MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA!

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

a każde dziecko prezent dostanie”.

W dniu 6 grudnia 2022r. najmłodsze dzieci w placówce przy ul. Brzozowej odwiedził niecodzienny gość. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Chełmka – Pan Andrzej Saternus. Pan Burmistrz wcielił się w rolę Świętego Mikołaja. Zawitał do nas z workami  pełnymi prezentów – pięknych książek, pluszaków, gier edukacyjnych, zabawek i słodyczy.

Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, które mogły osobiście spotkać się z gospodarzem naszego miasta. Podarunki i słodycze z pewnością umilą czas przedszkolakom i uczniom klas I-III.  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz najmłodsze dzieci  z Samorządowego Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 2  w Chełmku serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi za pamięć  i wspaniałą niespodziankę. 

Do grona gości dołączył też Mikołaj i jego pomocnicy, którzy obdarowali uczniów słodyczami. Obok tego Rada Rodziców ufundowała piękny zestaw klocków piankowych. Kolorowe klocki  są idealną pomocą do kreatywnych zabaw ruchowych, konstrukcyjnych i tematycznych. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną i uczą współpracy w grupie.

Mikołajkowy dzień upłynął w radosnej atmosferze. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, a chłopcy zaprezentowali wesoły taniec, przygotowany pod kierunkiem Pani Ewy Roli.   

Dziękuję nauczycielom i rodzicom za zorganizowanie niespodzianek w poszczególnych zespołach klasowych.