20 maja obchodziliśmy w świetlicy szkolnej kolejne święto z kalendarza świat nietypowych – „Światowy Dzień Pszczół”. Pszczoły, choć ich rozmiary są niewielkie, należą do najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi.
Continue reading
20 maja obchodziliśmy w świetlicy szkolnej kolejne święto z kalendarza świat nietypowych – „Światowy Dzień Pszczół”. Pszczoły, choć ich rozmiary są niewielkie, należą do najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi.
Continue reading
W ramach Programu dla szkół klasa 4b realizowała cykl zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem. W grupach zespoły wykonywały piramidę zdrowia i prezentowały ją na zajęciach wychowania fizycznego. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie wyszukiwali przepisy na wegetariańskie kanapki, a następnie obliczali ich kaloryczność.
Uczniowie klas 8 naszej szkoły przez ostatnie 3 dni zdawali egzaminy kończące ten etat edukacji. Po zakończonych testach byli w dobrych humorach i z optymizmem patrzą w przyszłość. Życzymy im powodzenia w szkołach średnich!
Continue reading
To już 20 lat minęło od kiedy wychowankowie Fundacji im. Brata Alberta po raz pierwszy przybyli na spotkanie do SZS-P nr 2 w Chełmku. Ta integracja mimo przerwy spowodowanej stanem epidemicznym w kraju wciąż jednak trwa i się rozwija. Dowodem tego jest spotkanie, które miało miejsce 17 maja, na które przybyli wszyscy podopieczni Fundacji wraz z opiekunami, wychowawcami i Panią kierownik, Beatą Ciurą. Cały program artystyczny został przygotowany przez koło teatralne, pod opieką pań: Marioli Krzeczkowskiej i Ewy Pilch, Elżbiety Żołny Smołkowicz i Agnieszki Zabawy.