Szkoła podstawowa
Święto Dziewczynek w naszej szkole

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet - niech każdy chłopak się dowie!

        Zgodnie ze zwyczajem, w naszej szkole, obchodziliśmy Święto Dziewczynek. W tym szczególnym dniu opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel szkolny, na którym wysłuchaliśmy wierszy dedykowanych dziewczynkom. W każdym zespole klasowym wybrano najsympatyczniejszą koleżankę, która została nagrodzona. Wszystkie dziewczynki otrzymały słodką niespodziankę. Chłopcy złożyli najlepsze życzenia swoim koleżankom z klasy.

 
LEKCJA MUZYCZNA

      

    Przedszkolaki i uczniowie klas II-III uczestniczyli w lekcji muzycznej zorganizowanej przez Łódzkie Biuro Koncertowe „WIRTUOZ” z Łodzi. Panowie: Krzysztof Orzechowski i Kamil Skicki zaprezentowali program pt. „Violinek i Cellinek – na muzycznej ścieżce”. Poprzez zabawy z instrumentami oraz prezentację znanych utworów, muzycy starali się wprowadzić słuchaczy w zaczarowany świat muzyki.

    Dzieci odbyły muzyczną wędrówkę i spotkały się z leśnymi zwierzętami. Usłyszeliśmy utwory: „Kukułka” A. Vivaldiego, „Niedźwiedź” J. Przybylskiego, „Jeleń” E. Griega oraz „Lot trzmiela” N. Rimskiego-Korsakowa.

    Lekcja była bardzo interesująca. Zachęcała do wspólnego śpiewu i tańca.

 

 
"CALINECZKA"

      22 lutego uczniowie klas II i III szkoły podstawowej udali się do MOKSiR , by obejrzeć musical „Calineczka” w wykonaniu aktorów Teatru Neon z Wrocławia. Aktorzy przedstawili bajkę Hansa Christiana Andersena w zupełnie nowej adaptacji. Piękne, kolorowe stroje, błysk reflektorów, różnorodność dźwięków oraz elementy tańca współczesnego sprawiły, że dzieci przeniosły się do magicznej krainy i przeżyły niezapomniane chwile.

    Przedstawienie zawierało cenne przesłanie o dobroci, sprawiedliwości i lojalności. Musical z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

 
Afryka daleka i bliska

alt   Uczniowie klasy IIIc szkoły podstawowej tworzyli projekt „Afryka daleka i bliska”. W jego ramach gromadzili informacje, projektowali i wykonywali prace dotyczące fauny i flory, krajobrazu oraz życia mieszkańców tego kontynentu. Poznając Afrykę, spotkaliśmy się z Panią dr Ireną Walentyńską, która przeprowadziła prelekcję dotyczącą ochrony wody. Wykonywaliśmy doświadczenia związane z filtrowaniem wody.

   Na koniec udaliśmy się w podróż na Madagaskar. W tym celu wykorzystaliśmy środki audiowizualne, smartfony i tablety. Zgromadzone w ten sposób informacje, posłużyły nam do wykonania wizytówki Madagaskaru. Projekt był wspaniałą okazją do poznania Afryki. Pobudził wyobraźnię, ekspresję i kreatywność uczniów. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i uczyliśmy.

Joanna Czarnota i klasa IIIc

 

 
Walentynki

alt „Walentynki, Walentynki,

Dla chłopczyka i dziewczynki,

Ja też Walentynkę mam

I dla Ciebie ją dam”.

     Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest przekazywanie listów zawierających dowody sympatii. Tak też było u nas. Drugo- i trzecioklasiści ze szkoły podstawowej przygotowali w klasach Walentynkowe niespodzianki. Dzień upłynął w radosnej atmosferze.

 

 
BEZPIECZNE FERIE
Piątek, 27 Styczeń 2017 15:32

     Ferie zimowe to czas, by odpoczywać i bawić się. Realizować te zainteresowania, na które w okresie nauki szkolnej często brakuje czasu. W czasie trwania wypoczynku zimowego wszystkie dzieci muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

     W klasach drugich i trzecich Szkoły Podstawowej wychowawcy przeprowadzili pogadanki nt. bezpiecznych zabaw zimowych. W dalszej kolejności drugo- i trzecioklasiści obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Bezpieczne ferie zimowe 2017” przygotowaną przez panią Izabelę Tołwińską. Uczniowie przypomnieli sobie m. in., że:

  • nie wolno oddalać się od miejsca zabawy 
  • nie otwieramy drzwi nieznajomym 
  • należy informować rodziców, dokąd wychodzimy i kiedy wrócimy 
  • bawimy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych 
  • nie wolno ślizgać się na zamarzniętych stawach i rzekach 
  • nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu jezdni 
  • należy znać telefony alarmowe.

ŻYCZYMY RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>