ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Historia niezwykłej magii małego niedźwiadka zapoczątkowana została
w Stanach Zjednoczonych
w 1902r. Ówczesny prezydent USA, pieszczotliwie nazywany Teddy (Teodor Roosvelt), na jednym z wielu swoich polowań myśliwskich, nie pozwolił  zabić malutkiego niedźwiadka. To zdarzenie zostało zilustrowane,
a w końcu rozpoczęła się produkcja pluszowych niedźwiadków. Nie każdy jednak wie, że ten pluszowy przyjaciel ma swoje święto.

To właśnie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś  towarzyszy dzieciom na całym świecie. To  niczym przyjaciel, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy. Taki, który nigdy nie zdradzi, nie zrani i nie zawiedzie. To jemu powierza się największe tajemnice, z nim się dzieli radościami i smutkami.

Autorzy książek dla dzieci piszą o nim opowiadania, powieści oraz wiersze. Jest również bohaterem filmów np. Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Paddington, Miś Fazzy czy Kubuś  Puchatek.

Najmłodsi uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku przynieśli do szkoły swoje ulubione misie. Na szkolnym korytarzu zagościł Kubuś Puchatek. Pani bibliotekarka czytała dzieciom fragmenty lektur, których bohaterem jest pluszowy przyjaciel. W czasie przerw można było pobawić się przy misiowych śpiewankach.

Kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? A może ktoś trzyma go jeszcze w szafie i ukradkiem, jak nikt nie widzi, bierze do rąk i wspomina czas, kiedy miał kilka lat?

Dziękujemy Pani  Izabeli  Tołwińskiej za zorganizowanie w szkole obchodów Dnia Misia.