„Ciepły, wiosenny dzień. Wokół Zamku Królewskiego zebrały się tłumy ludzi, wszyscy chcieli widzieć, co dzieje się w sali sejmowej”.         

To słowa, które zabrzmiały dzisiaj przed naszą szkołą, aby uczcić zbliżające się święto – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podobnie jak kiedyś, dzisiaj również mieliśmy ciepły, wiosenny dzień. Święto 3 Maja uczciliśmy donośnym śpiewem, piękną recytacją i krótką lekcją historii, którą zakończył taniec poloneza wykonanego przez uczniów reprezentujących każdą klasę. Honorowym gościem był Burmistrz Chełmka Pan Andrzej Saternus, który na koniec wygłosił krótką przemowę i zachęcił wszystkich do udziału w różnych przedsięwzięciach, mających odbyć się w najbliższych dniach w naszej gminie, aby uczcić to ważne narodowe święto.      

Uroczystość została przygotowana przez panie: Joannę Baran, Klaudię Kocot i Aldonę Krawczyk. Oprawa muzyczna: Pani Agnieszka Zabawa, a plastyczna: Pani Katarzyna Nalepa.

Wszystkim dziękujemy za udział w uroczystości i życzymy dobrego świętowania!