Komunikat biblioteki szkolnej klas 5-8 dotyczący zwrotu podręczników

Bardzo proszę, aby w najbliższych dniach dokonać oceny stanu wypożyczonych ze szkolnej biblioteki podręczników. Proszę by rodzice pomogli dzieciom w ocenie zniszczeń podręczników. Jeżeli książka została znacznie poplamiona, utłuszczona czy też potargana i zniszczona należy ten podręcznik odkupić. Najlepiej dokonać zakupu internetowo i w najbliższym czasie. Obecnie terminy przesyłek są wydłużone. Jeżeli podręcznik nosił już lekkie ślady użytkowania i nie jest bardzo zniszczony nie trzeba podręcznika odkupywać. W razie wątpliwości, co do stanu książek proszę do mnie napisać na maila: m.krzeczkowska@szspchelmek.pl, czy też skontaktować się przez szkołę to wtedy razem coś ustalimy.

Zwroty podręczników rozpoczną się ok 10 czerwca. Uczniowie, zostaną poinformowani, w jakim dniu i o jakiej godzinie będą mogli zwrócić te książki. Ten harmonogram zwrotów będzie bardzo istotny gdyż podczas wizyty w szkole nie może być skupisk uczniów, dlatego proszę przyjść z książką o wyznaczonej godzinie. W trakcie takiej wizyty będzie trzeba zachować wszelkie środki ostrożności tzn. uczeń musi być zdrowy, nie może być przeziębiony, jeżeli w domu ktoś przechodzi kwarantannę należy taką wizytę odwołać. Zwracający książki musi posiadać maseczkę oraz rękawiczki i przejść dezynfekcję rąk po wejściu do szkoły. W drzwiach wyznaczonej do zwrotów książek klasy nr 6 będzie znajdował się stolik, na który będzie można odłożyć zwracane podręczniki.

            Zwracane podręczniki należy spakować do przezroczystej reklamówki, która musi być opisana nazwiskiem i imieniem ucznia oraz klasą. Zwrócone książki do biblioteki muszą przejść 3 dniową kwarantannę. Dlatego bibliotekarz nie ocenia stanu książki w dniu zwrotu. O ewentualnych zniszczeniach i wynikającej z tego możliwości odkupienia podręczników rodzic zostanie poinformowany w późniejszym terminie. Bardzo proszę o rzetelną, własną ocenę stanu książki. Pozwoli to uniknąć późniejszych kłopotów z odkupywaniem książek. Ponadto zapraszam do zapoznania się z REGULAMINEM ZWROTÓW KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW NA CZAS PANDEMII, który jest w zakładce: Biblioteka.

Przyjmowane będą tylko pełne zestawy – komplety podręczników!.

Oto ilościowe zestawienie podręczników do poszczególnych klas. Proszę pamiętać, że podręcznik do religii nie wchodzi do zestawu.

  • Klasa 5a, 5b, 5d – 10 podręczników, 5c – 9 podręczników
  • Klasa 6a, 6b, 6c – 9 podręczników
  • Klasa 8a, 8b, – 12 podręczników

Przypominam, że klasy 7 nie zwracają podręczników.

nauczyciel – bibliotekarz Mariola Krzeczkowska