Projekt Szkoła na 6
Piątek, 11 Czerwiec 2010 14:05

 
 
         W dniu 08 czerwca 2010 r. w ramach modułu Szkolny Ośrodek Kariery (Program Szkoła na 6) uczniowie naszego zespołu zapoznali się z funkcjonowaniem prywatnego przedsiębiorstwa – firma ogrodnicza Pudełko z Pisarzowic. Przedstawiciel firmy szczegółowo przedstawił uczestnikom wyjazdu biznesplan firmy ze szczególnym uwzględnieniem analizy rynkowej (w trakcie powstawania firmy oraz obecnie), a także strategii marketingowej (wszystkie działania mające na celu zbycie towaru w dużej ilości po dobrej cenie). Omówiony został również profil produkcji oraz podejmowane przez firmę działania związane z konkurencyjnością i dalszym rozwojem przedsiębiorstwa.

                                                                                                                           Marek Idzik
 
 
 
Komunikat o dalszych etapach rekrutacji
Piątek, 25 Czerwiec 2010 06:07

Ważny komunikat dla klas trzecich gimnazjum!!!

Etap trzeci:  sprawdzenie wprowadzonych ocen i wyników egzaminu gimnazjalnego
Po zakończeniu roku szkolnego otrzymasz oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Dane zawarte w tych dokumentach zostały automatycznie wprowadzone do systemu przez Nasze gimnazjum.
UWAGA !
Koniecznie sprawdź poprawności wprowadzonych do Systemu danych. W razie wystąpienia niezgodności danych na Twoim koncie z dokumentami, zgłoś się do Naszego gimnazjum.
UWAGA !
Oryginał świadectwa i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego należy zostawić w domu.

Etap czwarty:  sprawdzenie wyników rekrutacji
Dnia 30 czerwca 2010 r. do godziny 9:00 na listach wywieszonych w Twojej szkole pierwszego wyboru oraz na stronie Twojego konta, znajdziesz informację, do którego oddziału, w której szkole zostałeś zakwalifikowany. Będziesz mógł również skorzystać z usługi przesłania tej informacji SMS-em. Szczegóły dotyczące tej usługi zostaną przesłane na Twoje konto.

Etap piąty:  potwierdzenie woli podjęcia nauki

Po uzyskaniu informacji o przydziale miejsca, oryginały dokumentów trzeba dostarczyć niezwłocznie do szkoły, do której się dostałeś.
UWAGA !
Jeżeli wymagane dokumenty nie zostaną dostarczone w terminie do 1 lipca 2010 r. do godziny 14:00, oznacza to rezygnację z kandydowania do tego oddziału i skreślenie Ciebie z listy zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dnia 2 lipca 2010 r. do godziny 12:00 wszystkie szkoły ponadgimnazjalne ogłoszą listy przyjętych uczniów, którzy złożyli oryginały dokumentów, oznacza to rezygnację z kandydowania do tego oddziału i skreślenie Ciebie z listy zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dnia 2 lipca 2010 r. do godziny 12:00 wszystkie szkoły ponadgimnazjalne ogłoszą listy przyjętych uczniów, którzy złożyli oryginały dokumentów.

System zapewnia obsługę rekrutacji uzupełniającej do 5 lipca do godz. 13:00 i dodatkowej 27 –30 sierpnia br.

 
Powodzenia w rekrutacji życzą nauczyciele i dyrekcja szkoły
 
 
Elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Poniedziałek, 26 Kwiecień 2010 21:05

Komunikat

dla uczniów klas III Gimnazjum!!!Celem zapoznania się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych należy odwiedzać poniżej podaną stronę:


https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat/
 
 


 
Parada Schumana 2010
Wtorek, 18 Maj 2010 17:13

Parada Schumana to coroczna impreza organizowana przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej na ulicach Warszawy od 1999 roku przez Polską Fundację im. Roberta Schumana z partnerami. Zazwyczaj odbywa się w najbliższą sobotę po 9 maja, czyli po tzw. Dniu Europy - święcie Unii Europejskiej. Jest ona zwieńczeniem Polskich Spotkań Europejskich, cyklu wydarzeń o tematyce europejskiej, odbywających się w pierwszych dniach maja każdego roku. Szkolny Klub Europejski „Eurodwójka” działający w naszej szkole wziął udział w Paradzie Schumana kolejny, czwarty raz. Grupa czternastu uczniów pod opieką dyrektora szkoły, pana Marka Idzika oraz pani Renaty Księżarczyk i Ewy Pilch przemaszerowała w barwnym korowodzie, dumnie reprezentując naszą placówkę. Zarówno pogoda, jak i nastrój dopisały wyśmienicie, dlatego nasi euroentuzjaści z pewnością będę wspominali ten wyjazd wyjątkowo ciepło.

 
 
Tatrałki 2010 - XIV Spotkania Teatralne
Poniedziałek, 17 Maj 2010 09:55

23 kwiecień 2010 rok

 


23 kwietnia teatr szkolny „Awangarda” wystąpił na Teatrałkach w MOKSiRze. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali się przed publicznością, bawiąc ją poprzez komizm słowny i zabawne sytuacje, które miały miejsce podczas przedstawienia. Taniec, mnóstwo muzyki, świat mody to główne elementy występu, które zrobiły wrażenie na widzach.  Spektakl został przygotowany przez opiekunkę grupy, panią Mariolę Krzeczkowską.
   
    
 
Teatr "Awangarda"- zaprasza
Poniedziałek, 31 Maj 2010 06:39

Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu, pomaga równocześnie samemu sobie”

Teatr „Awangarda”

działający przy Samorządowym Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Chełmku

ZAPRASZA

na

"WIECZÓR ROZRYWKI",

który odbędzie się dnia 2 czerwca w MOKSiRze w Chełmku o godzinie 18.00

(W programie między innymi spektakl „Kopciuszek na wybiegu”, kabaretowe skecze w wykonaniu absolwentów gimnazjum, występy taneczne grupy DNA oraz sporo dobrej muzyki). Podczas imprezy odbędzie się aukcja.

Impreza jest organizowana na rzecz 4,5 letniego chłopca Igorka, który walczy z ciężką chorobą.

Ponieważ leczenie dziecka jest kosztowne, prosimy państwa o wsparcie i wolne datki podczas występów.

 
Nasze Gimnazjum - najlepsze
Środa, 05 Maj 2010 05:40

19 kwietnia 2010r.


W poniedziałek 19 kwietnia na hali widowiskowo – sportowej w Chełmku odbyły się finały powiatowe w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna zgodnie z oczekiwaniami stanęła na wysokości zadania odniosząc cenne i historyczne zwycięstwo. Najtrudniejszym spotkaniem okazał się finał, w którym zmierzyliśmy się z Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Po bardzo ciężkim meczu w regulaminowym czasie gry padł remis 9:9, dopiero po dogrywce w bardzo zaciętym spotkaniu i walce „prawie wręcz” udało nam się zwyciężyć 11:10.

 
Warsztaty EuroDwójki
Piątek, 14 Maj 2010 11:06

 26 marca 2010

W piątek 26 marca Gimnazjum nr 2 w Chełmku gościło przedstawiciela Centrum Informacji Europejskiej pana Piotra Szostaka.
Członkowie Klubu Europejskiego oraz grupa eTwinning po raz kolejny wzięli udział w warsztatach europejskich tym razem z przedstawicielami wszystkich gimnazjów w gminie.
Tematyka zajęć dotyczyła powstania UE. Pan Piotr podczas warsztatów starał się jak najdokładniej  odpowiedzieć na pytanie
„ Jak się to wszystko zaczęło”.
    Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji, a zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób, czego dowodem jest zaproszenie p. Piotra na kolejne spotkanie do Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku  i Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie.

 

 
Pożegnanie Prezydenta
Sobota, 17 Kwiecień 2010 19:34

18 kwiecień 2010 r.

    Cała społeczność naszej szkoły składa hołd prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu i ofiarom tragedii lotniczej pod Smoleńska.  Nie zapomnimy patriotyzmu i oddania najwyższej ofiary - życia!!! Chwała bohaterom!. Cześć ich pamięci!
Samorząd szkolny
 
                                                                                                                                 Czytaj więcej ...
 
Kopciuszek na wybiegu
Poniedziałek, 19 Kwiecień 2010 06:19

"Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie ..."
 (Joanna Kulmowa)
Co sprawia, że młody człowiek, gimnazjalista uczęszcza na warsztaty teatralne bez oporów i z wielkim zapałem "bawi się" w teatr? Dziś, gdy tak wiele mówi się o młodzieży jako odbiorcy przekazów płynących ze środków masowego przekazu, gdy komputer, telewizja i kino zdominowały życie młodych ludzi wydaje się, że w tym wirtualnym świecie nie ma już miejsca na kulturę wyższą taką jak teatr. A jednak bywa inaczej ...
W Samorządowym Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 2 w Chełmku od kilku lat grupa młodzieży spotyka się na warsztatach teatralnych by poczuć smak aktorstwa choć przez chwilę. Awangarda, bo tak brzmi nazwa koła teatralnego skupiającego dwudziestoosobową grupę uczniów, właśnie wystawiła sztukę według scenariusza i reżyserii pani Marioli Krzeczkowskiej, opiekuna koła teatralnego. Premiera inscenizacji pt. "Kopciuszek na wybiegu", która miała miejsce w gimnazjum w dniu 11 marca, spotkała się z gorącym przyjęciem przez widzów. Wychowankowie Fundacji im. Brata Alberta, bo to oni są zawsze pierwszymi recenzentami popisów scenicznych członków Awangardy byli zachwyceni grą aktorską młodych gimnazjalistów. Występy oparte na dawce dobrej muzyki, wspaniałej choreografii tanecznej i wokalnych umiejętnościach młodzieży wzbudziły gorący aplauz widowni. Młodzi aktorzy bawili gości programem artystycznym opartym na scenkach kabaretowych. Akcja scenariusza rozegrała się w świecie mody, dlatego nieodzownym elementem występów były pokazy mody. Jeden z nich odbył się w konwencji lat osiemdziesiątych a stroje modelek to był swoisty come back do tamtych czasów.?Warto zwrócić uwagę na wielki wkład pracy opiekuna grupy, pani Krzeczkowskiej, która podkreśla przede wszystkim ogromne zaangażowanie i fascynację sztuką teatralną młodych ludzi. Słowa podziękowania kieruje również do absolwentki gimnazjum Karoliny Kłusek, która przygotowała choreografię taneczną i zaprezentowała się wraz z grupą taneczną DNA. Wyrazy podziękowania trafiły również do właścicielki sklepu Szyk, pani Doroty Sitek, która od dawna wspiera artystyczne działania grupy i pani Izabeli Tołwińskiej za pomoc w wykonaniu rekwizytów i  do pani Kazimiery Garlacz, sponsorki smacznego poczęstunku. Nie sposób pominąć faktu iż te działania teatralne są realizowane w ramach projektu "Szkoła na 6", który realizowany jest w naszej gminie od dwóch lat. Ale pomimo zakończenia projektu w tym roku szkolnym opiekunka grupy zapewniła nas, że te teatralne zmagania gimnazjalistów będą kontynuowane bo przecież takich młodych talentów nie można zmarnować.
 
 
 
Powiatowe Targi Edukacyjne w Oświecimiu
Niedziela, 21 Marzec 2010 20:09

25 marzec 2010 rok

             W dniu 25 marca 2010 r. – 34 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku w ramach projektu Szkoła na 6 (moduł – Szkolny Ośrodek Kariery), wzięło udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Powiat Oświęcimski.
Zapoznanie się uczniów z bogatą ofertą szkolnictwa ponadgimnazjalnego z pewnością ułatwi podjęcie decyzji w temacie dalszej edukacji. Uczestnicy wyjazdu mogli naocznie przekonać się jakie interesujące kierunki będą w najbliższym roku szkolnym otwierane, otrzymali  także materiały reklamowe każdej ze szkół ponadgimnazjalnych. 
                                                                                                                                Marek Idzik
 
 
 
 
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 Następna > Ostatnie >>