BEZPIECZNI   PIERWSZOKLASIŚCI

W roku szkolnym   2021/2022  uczniowie klas pierwszych brali udział w XIII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.  Głównym celem programu było wdrożenie najmłodszych uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

Od listopada dzieci uczestniczyły  w różnorodnych zajęciach, realizowanych w oparciu o starannie  opracowane materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. „Przypomniał”  o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył”  też zagadnienia dotyczące rozsądnego  i bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

Na zakończenie programu Akademia Bezpiecznego Puchatka uczniowie przystąpili  do  Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Test nie tylko sprawdził wiedzę pierwszoklasistów, ale również wiele ich nauczył.

                                                                            Ewa Rola, Urszula Palka, Iza Tołwińska

Certyfikat potwierdzający udział w XIII-tej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”: