KLASOWA PIRAMIDA ZDROWIA

W piątek, 26 listopada, klasa VB uczestniczyła w lekcji wychowawczej poświęconej zdrowemu stylowi życia. Były to zajęcia zorganizowane w ramach Programu dla szkół.

W części teoretycznej odbyła się pogadanka dotycząca roli zdrowego odżywiania w codziennym życiu, jego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne, produktów zalecanych i przeciwwskazanych oraz potrzeby urozmaicania diety.

Podczas dyskusji uczniowie wskazywali produkty tworzące piramidę zdrowego żywienia, wymieniali jej poszczególne piętra oraz główne produkty należące do tych grup.

Należy również podkreślić ogromną rolę aktywności fizycznej, codziennego ruchu, niezbędnych do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.

W części praktycznej uczniowie wykonali klasową piramidę zdrowia. Zostali podzieleni na grupy i każda z grup była odpowiedzialna za przygotowanie innego piętra piramidy. Należało „wypełnić” swoje piętro wyciętymi z gazet zdjęciami i obrazkami przedstawiającymi różne produkty zbożowe, owoce, warzywa, produkty mleczne, produkty białkowe oraz tłuszcze.

Praca w grupach wspaniale wpłynęła na integrację zespołu klasowego.