Szkoła podstawowa
SUKCES NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHEŁMKU!

   

    We wtorek 13 czerwca 2017 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca 4. edycję projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Główne cele projektu to:

 •  zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego w zakresie selektywnej gospodarki odpadami, a także ochrony powietrza, wody i gleby,
 • propagowanie tematyki ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt,
 • podnoszenie osobistej odpowiedzialności za działania w obszarze ochrony środowiska.

   W ramach 4. edycji projektu „Czysta Małopolska” przeprowadzono:

 • Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska”;
 • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć lub przedstawienia teatralnego dotyczącego ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt;
 • Konkurs na kalendarz ukazujący działania ekologiczne w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2016/2017;

    Podczas konferencji laureatom wojewódzkim i finalistom rejonowym w poszczególnych kategoriach wręczono nagrody i dyplomy. link do strony

 Pani Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł laureata I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na scenariusz zajęć dotyczący zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w kategorii przedszkoli.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!     

 
SZEŚCIOLATKI NA ZAJĘCIACH W SALI KOMPUTEROWEJ

   

     W dniach 9.06 i 12.06 dzieci sześcioletnie z grup „Jeżyki”, „Stokrotki” i „Jagódki” wzięły udział w zajęciach adaptacyjnych w szkolnej sali komputerowej. Przedszkolaki poznały budowę komputera i właściwą postawę ucznia przy stanowisku komputerowym. Rozwiązywały zagadki i układały puzzle. Z pomocą nauczyciela i koleżanek z klas II poznały program edukacyjny SEBRAN. Z ogromną chęcią odkrywały świat liter i liczb. Dzieci dowiedziały się, że komputer służy nie tylko do grania i oglądania bajek. Może także uczyć poprzez zabawę.

    Na zakończenie zajęć sześciolatki zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz otrzymały broszurkę pt. „Zasady bezpiecznego Internetu dla dzieci”.

     Zajęcia przygotowały panie: Ewa Raczek i Izabela Tołwińska

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY NAJMŁODSZYCH Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU

    

   Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Warszawie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „ŚMIGŁOWIEC RATUNKOWY W OCZACH DZIECKA”.                        

Celem konkursu były:

 • promocja wiedzy dzieci i młodzieży na temat działalności LPR

 • zapoznanie uczestników konkursu z funkcjonowaniem LPR

 • kształcenie postawy twórczej u dzieci i młodzieży

 • umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu plastycznego.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym od 5 lat, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów.

      Informujemy, że prace plastyczne rodzeństwa Wiktorii i Mateusza Andre z Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku zostały wybrane jako zwycięskie w dwóch kategoriach wiekowych:

 • Wiktoria Andre zwyciężyła w kategorii wiekowej 5 – 7 lat (Przedszkole Samorządowe nr 2 – wych. p. Ewa Raczek i p. Grażyna Szyjka)
 • Mateusz Andre odniósł zwycięstwo w kategorii wiekowej 8 – 10 lat (kl. IIa Szkoła Podstawowa nr 2 – wych. p. Karolina Marciniak).

     W sobotę (10.06.2017r.) odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w ogólnopolskiej uroczystości, która odbyła się w Warszawie. Na zwycięzców czekały cenne nagrody i liczne atrakcje.

      Wiktorii i Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Słowa podziękowania kierujemy do rodziców  oraz nauczycieli. 

 

Więcej…
 
„Piknik Rodzinny”

rodzina 

     Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas II – III, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 8 czerwca 2017 r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie cieszyły się ogromną popularnością.

     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta rodzinnego w naszej placówce.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

 

       Z wizytą do szkoły przyszły dzieci 6-letnie z grup: „Stokrotki” i „Jagódki”. Przedszkolaki przybyły na zaproszenie starszych kolegów z klasy IIa i IId.

Drugoklasiści bawili się z młodszymi kolegami figurami geometrycznymi. Okazało się, że świat matematyczny wcale nie jest taki trudny. Sześciolatki poznały też świat bajek. Odgadywały tytuły utworów dla dzieci i układały bajkowe puzzle. Dzieci wspólnie obejrzały baśń H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”.

     Dzieci 6-letnie odwiedziły szkołę w ramach realizacji założeń programu adaptacyjnego „Jestem przedszkolakiem, będę uczniem”.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA

alt

      Dnia 1 czerwca 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Z tej okazji uczniowie klas II - III uczestniczyli w zabawach i niespodziankach zaproponowanych przez wychowawców.

   Burmistrz Chełmka oraz Młodzieżowa Rada Miejska zaprosili wszystkie dzieci na wspólne świętowanie. Na chętnych czekały liczne atrakcje.

   Na Placu Reprezentacyjnym obok Urzędu Miasta można było: 

 • pomalować buzię, 
 • wesoło się pobawić, 
 • uczestniczyć w konkursach, 
 • zjeżdżać na kolorowych dmuchańcach.

   To był dzień pełen wrażeń. Radzie Rodziców dziękujemy za słodki poczęstunek.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>