Piknik Europejski w Dzień Dziecka

1 czerwca w naszej szkole odbył się „Piknik europejski”. Impreza rozpoczęła się od rozgrywek sportowych poświęconych pamięci zmarłego nauczyciela. „Memmoriał im. Łukasza Hobory” to już tradycja naszej placówki. W turnieju rozegrane zostały trzy mecze na poziomie klas: IV, VI, VIII. Klasa IV A pokonała IVB 4-0, VI A zremisowała z VIB 3-3 i VIIIA,B pokonała VIIID 6-1.

         Część zajęć zorganizowano na sali gimnastycznej gdzie klasy IV i V rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów tak, aby jak najszybciej i jak najdokładniej wykonać zaprezentowane im wcześniej zadania. Każdy uczeń walczył o zdobycie punktów dla swojej klasy. Dzięki tej formie zawodów dzieci ćwiczyły zwinność, koordynację, szybkość, skoczność oraz pracę w zespole. Wszystkim uczniom gratulujemy!

         W tym dniu miało też miejsce spotkanie z ułanami. Zaproszeni goście przedstawili młodzieży, kim byli członkowie tej elitarnej jednostki wojskowej, jaką posługiwali się bronią i w jakich bitwach brali udział. Uczniowie mogli dotknąć replik broni oraz wsiąść na drewnianego konia, aby poczuć się jak prawdziwi ułani. Ponadto klasy V, VI oraz VIII b odbyły prelekcję na temat Witolda Pileckiego. Jest to postać związana z naszym regionem. Człowiek, który dobrowolnie dostał się do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, a następnie uciekł z niego po ponad 2 latach. Na spotkaniu przybliżono życie rotmistrza oraz jego zaangażowanie w służbę Ojczyźnie. 

 Podczas pikniku uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali swoje umiejętności i talent wokalno – taneczny i wykonali piosenki w języku polskim, niemieckim i angielskim oraz zatańczyli w stylu modern.

 Młodzież miała okazję do świetnej zabawy, której towarzyszyła miła atmosfera. Organizatorami imprezy był Klub Europejski, Koło Teatralne oraz Rada Rodziców sponsorująca poczęstunek. Wszystkim zaangażowanym osobom w organizację przedsięwzięcia dziękujemy.

Mariola Krzeczkowska