Aktualności

Projekt ogólnopolski

27.03.2023, 08:31

#MISTRZYNI SZYMBOR

SKA#

W naszej szkole rozpoczynamy realizację ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”, którego głównym celem jest upamiętnienie roku Wisławy Szymborskiej poprzez prezentowanie twórczości poetki. Zachęcamy uczniów klas IV – VIII do aktywnego udziału w przedsięwzięciu i zgłaszania nauczycielom języka polskiego swoich pomysłów na realizację działań projektowych.

                                                                               A. Remsak, A. Krawczyk, A. Piątek

Niezwykła podróż w molekularium…

24.03.2023, 09:44

Uczniowie klas I-III obejrzeli projekcję edukacyjną w technologii 360°. To połączenie rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. Dzieci obejrzały film pt. „Krecik odkrywa świat”. Główny bohater marzył, by zostać odkrywcą i zobaczyć cały wszechświat. Animacja pokazywała, jaki wpływ na nasza planetę ma Słońce i Księżyc, jak oświetlają Ziemię i jak zmieniają się w ciągu doby. Była to niezwykła podróż, dzięki której uczniowie poznali otaczający nas świat i życie na Ziemi.


czytaj »

Wycieczka klasy 5b

24.03.2023, 09:16

w marcu klasa 5b udała się na  pieszą wycieczkę po naszej miejscowości z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Odwiedziliśmy Bibliotekę, nowa Stację Chełmek , MOKSiR , gdzie oglądaliśmy wystawę rzeźby . Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o działalności tej placówki. Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy był udział w warsztatach kulinarnych, które zorganizowała dla nas pani Ewelina z Cafe Kultura  w Chełmku. Podczas warsztatów nauczyliśmy się o kanonach kulinarnych oraz zdrowym żywieniu. Następnie samodzielnie przygotowaliśmy ciasto i farsz na pizzę, którą później piekliśmy w piecu. Na koniec degustowaliśmy wszyscy nasze wypieki. Najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

                                                                                     Joanna Czarnota


czytaj »

17 marca – Dzień Świętego Patryka

23.03.2023, 21:56

Dnia 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy święto patrona Irlandii – świętego Patryka. Uczniowie szkoły  przyodziali się w kolorowe stroje nawiązując do narodowych barw Irlandii. Tego dnia szkoła została udekorowana zielonymi koniczynami, a uczennice klas ósmych wykonały kolorowe plakaty zdobiąc szkolną gazetkę. Z tej okazji przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w quiz z wiedzy o Irlandii, który był okazją do poznania faktów dotyczących irlandzkiej kultury, historii, języka, literatury jak również ciekawostek z różnych sfer życia w Irlandii. Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie klasy VIb zdobywając pierwsze miejsce. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Św. Patryka.

czytaj »

« Strona 1, 2, 3 ... 199 »

Drodzy Rodzice !!!

Rada Rodziców zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego zespołu. Wystarczy wpisać w rozliczeniu rocznym w polu nazwa OPP: Stowarzyszenie Pomocy Szkole „MAŁOPOLSKA” w polu KRS: 0000052078, a w informacjach uzupełniających nazwę naszego zespołu: Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku. Całkowity dochód z odpisów zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych, organizację konkursów oraz doposażenie naszych oddziałów. Wspomóżmy NASZ zespół !!!

Historia szkoły


czytaj »

Kontakt

Samorządowy
Zespół
Szkolno-Przedszkolny
nr 2

ul. Marszałka Piłsudskiego 1
32-660 Chełmek

tel./fax
33 8461386

e-mail:
sekretariat@szspchelmek.pl

Inspektor Danych Osobowych:
a.baranowska@ewartbhp.pl