Świetlica szkolna

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci poprzez zabawę oraz zajęcia organizowane przez wychowawcę świetlicy mogą miło spędzić wolny czas, poznawać swoje możliwości oraz rozwijać uzdolnienia.

W bibliotece miejskiej

Na początku roku szkolnego świetlica szkolna wznowiła współpracę z  biblioteką miejską.
Dzieci gościły w nowym, pięknym, przestronnym budynku. Zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z nowoczesną metodą wypożyczania książek i nowościami czytelniczymi. Z chęcią uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki: książkowe zakładki oraz przyjęły zaproszenie na kolejne biblioteczne zajęcia.

Ruch to zdrowie

    Na zajęciach świetlicowych dbamy o kondycję fizyczną. Dzieci są świadome są tego, że ćwiczenia ruchowe są bardzo ważne.  Poprawiają samopoczucie, prawidłową postawę i wpływają korzystnie na zdrowie. W każdym tygodniu odbywają się zajęcia fitness  połączone z ruchem przy muzyce.

Rozwijamy zdolności plastyczne …

Bardzo często w naszej świetlicy organizowane są zajęcia plastyczne, w których dzieci  chętnie uczestniczą. Wykorzystujemy każdą okazję, aby rozwijać ich manualne zdolności. Cieszymy się, że uczniowie tworzą coraz to bardziej kreatywne i piękniejsze prace.