Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

15 września klasy 4a i 5b wzięły udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Koziołem. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmku. Marcin Kozioł, to pisarz dla dzieci i młodzieży, autor „Skrzyni Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji oraz „Gwiazdy Blachonosego”. Ta bestsellerowa seria przekroczyła już łączny nakład 100 000 egzemplarzy!

Spotkanie z autorem tych poczytnych książek było doskonałą okazją do wspólnej zabawy i eksperymentów.  Było to jednocześnie pokaz multimedialny i show animacji. To wszystko poparte błyskotliwą narracją autora, który w oparciu o książkę z serii „Detektywi na kółkach. Skrzynia Władcy Piorunów” poprowadził młodych czytelników przez świat wynalazków Nikoli Tesli. Jego książki to świat pełen tajemnic, szyfrów, kodów, detektywistycznych zagadek. Ta literatura młodzieżowa to niezwykle emocjonujące przygody bohaterów książki – Toma, który posiada niezwykłą zdolność synestezji, Julki – czternastoletniej detektyw poruszającej się na wózku inwalidzkim i jej asystującego psa Spajka.

Atrakcją tego spotkania było doświadczenie z kulą plazmową czyli szklaną kulą wypełnioną mieszanką gazów szlachetnych, w której dochodzi do wyładowań elektrycznych. Ten wynalazek Nikoli Tesli jest niezwykle widowiskowy i pozwala na bezpieczne przeprowadzanie doświadczeń. Uczestnicy spotkania mogli osobiście wziąć w nich udział i chociaż przez chwilę zostać władcami piorunów!

Mariola Krzeczkowska