Czy warto wybrać się do Wrocławia?

Z tym pytaniem śmiało można zwrócić się do szóstoklasistów naszej szkoły, którzy ostatnio mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat tego miasta.

11,12.05.2023 r. wraz z opiekunami- panią Joanną Baran, Aldoną Krawczyk, Urszulą Kowalską i Eweliną Szumniak odbyli wycieczkę, w czasie której mieli okazję poznać to wspaniałe miasto- trzecie pod względem liczby ludności (po Warszawie i Krakowie). Nie ulega wątpliwości, że w tym mieście nie można się nudzić i o tym też przekonali się nasi uczniowie. Pierwszego dnia wycieczki mogli podziwiać słynną Panoramę Racławicką oraz Stare Miasto. Zobaczyli Rynek z zabytkowym ratuszem i kamieniczkami, dawną kupiecką uliczkę, Plac Solny, Uniwersytet Wrocławski i Hydropolis.

Po tak aktywnym dniu należało się posilić w jednej z wielu wrocławskich restauracji i odpocząć w hotelu. Największą atrakcją drugiego dnia była oczywiście wizyta w słynnym wrocławskim ZOO i Afrykarium, które prezentuje największe w Polsce zbiory fauny i flory Czarnego Lądu. Zwiedzanie tego obiektu poprzedził bardzo przyjemny rejs po Odrze z Przystani Kardynalskiej. Po wyczerpujących i pełnych atrakcji dwóch dniach, w czasie których towarzyszyła wszystkim piękna pogoda i dopisywały humory, nadszedł czas powrotu do domu. Podsumowując, warto wybrać się do Wrocławia!

Aldona Krawczyk