Szkoła podstawowa
PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

alt

      Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce monet organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Uczniowie klas I i III chętnie zbierali monety, aby pomóc potrzebującym. Łącznie zgromadzono kwotę 586 zł i 30 gr.

    Dziękujemy serdecznie Wszystkim rodzicom i dzieciom z klas I i III, którzy tak aktywnie włączyli się w akcję!

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego        

 
SUKCESY NAJMŁOSSZYCH UCZNIÓW Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU

 


       Przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych z Samorządowego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez FUNDACJĘ MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY z siedzibą w Oświęcimiu.

      Tematem konkursu była Dobroczynna Pisanka Wielkanocna. Jury konkursu wyłoniło jego laureatów i nagrodziło zwycięzców. Wśród nagrodzonych nie zabrakło najmłodszych dzieci z chełmeckiej dwójki:

I miejsce zajął Oliwier Jurkitewicz z kl. Ia

II miejsce zdobył Oskar Kozub z kl. Ic

Kamila Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu otrzymała wyróżnienie II stopnia

Milenka Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu zdobyła wyróżnienie III stopnia.

Dzieci uczestniczyły w uroczystości podsumowania konkursu w Oświęcimskim Centrum Kultury. Tam wręczono im nagrody oraz dyplomy.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

  

Więcej…
 
Wielkanoc tuż, tuż…

    

   22 marca w klasie Ib zapanował wiosenny, świąteczny nastrój. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Agnieszki wykonali ozdoby na wielkanocny stół. Z bibuły i gazet wyczarowali świąteczne kurczątka w wiosennych gniazdkach. Akcentem, który podkreślał Wielkanoc, były papierowe pisanki. Dzieci pracowały chętnie, dokładnie i z dużą uwagą.

     Dziękujemy pani Agnieszce Mucha za wspaniałe warsztaty.

Klasa Ib z wychowawczynią 

Więcej…
 
„Bieg po wiosnę”

     

   Z okazji obchodów „Pierwszego Dnia Wiosny” uczniowie klas I i III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursach sprawnościowo – ekologicznych zorganizowanych przez Szkolny Klub Ekoprzyjaciel. Dzieci mogły wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale i sprawnością fizyczną. Do konkursu stanęło siedem 5-osobowych drużyn klasowych.

   Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów. Dzieci były wspaniale przygotowane i wykazały się dużą wiedzą, czego dowodem są zajęte przez nich miejsca w konkursie. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę.

     Przeprowadzony konkurs był częścią udziału naszej szkoły w projekcie ekologicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty pt. „Czysta Małopolska”.

Wszystkim uczniom klas I i III gratulujemy wspaniałej rywalizacji. Opiekunom Koła „Ekoprzyjaciel”: paniom: K. Marciniak i I. Tołwińskiej dziękujemy za pomysłowość i organizację „Biegu po wiosnę”.       

Więcej…
 
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet - niech każdy chłopak się dowie!

      Co roku - 8 marca, obchodzimy w naszej szkole Święto Dziewczynek. W tym szczególnym dniu opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel szkolny, na którym wysłuchaliśmy piosenek i wierszy dedykowanych dziewczynkom i paniom. Nagrodzono, wybraną wcześniej, najsympatyczniejszą uczennicę z każdej klasy. Chłopcy złożyli najlepsze życzenia swoim koleżankom i zatańczyli specjalnie dla nich taniec ,,Swing w uliczce”.     

   

Więcej…
 
"Nie pal przy mnie, proszę"

     Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę". Program ma charakter profilaktyczny. Przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Jego cele szczegółowe to: 

  • Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
  • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
  • Uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia
  • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem 
  • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

     Dzieci z klas pierwszych poznały wiewiórkę Wiki. Razem z nią porządkowały i poszerzały wiadomości na temat zdrowia. Pracując w małych grupach próbowały odpowiedzieć na pytania: "Od czego zależy nasze zdrowie?", "Co JA mogę zrobić, by być zdrowym?". Każda grupa prezentowała swoją pracę i dzieliła się własnymi pomysłami z resztą zespołu. Klasy trzecie zaprojektowały znaki graficzne dotyczące zakazu palenia. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i świetnie poradzili sobie z zadaniami.

        Gratulujemy!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>