Mistrz Recyklingu i Przyjaciele

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji konkursu ekologicznego pod nazwą „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jego celem jest kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki odpadów, odzysku i recyklingu odpadów z gospodarstw domowych, ze szczególnym uwzględnieniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zadaniem naszych uczniów było wykonanie w grupach- ekozespołach filmu do mediów społecznościowych nt. znaczenia recyklingu zużytego sprzętu AGD-RTV oraz wykonanie projektu gry planszowej nt. selektywnej zbiórki odpadów.

Zadania były bardzo pracochłonne i wymagały kreatywności oraz sporej wiedzy. Trzymamy kciuki za werdykt jury.

Oto nasze ekozespoły:

Sandra Mąka i Karol Wróbel

Amelia Smołkowicz i Błażej Smołkowicz

Lidia Baranek i Milena Solarz

Karol Hryniewicki, Jan Adam, Colin Tocicki, Tomasz Sternal,

Kalina Więcek, Eliza Ortman

Zdjęcia przedstawiają projekty gier ekologicznych. Jesteśmy bardzo zadowolone z poziomu prac.

Urszula Kowalska i Anna Grochal