Projekt z ZUSówką

20 maja klasy 7a i 7b uczestniczyły w „Projekcie z ZUS”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Podczas zajęć młodzież uczyła się wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, poznawała zalety ubezpieczenia w czasie aktywności zawodowej oraz zasady dbania o swoją emerytalną przyszłość. Treści przedstawiała w bardzo prosty i przystępny sposób prelegentka, która jest pracownikiem ZUS-u.

Takie zajęcia są ważne dla uczniów szkół podstawowych, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia mogą liczyć, jeśli opłacane są składki.

Pieniny – góry, które warto odwiedzić!

Maj to miesiąc, w którym odbywa się mnóstwo wycieczek szkolnych, co można było łatwo zauważyć w czasie ostatniego wyjazdu klas: 4a, 4b i 6b. Uczniowie tych klas wraz z opiekunami (p. Joanną Czarnotą, Renatą Księżarczyk, Klaudią Kocot, Aldoną Krawczyk oraz rodzicem klasy 4b) wybrali się w jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, gdzie w ciągu trzech dni (14-16.05.2024r.) mogli podziwiać zarówno piękno przyrody – Pieniński Park Narodowy jak i zabytki architektury, m.in. Kościół św. Michała Archanioła- gotycki drewniany budynek w Dębnie Podhalańskim, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W kolejnym dniu uczestnicy wyjazdu mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną, zwiedzając zamek Dunajec w Niedzicy – największą atrakcję Pienin i południowej Małopolski, który przez wieki był częścią Węgier. W czasie wycieczki zadbaliśmy również o naszą kondycję fizyczną i przeszliśmy Wąwozem Homole, który jest jednym z najpiękniejszych zakamarków tamtejszej okolicy. Urokliwy potok oraz piękna panorama Tatr, którą mogliśmy podziwiać z polany Bukowinki, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Ponadto klasa 6b oglądała piękna okolicę Pienin z Palenicy, na którą wyjechała kolejką linową. W ostatnim dniu naszą wycieczkę zakończył rejs widokowy statkiem „Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim, z którego pokładu można było jeszcze raz podziwiać zamek w Niedzicy i Czorsztynie oraz piękno Pienińskiego Parku Narodowego. Wspaniałej atmosfery wycieczki dopełnili przemili właściciele pensjonatu ”Gościniec H.A.T.A.”, którzy uraczyli wszystkich przepysznymi posiłkami i zadbali o różne atrakcje na terenie obiektu.

Zachęcamy do odwiedzenia tych cudownych okolic!

Opiekunowie wycieczki.

ZWYCIĘSTWO W FINALE WOJEWÓDZKIM TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION O  PUCHAR TYMBARKU!

Wielki sukces uczniów SZS-P nr 2 w Chełmku . Drużyna „Tygryski” Chełmek zwyciężyła w finale wojewódzkim turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 chłopców i będzie reprezentować województwo małopolskie na finałach ogólnopolskich, które odbędą się 8-9 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został wybrany Konrad Guja. Medale naszemu zespołowi wręczał były reprezentant Polski Sławomir Peszko oraz prezes MZPN Ryszard Kołtun. Rodzicom dziękujemy za doping przez cały mecz.

Drużyna wystąpiła w składzie:

Mikołaj Rojkowski, Konrad Guja, Patryk Rojkowski, Borys Wieczorek, Wojciech Dziąba, Maja Dziąba, Oliwier Gil, Mikołaj Kysiak, Wiktor Chuderski i Aleksander Sidorowicz

Opiekunowie: Magdalena Pstrusińska, Joanna Czarnota, Konrad Karaśkiewicz.

Rozegrane mecze:

Tygryski Chełmek 5:0 Jedyneczki Dąbrowa Tarnowska

SP1 Bukowno 0:4 Tygryski Chełmek 

Tygryski Chełmek 6:0 Lider Nowy Sącz

Tygryski Chełmek 1:0 Jedynka Stary Sącz 

SP1 Krzeszowice 2:3 Tygryski Chełmek 

Magdalena Pstrusińska

film z wręczenia medali i pucharu

film – zawodnicy

Gazeta Krakowska o finale

Zapraszamy do galerii poniżej

Continue reading