„Gdy byłem dzieckiem, miałem dużo marzeń. Myślę, że wzięły się stąd, że dużo czytałem” …

„Gdy byłem dzieckiem, miałem dużo marzeń. Myślę, że wzięły się stąd, że dużo czytałem”

Ten cytat to fragment wypowiedzi bardzo znanego człowieka. Autorem tych słów jest amerykański informatyk, przedsiębiorca, a przede wszystkim współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Bill Gates, bo o nim mowa od najmłodszych lat był zapalonym czytelnikiem. Nie przez przypadek prawie wszyscy najbardziej wpływowi, a już na pewno najmądrzejsi ludzie są zadeklarowanymi fanami książek. Jeżeli zastanawiasz się, co zrobić, by osiągnąć sukces, to po prostu zacznij czytać. To najlepsza inwestycja, w dodatku przyjemna i darmowa.  

Za nami MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH obchodzony zawsze w październiku. Ze względu na stan epidemiologiczny nie udało się przedsięwziąć pewnych założeń oferowanych przez szkolną bibliotekę. Zachęcam więc wszystkich uczniów by skorzystali z internetowych stron edukacyjnych gdzie można znaleźć pozycje książkowe w formie e-booków czy audiobooków. Wykorzystajcie ten czas właśnie na czytanie.

Sięgnijcie po książkę, która odwróci Waszą uwagę od obecnej sytuacji. Literatura jak żadna inna dziedzina sztuki pomaga przetrwać trudne chwile w życiu, podnosi na duchu, przynosi ukojenie. Optymistyczne książki pozwalają nam się zrelaksować i pozytywnie spojrzeć na wszystkie sprawy. Lekkie lektury czyta się szybko i przyjemnie. Naturalnym następstwem tego rodzaju rozrywki zawsze jest dobry nastrój, a jak wiadomo wówczas łatwiej sprostać wszelkim trudnościom.

nauczyciel -bibliotekarz, Mariola Krzeczkowska