Polska złota jesień w Ojcowskim Parku Narodowym.

Wrzesień upłynął pod znakiem deszczu, więc wszyscy marzyli o wyczekiwanej z utęsknieniem polskiej złotej jesieni, która w końcu nadeszła i którą mogły podziwiać klasy szóste wraz z opiekunami (panią Joanną Baran, Eweliną Szumniak i Aldoną Krawczyk) w czasie spaceru po Ojcowskim Parku Narodowym.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Jaskini Nietoperzowej, w której oczywiście można było zobaczyć niejednego z tych ssaków, przygotowujących się do nadchodzącej zimy. Następnym etapem  wycieczki była możliwość podziwiania  okazałego zamku na Pieskowej Skale z Maczugą Herkulesa w tle. W trakcie zwiedzania i spaceru pan przewodnik zadbał o różne atrakcje, przebierając naszych kolegów w postacie z różnych legend i historii, które nam przedstawił. Po krótkiej przerwie na sesję zdjęciową w plenerze, uczestnicy wycieczki udali się w dalszą trasę. Podziwiając piękne kolory jesieni, mieli okazję zobaczyć Kaplicę na wodzie, teren dawnego uzdrowiska, gdzie kiedyś gościł sam Fryderyk Szopen oraz Bramę Krakowską i Źródełko Miłości, z którym też oczywiście wiąże się pewna legenda. Wycieczka w Ojcowskim Parku Narodowym zakończyła się pysznymi lodami na świeżym powietrzu w ciepłych promieniach jesiennego słońca.

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu, gdzie można by spędzić nadchodzący weekend, to nie ma się nad czym dłużej zastanawiać!

Joanna Baran

Aldona Krawczyk

Ewelina Szumniak