Szkoła podstawowa
OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY NAJMŁODSZYCH Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU

    

   Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Warszawie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „ŚMIGŁOWIEC RATUNKOWY W OCZACH DZIECKA”.                        

Celem konkursu były:

  • promocja wiedzy dzieci i młodzieży na temat działalności LPR

  • zapoznanie uczestników konkursu z funkcjonowaniem LPR

  • kształcenie postawy twórczej u dzieci i młodzieży

  • umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu plastycznego.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym od 5 lat, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów.

      Informujemy, że prace plastyczne rodzeństwa Wiktorii i Mateusza Andre z Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku zostały wybrane jako zwycięskie w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Wiktoria Andre zwyciężyła w kategorii wiekowej 5 – 7 lat (Przedszkole Samorządowe nr 2 – wych. p. Ewa Raczek i p. Grażyna Szyjka)
  • Mateusz Andre odniósł zwycięstwo w kategorii wiekowej 8 – 10 lat (kl. IIa Szkoła Podstawowa nr 2 – wych. p. Karolina Marciniak).

     W sobotę (10.06.2017r.) odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w ogólnopolskiej uroczystości, która odbyła się w Warszawie. Na zwycięzców czekały cenne nagrody i liczne atrakcje.

      Wiktorii i Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Słowa podziękowania kierujemy do rodziców  oraz nauczycieli. 

 

Więcej…
 
„Piknik Rodzinny”

rodzina 

     Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas II – III, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 8 czerwca 2017 r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie cieszyły się ogromną popularnością.

     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta rodzinnego w naszej placówce.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

 

       Z wizytą do szkoły przyszły dzieci 6-letnie z grup: „Stokrotki” i „Jagódki”. Przedszkolaki przybyły na zaproszenie starszych kolegów z klasy IIa i IId.

Drugoklasiści bawili się z młodszymi kolegami figurami geometrycznymi. Okazało się, że świat matematyczny wcale nie jest taki trudny. Sześciolatki poznały też świat bajek. Odgadywały tytuły utworów dla dzieci i układały bajkowe puzzle. Dzieci wspólnie obejrzały baśń H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”.

     Dzieci 6-letnie odwiedziły szkołę w ramach realizacji założeń programu adaptacyjnego „Jestem przedszkolakiem, będę uczniem”.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA

alt

      Dnia 1 czerwca 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Z tej okazji uczniowie klas II - III uczestniczyli w zabawach i niespodziankach zaproponowanych przez wychowawców.

   Burmistrz Chełmka oraz Młodzieżowa Rada Miejska zaprosili wszystkie dzieci na wspólne świętowanie. Na chętnych czekały liczne atrakcje.

   Na Placu Reprezentacyjnym obok Urzędu Miasta można było: 

  • pomalować buzię, 
  • wesoło się pobawić, 
  • uczestniczyć w konkursach, 
  • zjeżdżać na kolorowych dmuchańcach.

   To był dzień pełen wrażeń. Radzie Rodziców dziękujemy za słodki poczęstunek.

Więcej…
 
„DNI CHEŁMKA 2017”

 

    W dniu 27 maja 2017r., w ramach obchodów DNI CHEŁMKA, na scenie Parku Rodzinnego wystąpiły przedszkolaki oraz zaprezentowali się uczniowie naszego zespołu. Motywem przewodnim tegorocznych prezentacji było hasło „Ludzie, drzewa, ptaki, rytmy przyrody”. Na program artystyczny składały się tańce, wiersze i piosenki wprowadzające w ten właśnie nastrój. Młodzi artyści pokazali piękno przyrody i przypomnieli o konieczności ochrony środowiska przyrodniczego. Radosna atmosfera i aura „Rodzinnego Parku” sprzyjały artystycznej ekspresji.

   Dziękujemy dzieciom oraz uczniom za piękną prezentację swoich umiejętności, a nauczycielom za trud i pomysłowość.

Program przygotowały panie: D. Szklarczyk, D. Pawlak, G. Szyjka, E. Raczek, E. Janaszek, R. Zielińska, E. Rola, K. Marciniak, A. Zabawa.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

 

      W dniu 25.05.2017r. z wizytą do szkoły przyszły dzieci 6-letnie. Przedszkolaki przybyły na zaproszenie starszych kolegów z klasy IIa. Drugoklasiści zaprezentowali 6-latkom spektakl ekologiczny pod tytułem „Spotkanie na leśnej polanie”. Młodzi aktorzy opowiedzieli o tym, jak należy zachowywać się w lesie? W jaki sposób szanować przyrodę oraz jak ważne jest segregowanie śmieci.

    Przedstawienie było cenną lekcją ekologii. Dziękujemy drugoklasistom za mądre rady ekologiczne. Dzieci 6-letnie odwiedziły szkołę w ramach realizacji założeń programu adaptacyjnego „Jestem przedszkolakiem, będę uczniem”.

     Przedstawienie przygotowały panie: Karolina Marciniak i Izabela Tołwińska. Dziękujemy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>