Projekt edukacyjny „ 100 – lecie III Powstania Śląskiego’’

           

     Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim  projekcie edukacyjnym pod hasłem „100 – lecie III Powstania Śląskiego”. Adresatami tego projektu są placówki noszące imię Powstańców Śląskich.

    Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych, przybliżenie historii Śląska oraz poszerzenie wiadomości o patronie naszej szkoły.

   W czasie prowadzonych zajęć wykorzystano teksty, prezentacje oraz filmy związane z III Powstaniem Śląskim. Uczniowie wykonali prace plastyczne związane z tematem upamiętnienia 100 rocznicy III Powstania Śląskiego. Spośród prac plastycznych wybrana zostanie jedna, która weźmie udział w dalszym etapie konkursu.

                                                                                       Ewa Raczek

                                                                                           Izabela Tołwińska