Aktualności

Podsumowanie Konkursu Ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”

07.06.2023, 10:05

W dniu 7 czerwca 2023 r. podsumowano osiemnastą już edycję konkursu obejmującego zbiórkę baterii. Rozdanie nagród, wyróżnień i dyplomów odbyło się w Oświęcimskim Centrum Kultury. W uroczystości wzięli udział min. Starosta Oświęcimski i Prezydent Miasta Oświęcimia.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tej akcji ekologicznej. Pamiętajmy, że zużyte baterie są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafiają bezpośrednio do kosza.

Zachęcam do działań w przyszłym roku szkolnym.

Urszula Kowalska

Dyplom

Wycieczka klas piątych

07.06.2023, 07:07

6 czerwca klasy 5A i 5B miały okazję podziwiać widoki ze szczytu Szyndzielni w Bielsku-Białej. Na ten, wznoszący się na wysokości 1026 m n.p.m, szczyt Beskidu Śląskiego, wjechaliśmy kolejką gondolową. Dojście z kolejki na szczyt Szyndzielni zajęło nam kilkadziesiąt minut. Mimo nie najlepszej pogody nie poddaliśmy się. Z góry podziwialiśmy okoliczne szczyty: Klimczok, Skrzyczne, które pokazywał nam pan przewodnik. W najstarszym schronisku w Beskidach zjedliśmy obiad i odpoczęliśmy. Nagrodą za trud wycieczki był tor saneczkowy na Dębowcu.

Joanna Czarnota, Agnieszka Piątek


czytaj »

„Literackie poranki” w MBP w Chełmku

07.06.2023, 06:41

Klasa 4b ponownie gościła w MBP w Chełmku. „Literackie poranki” to już trzecia odsłona z udziałem uczniów z SZS-P nr 2. W piątkowe przedpołudnie w literackim namiocie bibliotecznym było literacko i muzycznie. Gościnnie w afrykańskich rytmach wystąpiła grupa muzyczna SZS nr 1 z Chełmka pod kierunkiem Artura Gomółki.


czytaj »

Warsztaty Mobilne Laboratoria przyszłości

06.06.2023, 08:27

Dnia 5 czerwca 2023r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach w ramach programu Laboratoria Przyszłości, na których omawiana była sztuczna inteligencja oraz zastosowanie drukarki 3D. Prowadzący zainteresowali uczniów przede wszystkim połączeniem tych technologii. Skupili się w szczególności na związku między sztuczną inteligencją a drukiem 3D.Celem było zrozumienie, jakie są możliwości połączenia tych dwóch technologii, jakie korzyści można wyciągnąć, ale także jakie ograniczenia mogą pozostać.


czytaj »

« Strona 1, 2, 3 ... 215, »

Drodzy Rodzice !!!

Rada Rodziców zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego zespołu. Wystarczy wpisać w rozliczeniu rocznym w polu nazwa OPP: Stowarzyszenie Pomocy Szkole „MAŁOPOLSKA” w polu KRS: 0000052078, a w informacjach uzupełniających nazwę naszego zespołu: Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku. Całkowity dochód z odpisów zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych, organizację konkursów oraz doposażenie naszych oddziałów. Wspomóżmy NASZ zespół !!!

Historia szkoły


czytaj »

Kontakt

Samorządowy
Zespół
Szkolno-Przedszkolny
nr 2

ul. Marszałka Piłsudskiego 1
32-660 Chełmek

tel./fax
33 8461386

e-mail:
sekretariat@szspchelmek.pl

Inspektor Danych Osobowych:
a.baranowska@ewartbhp.pl