Szkoła podstawowa
Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole

alt   Od stycznia do grudnia 2017r. w naszej szkole realizowany był program „Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole”, nawiązujący do sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych. W programie uczestniczyli uczniowie klas trzecich oraz V i VI szkół podstawowych. Przedsięwzięcie przyczyniło się do wzrostu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz zapewniło im możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zajęcia, prowadzący – Joanna Czarnota oraz Elżbieta Poznańska – Gondek, wprowadziły element rywalizacji. W ramach realizacji programu odbyły się zawody międzyszkolne. Uczniowie 9 i 10- letni zaprezentowali poznane umiejętności koszykarskie i piłkarskie. W listopadzie i grudniu zorganizowano zawody sportowe w SZS w Gorzowie oraz SZS-P nr 2 w Chełmku. Rywalizowali sportowcy z obu szkół. W rezultacie rozgrywki zakończyły się remisem. Rywalizacja była wspaniałą sportową przygodą.

   Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty udziału w Programie SKS.

Więcej…
 
MIKOŁAJKOWE ZWYCZAJE

alt

 

„Święty Mikołaju, prosimy Cię grzecznie,

w dniu Twojego święta, przyjdź do nas koniecznie.

My już od tak dawna na Ciebie czekamy,

co dzień być grzecznymi wszyscy się staramy.

Kiedy przyjdziesz do nas, będzie dzień wesoły,

a więc nie omijaj progów naszej szkoły!”

 

     W środę, 6 grudnia 2017r. , Święty Mikołaj nie ominął progów naszej szkoły. W Mikołajkowe Święto na uczniów całego zespołu czekały słodkie upominki. Święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Dopełnieniem radosnego dnia były niespodzianki klasowe.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie atrakcji mikołajkowych.

Więcej…
 
ANDRZEJKI W KL. I i III

    alt

 

 „Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” 

        Wigilia św. Andrzeja, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Andrzejki są rozpowszechnione w całej Polsce i stanowią doskonały pretekst do młodzieżowej zabawy. Tak też było w naszej szkole. Uczniowie klas I i III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami zorganizowali spotkania andrzejkowe. W dniu „Andrzejek” konkursom i wróżbom nie było końca. Wprawdzie to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza.

     Dziękuję nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie radosnej zabawy w zespołach klasowych.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

prawa dziecka

    Historia niezwykłej magii małego niedźwiadka zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych w 1902r. Ówczesny prezydent USA, pieszczotliwie nazywany Teddy (Teodor Roosvelt), na jednym z wielu swoich polowań myśliwskich, nie pozwolił zabić malutkiego niedźwiadka. To zdarzenie zostało zilustrowane, a w końcu rozpoczęła się produkcja pluszowych niedźwiadków. Nie każdy jednak wie, że ten pluszowy przyjaciel ma swoje święto.

   To właśnie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

prawa dziecka  

    20 listopada 2017r. już po raz czwarty obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

   Wtedy posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić będziemy o prawach dziecka. Przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

    Każde dziecko ma wiele praw. Dbajmy o to, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo.

  W naszej szkole też obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele w każdej klasie wnikliwie omawiali z dziećmi tematykę ich praw. Następnie każdy uczeń zilustrował wybrane przez siebie prawo. Najpiękniejsze prace zdobią szkolny korytarz.

  Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka oraz wykonali ekspozycję plastyczną na szkolnym holu.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
CIEKAWY ŚWIAT ILUZJI

  

    W dniu 20.11.2017 r. uczniowie klas I i III przenieśli się w magiczny świat iluzji. Odwiedził nas bowiem profesjonalny artysta, który stworzył widowisko przybierające formę interaktywnej zabawy. Dzieci pomagały w wykonaniu poszczególnych trików iluzjonistycznych i same na chwilę stały się małymi „czarodziejami". W przedstawieniu czarodziej „wyczarował” dla nas kolorowe piłeczki, monety oraz żywe zwierzęta. Ciekawa scenografia i oprawa muzyczna pozwoliły młodemu widzowi przenieść się w inny świat.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>