Mój region – moja mała ojczyzna.

Tak wiele już wiemy o świecie, który nas otacza. Okazuje się jednak, że historia Chełmka nie jest nam znana. Szukamy atrakcji daleko, kiedy  są one w zasięgu ręki.  11 czerwca br.  z nauczycielkami naszej szkoły: P. Anną Grochal, P. Renatą Księżarczyk i P. Weroniką Pokucińską, w ramach zajęć z geografii, uczniowie klas 7 udali się wycieczkę.  W nowej bibliotece zobaczyli nowoczesne pomieszczenia, bogaty księgozbiór i ciekawe rozwiązania informatyczne związane z wypożyczaniem książek.

Później – dzięki uprzejmości  P. Pawła Waligóry oglądnęli  w kinie  film o historii obuwnictwa w naszym mieście. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie DOMU PAMIĘCI TOMASZA BATY, gdzie pan Waldemar Rudyk w bardzo ciekawy sposób przedstawił  ekspozycję poświęconą fabryce obuwia i opowiedział o jej założycielu. Zajęcia terenowe przypadły do gustu naszym uczniom, dlatego zakładamy, że to początek czegoś cyklicznego.

Anna Grochal