Dzień chłopaka w klasie VII a

W dniu 5 pażdziernika 2018 klasa 7 a wraz z wychowawcą panią Anną Grochal udała się na wycieczkę do Jaworzna. Wyjazd został zorganizowany z okazji Dnia Chłopaka.

W kinie obejrzeliśmy film pt: „Dywizjon 303”, który w bohaterski sposób przedstawia polskich pilotów walczących podczas II wojny światowej w bitwie o Anglię. Później odwiedziliśmy Geosferę. Jak zapewniają twórcy, „Park tematyczny z ogrodami w Jaworznie, to miejsce otwarte dla zwiedzających, którzy są zainteresowani historią i wykopaliskami, jak również poszukują ciszy i odpoczynku. Ten obiekt ekologiczno-geologiczny jest zlokalizowany na terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra. Spacerując po terenie, można natknąć się na naturalnych rozmiarów paleorekonstrukcje odkopanych tam kręgowców, tablice informacyjne oraz ekspozycje, przedstawiające i przybliżające historię, a dokładniej okres triasu. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw.

W specjalnie przygotowanych miejscach można zatrzymać się na piknik czy grilla, przy czym prowiant trzeba zabrać ze sobą, ponieważ na miejscu nie ma obiektów gastronomicznych. Do GEOsfery dojechać można zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami transportu, dla których dostępny jest bezpłatny parking. Wstęp do parku jest bezpłatny”.

Bardzo polecamy wizytę w tym miejscu oraz film, który obejrzeliśmy. Czasem ciekawe rzeczy można zobaczyć całkiem niedaleko od miejsca zamieszkania.

wychowawca klasy Anna Grochal