Michał Gałęziowski
 9. Błażej Smołkowicz
 10. Karol Wróbel
 11. Eliza Ortman
 12. Anita Kowalik
 13. Karol Hryniewicki
 14. Wiktor Kisiel

Za osiągnięcia z dziedziny sportu stypendia otrzymali:

 1. Dominika Guja
 2. Martyna Kobus
 3. Emilia Snopko

Pan Burmistrz powierzył także stanowisko dyrektora Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku na lata 2022 – 2027 Markowi Idzikowi.

Następnie dyrektor Marek Idzik wręczył Złote Tarcze – nagrodędla uczniów, którzy w klasach IV – VIII otrzymali średnią ocen z przedmiotów co najmniej 5,20 i wzorowe zachowanie. Wyróżnienie otrzymali:

 1. Emilia Majcherczyk
 2. Emilia Snopko
 3. Mateusz Miziołek
 4. Martyna Kokoszka
 5. Jagoda Kokoszka
 6. Kornelia Klimas

Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas ósmych wręczył listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców, którzy czynnie brali udział w życiu szkoły.

W dalszej części uroczystości nastąpiło ślubowanie uczniów klas ósmych – absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 i uroczyste przekazanie sztandaru szkoły reprezentacji klas siódmych. Klasy ósme, po pięknie zatańczonym polonezie na początku akademii, przedstawiły humorystyczny program artystyczny poprzedzony wiązanką tańców latynoamerykańskich. Klasy siódme wręczyły absolwentom okolicznościowe prezenty i złożyły życzenia. Na koniec spotkania głos zabrał dyrektor, który podziękował wszystkim za przybycie i życzył udanych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom dostania się do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Marek Idzik