Szkoła podstawowa
Andrzejki w kl. II i III SP

    alt

 

 „Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” 

        Wigilia św. Andrzeja, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Andrzejki są rozpowszechnione w całej Polsce i stanowią doskonały pretekst do młodzieżowej zabawy. Tak też było w naszej szkole. Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami zorganizowali spotkania andrzejkowe.

      Wcześniej przenieśliśmy się w magiczny świat iluzji. Odwiedził nas bowiem profesjonalny artysta, którzy stworzył widowisko, przybierające formę interaktywnej zabawy. Dzieci pomagały w wykonaniu poszczególnych trików iluzjonistycznych i same na chwilę stały się małymi „czarodziejami’. W przedstawieniu wyczarowano dla nas jedwabne chusty i królika. W dniu „Andrzejek” konkursom i wróżbom nie było końca. Wprawdzie to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza.

     Dziękuję nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie radosnej zabawy w zespołach klasowych.

Iwona Bochenek

 
„Ruszaj się z Disney Junior”

   

OGÓLNOPOLSKI SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY „MISIE”

W SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 2 W CHEŁMKU

 

 

(← aby zobaczyć film, wystarczy kliknąć w zdjęcie)

        Po raz kolejny Przedszkole Samorządowe nr 2 w Chełmku przystąpiło do realizacji programu „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”. Głównym celem akcji jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców oraz nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania, zachęcanie do zdrowego trybu życia i wyrabianie właściwych postaw proekologicznych. Przedszkola realizujące program mają możliwość otrzymywania scenariuszy oraz materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia warsztatów z dziećmi. Mogą również zdobywać Certyfikaty AZP, uczestniczą w licznych warsztatach i konkursach z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród.

Tak też było i tym razem. „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA” ogłosiła ogólnopolski konkurs pt. „Ruszaj się z Disney Junior”.

Zadanie konkursowe polegało na zrealizowaniu z dziećmi zajęć ruchowych, a następnie samodzielnym nagraniu krótkiego filmu – relacji z przebiegu przeprowadzonych w przedszkolu zajęć ruchowych. Inspiracją do stworzenia własnego filmu były postacie z kanału Disney Junior oraz dostarczony przez Organizatora film na płycie CD pt. „Ruszaj się z Disney Junior”.

 Wspólna akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka i Disney Junior przeszła najśmielsze oczekiwania Organizatora.

    Na konkurs nadesłano 232 prace plastyczne i zdjęcia oraz aż 163 filmy obrazujące zajęcia ruchowe z dziećmi. Po burzliwych naradach jury przyznało 5 nagród głównych. Wśród nich znalazły się przedszkolaki z grupy „Misie” z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku.

   Serdecznie dziękuję nauczycielom przedszkola – paniom Jolancie Wolnej i Elizie Pędziałek – Krysta za wzorową realizację podjętego zadania. Słowa podziękowania kieruję do rodziców oraz osób zaangażowanych w realizację projektu. Przedszkolakom gratuluję sukcesu.

Iwona Bochenek

 
KIERMASZ CHARYTATYWNY

sko     w listopadzie Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała kiermasz charytatywny pod hasłem „W listopadzie oszczędzamy, nic do kosza nie wrzucamy”.

   Przez kilka dni uczniowie z klas drugich i trzecich szkoły podstawowej przynosili swoje niezniszczone rzeczy. Były to: zeszyty, ołówki, piórniki, linijki, książki, lalki, samochody, maskotki itp. W dniu kiermaszu wszystkie przedmioty zostały wystawione i mogły zostać zabrane przez potrzebujące ich dzieci. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie rzeczy znalazły nowych właścicieli.

 
PAMIĘTAMY!


    "Czas przemija nawet wtedy,

kiedy wydaje się to niemożliwe.

Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie

wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból.

Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie,

to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija."

 

     Uczniowie klas II-III szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu w Chełmku. Betonowa płyta z wizerunkami ludzkich twarzy jest usytuowana na obrzeżach miasta w dzielnicy Paprotnik. U podnóża pomnika, na kamiennych płytach, widnieją nazwiska, zamordowanych i zaginionych w latach 1939-1945, mieszkańców Chełmka.

    Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć poległych w walce o wolność naszego miasta.   

 
Święto Niepodległości
Czwartek, 10 Listopad 2016 19:31

11 listopada„Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność – polską mowę w szkole.

 To, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewolę.”

 

  

Uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej uroczyście obchodzili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

   W dniu 10 listopada wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Na szkolnym apelu wysłuchaliśmy wierszy i piosenek o charakterze patriotycznym. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali się w pięknej inscenizacji. Wszyscy wspólnie i z powagą odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Na koniec drugo - i trzecioklasiści ustawili się do wyjątkowego zdjęcia. Utworzyliśmy polski symbol narodowy – flagę biało - czerwoną.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknej uroczystości.

 
DZIEŃ MARCHEWKI

alt      26 października „Klub Wiewiórka” zaprosił wszystkich uczniów z klas II-III szkoły podstawowej do obchodów „Dnia Marchewki”. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia. Królował kolor pomarańczowy.

      Zorganizowano turniej, który odbywał się w dwóch turach: klasy II i klasy III. Uczniowie prezentowali piosenkę, strój marchewki oraz wcześniej przygotowane plakaty pod hasłem: „Jedz owoce i warzywa - to na zdrowie dobrze wpływa". Uczestnicy wykazali się również bardzo dużą wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania. Nie zabrakło też konkurencji w piciu soku z marchewki. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone jabłkami oraz soczkami marki Kubuś GO podarowanymi przez Firmę MASPEX z Wadowic.

     Dyrekcja, wychowawcy oraz uczniowie klas I-III serdecznie dziękują opiekunowi „Klubu Wiewiórka”- pani mgr Elżbiecie Żołnie – Smołkowicz za zorganizowanie wyjątkowego dnia w naszej szkole. Firmie MASPEX składamy podziękowania za ufundowanie soczków.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>