Edukacja Regionalna
Czwartek, 28 Marzec 2013 11:45


   FESTIWAL WIEŚ PEŁNA SKARBÓW Lokalna Grupa Działania „ Dolina Soły”. Grupa uczniów naszej szkoły w ramach zajęć artystyczno- regionalnych wzięła udział w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych podczas Festiwalu Wieś Pełna Skarbów w Oświęcimiu. „Wieś pełna skarbów” to niezwykły festiwal, którego głównym celem jest promocja jednego z największych skarbów naszych wsi – ludzi, ich kultury, umiejętności, pasji, to okazja do spotkania i poznania ludowej kultury naszego regionu.

Więcej…
 
KLUB "WIEWIÓRKA"


      W miesiącu marcu opiekunowie Szkolnego Klubu ,,Wiewiórka” ogłosili dla uczniów klas I-III konkurs literacko-plastyczny na ciekawą rymowankę o zdrowiu.

Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz prawidłowych nawyków higienicznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy tworzyli ciekawe teksty w plastycznej oprawie.

Wśród wielu dostarczonych prac wybrano najlepsze i zaprezentowano w szkolnej galerii klubu ,,Wiewiórka”.

Opiekunowie „Klubu Wiewiórka”

Ewa Raczek, Ewa Rola

 
 
PRELEKCJA DLA UCZNIÓW KLAS III SP


      W piątek (15.03.2013r.) uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Państwo: mł. asp. Marzena Ptasińska i sierż szt. Krystian Piekarski zaprosili trzecioklasistów do udziału w prelekcji pt. „Cyberprzemoc” oraz „Odpowiedzialność prawna nieletnich”. Dzieci poznały główne zagrożenia płynące z nadmiernego korzystania z komputera i Internetu oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego przebywania w różnych miejscach.

Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał pakiet materiałów edukacyjnych.

        

 zapraszamy do galerii zdjęć

Więcej…
 
SUKCES TRZECIOKLASISTKI


        Uczniowie klas I-III wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem: „TWOJA WIEDZA I CZUJKA CZADU W DOMU, TLENEK WĘGLA NIC ZŁEGO NIE ZROBI NIKOMU”.

         W dniu 13.03.2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu konkurs rozstrzygnięto. Z ogromną radością informujemy, że pracę plastyczną uczennicy kl. IIIb – JUDYTY KULISZ, jury zakwalifikowało do etapu wojewódzkiego.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 altaltaltaltaltalt

 alt

alt

 
ASY Z TRZECIEJ KLASY


     W dniu 7 marca 2013 r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej, którzy pomyślnie pokonali szkolny etap konkursu, zmagali się z zadaniami w GMINNYM KONKURSIE WIEDZY P.T. „ASY Z TRZECIEJ KLASY”.

Reprezentowali nas:

 Agnieszka Cebula kl. IIIa

 Emilia Jachna kl. IIIa

 Szymon Kulig kl. IIIa

 Kacper Kulikowski kl. IIIb

 Wiktoria Sarna kl. IIIb

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

 Agnieszka Cebula kl. IIIa

 Emilia Jachna kl. IIIa

 Kacper Kulikowski kl. IIIb

 

Życzymy powodzenia!

      

   

 zapraszamy do galerii zdjęć

 
Więcej…
 
Wielkanocne dekoracje
Poniedziałek, 18 Marzec 2013 17:05

 Podczas ostatnich spotkań, członkowie SK PCK wykonywali ozdoby wielkanocne. Zostaną one przekazane poprzez pracowników MOPS-u osobom chorym i samotnym. Będzie to nasz skromny udział w radosnym przeżywaniu tych Świąt. Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych roboczych spotkań i pani Annie Piotrowskiej za koordynowanie pracą. 

                                                                                                                                                   Opiekunowie SK PCK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
Kompleks Sportowy
Poniedziałek, 11 Marzec 2013 18:33


   W dniu 9 marca 2013 r. dzieci i młodzież z Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku uczestniczyły w uroczystym otwarciu nowoczesnego Kompleksu Sportowego w Chełmku przy ul. Krakowskiej 22. Na obiekty sportowe składają się: lodowisko, korty tenisowe i nowoczesne boisko do gry w piłkę nożną na sztucznej nawierzchni. W otwarciu obiektów sportowych uczestniczyła Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, władze gminy i zaproszeni goście. Przygotowana nowoczesna baza sportowa z pewnością pozwoli urozmaicić i wzbogacić naszym uczniom lekcje wychowania fizycznego.

                                                                                                                                                                              Marek Idzik

Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego dofinansowanego z MRPO 2007-2013 w ramach projektu "Budowa centrum miasta Chełmek

wraz z zapleczem rekreacyjnym". 

 
Wizyta w Banku Spółdzielczym
Wtorek, 19 Marzec 2013 13:40


W dniu 28 lutego 2013 roku uczniowie klasy II b uczestniczyli w lekcji otwartej przeprowadzonej przez pracowników Banku Spółdzielczego w Chełmku. Podczas spotkania młodzież została zapoznana z obsługą bankomatu, z zasadami założenia konta osobistego oraz poinformowana o funkcjonowaniu banku na terenie miasta.

                                                                                                                               Renata Księżarczyk 

   

Zapraszamy do Galerii zdjęć:

 

Więcej…
 
BEZPŁATNA NAUKA PŁYWANIA DLA UCZNIÓW KL. I - III
Piątek, 08 Marzec 2013 09:43


BEZPŁATNA NAUKA PŁYWANIA DLA UCZNIÓW KL. I - III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku (120 osób z kl. I – III) od miesiąca marca 2013 r. do listopada 2013 r. będą uczestniczyli w bezpłatnych lekcjach nauki pływania. Przygotowany wniosek uzyskał akceptację Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nauka pływania będzie odbywała się w ramach zadania „Promowanie i wspieranie rozwoju Sportu dla Wszystkich” – działanie „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” – „Zajęcia sportowe dla uczniów ukierunkowane na upowszechnienie pływania”. Każde dziecko spędzi 15 h lekcyjnych na basenie, gdzie pod okiem fachowych instruktorów nabędzie podstawowej orientacji w środowisku wodnym i rozpocznie naukę pływania.

                                                                                                                                                            Marek Idzik 


  
Wizyta w schronisku dla zwierząt
Czwartek, 28 Luty 2013 07:47


   W dniu 21 lutego 2013 r przedstawiciele SK PCK odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Oświęcimiu. Pracownicy opowiedzieli nam krótko na czym polegają ich obowiązki oraz pokazali psy i koty aktualnie przebywające w placówce. Członkowie koła przekazali rzeczy zebrane dla zwierząt podczas trwającej w naszej szkole zbiórki. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej akcji okazując serce dla zwierząt.

                                                                                                                                            Opiekunowie SK PCK 

 

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć:

 

Więcej…
 
Wycieczka do Wygiełzowa


      Dnia 20 lutego 2013 r. uczniowie klas I b i III b uczestniczyli w wycieczce do Wygiełzowa. Program wycieczki obejmował udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem "Strój krakowski" oraz zwiedzanie skansenu. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda damski i męski strój krakowski oraz poznać jego elementy.

     Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia stroju przez wszystkich uczestników wycieczki. Na zakończenie warsztatów dzieci poznały podstawowe kroki polskiego tańca narodowego. W rytm muzyki odtańczyły krakowiaka. Emocji było wiele.

    Ostatnim punktem programu było zwiedzanie skansenu i podziwianie wnętrz dworu z Drogini.

   

 zapraszamy do galerii zdjęć

 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>