Odnowione szatnie i nowe ogrodzenie.

Po nadzwyczajnej i niespodziewanej przerwie w nauce szkolnej na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich przy ul. Piłsudskiego 1 i ul. Brzozowej 7 w Chełmku czeka niespodzianka. W obu budynkach odnowiono, bowiem szatnie i zakupiono nowoczesne indywidualne dla każdego ucznia szafki skrytkowo – ubraniowe. Szafki są w czterech kolorach i ustawiono je w dotychczas funkcjonujących pomieszczeniach.

W kolorowych szafkach z przegródkami, obok ubrań i butów, będzie można dodatkowo pozostawić książki, przybory szkolne lub np. strój na lekcje wychowania fizycznego. Do głównych zalet zakupionych szafek należy fakt, iż uczeń dysponuje prywatną i wydzieloną przestrzenią, w obrębie, której może przechowywać rzeczy osobiste. Ponadto przedmioty pozostawiane przez uczniów są bezpieczne i dostępne wyłącznie dla osób dysponujących właściwym kluczem.

Drugim, a zarazem kosztownym przedsięwzięciem jest modernizacja ogrodzenia kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ul. Brzozowej 7 – 9. Dotychczasowe ogrodzenie było w znacznej części skorodowane i zniszczone. Zastąpiono je nowymi panelami z solidną podmurówką i rzetelnie wykonanymi bramami wejściowymi oraz wjazdowymi. Nowoczesne ogrodzenie to dla naszej społeczności kwestia zwiększonego bezpieczeństwa oraz wizytówka szkoły i miasta Chełmka.

Dyrekcja SZS – P nr 2