II Turniej o Orlika Puchar Donalda Tuska
Wtorek, 20 Wrzesień 2011 10:44


    W dniu 13.09. i 14.09.2011 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmku odbył się II Turniej Orlika o puchar Donalda Tuska. Impreza ta była już rozgrywana po raz drugi i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt- młodszej (2001-2000) i starszej (1999-1998). Większość drużyn było z naszej szkoły lecz gościliśmy również drużyny z Gorzowa, Bobrku i SP1 w Chełmku. Łącznie wystąpiło , aż 19 drużyn co daje liczbę ok. 170 uczestników !!!
W kategorii młodszej chłopców- zwyciężyła po zaciekłym finale drużyna klasy IVa, a u dziewcząt drużyna naszej szkoły - VB.

 

 

W kategorii starszej chłopców- zwyciężyła drużyna z Gorzowa uzyskując tą samą liczbę punktów co drużyna z Chełmka. U dziewcząt natomiast wygrała drużyna ze szkoły SP2 w Chełmku. Turniej odbył się przy ładnej pogodzie i dużej liczbie kibiców, którzy zaciekle dopingowali swoje drużyny, a najgłośniejsi oczywiście byli Ci z najmłodszych kategorii. Atmosfera na boisku była gorąca ale co najważniejsze dominowała postawa Fair- Play i obyło się bez kontuzji pomimo zaciekłej walki do ostatniej minuty turnieju. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a każda drużyna dyplom uczestnictwa, gdyż nie wynik był najważniejszy a sam udział. Organizatorzy- Paweł Sidorowicz, Sebastian Fedecki.

 
Biblioteka szkolna
Piątek, 07 Październik 2011 06:47

Zapraszamy do biblioteki szkolnej 

 Rok szkolny 2016/2017

PONIEDZIAŁEK                                                             800 – 1400

WTOREK                                                                     800 – 1315

ŚRODA                                                                       745 – 1430

CZWARTEK                                                                  800 – 1430

PIĄTEK                                                                      800 – 1330

 

 

O bibliotece przy SZSP nr 2 w Chełmku.

 

Biblioteka mieści się w budynku przy ulicy Piłsudskiego 1. Obsługuje uczniów Gimnazjum, klasy I, II, III oraz klas V i VI Szkoły Podstawowej a także nauczycieli, pracowników oraz absolwentów szkoły. Do wypożyczeń w naszej bibliotece zapraszamy także rodziców uczniów oraz społeczność lokalną. Biblioteka szkolna działa zgodnie z standardami opracowanymi przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Towarzystwo Nauczycieli – Bibliotekarzy Szkół Polskich.Zbiory są bogato wyposażone w księgozbiór podręczny typu encyklopedie i słowniki tematyczne i oraz językowe. Ponadto uczniowie mają do dyspozycji zestaw lektur uzupełniony zgodnie z Podstawą Programową na każdym poziomie nauczania. Dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się dział książek obyczajowych, który wciąż poszerza się o nowe tytuły. Dział zbiorów specjalnych to zestawy płyt DVD z programami edukacyjnymi i adaptacjami lektur oraz edukacyjnymi programami multimedialnymi. W bibliotece uczniowie korzystają z Internetowego Centrum Multimedialnego otrzymanego w ramach Europejskiego Funduszu Socjalnego. Nauczyciel – bibliotekarz prowadzący bibliotekę: Mariola Krzeczkowska

 

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć:

Więcej…
 
Apel pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu
Piątek, 02 Wrzesień 2011 09:46


   Data 1 września kojarzy się wszystkim uczniom z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a także wymianą wakacyjnych wspomnień. Dla uczniów Samorządowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Chełmku był to również dzień zadumy i powrotu do wydarzeń sprzed 72 lat, kiedy to na nasz kraj najechał niemiecki okupant. By uczcić pamięć tych , którzy uczynili wszystko, by Polska nie utraciła wolności Dyrekcja Zespołu, nauczyciele i młodzież udała się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu - miejsce szczególne dla mieszkańców Chełmka. Tam wspólnie z przedstawicielami władz miasta, między innym Panem Burmistrzem Andrzejem Saternusem oraz kombatantami, oddaliśmy symboliczną wiązanką hołd tym, dla których Ojczyzna stanowiła dobro najwyższe.


 
PASOWANIE NA PIERWSZAKA


(37kB)  

          W piątek 16 września w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. W tym uroczystym dniu pierwszaków przywitali starsi koledzy z klas III, którzy przygotowali program artystyczny. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami naszej szkoły oraz godnie ją reprezentować. Po ślubowaniu każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor i Pana Dyrektora „zaczarowanym ołówkiem”. Uczniowie otrzymali swoje pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Na zakończenie czekała na dzieci jeszcze wspaniała niespodzianka - słodkie prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

 

Chodźcie śmiało

do szkoły Pierwszacy,

do nauki wspólnej,

do pracy.

 Szkoła drzwi swe

otwiera gościnnie,

 szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!

Karolina Zamarlik 

zapraszamy do galerii zdjęć  
Więcej…
 
Rok szkolny 2011/2012
Wtorek, 23 Sierpień 2011 11:56


 Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

   W czwartek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 8 00 zostanie odprawiona msza świetą w kościele parafialnym dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz pracowników szkoły. Następnie ok. godz. 900 odbędą się  spotkania z wychowawcami w salach klasowych.
 
   Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna się kolejny rok szkolny 2011/2012. Mam nadzieję, Drogie Dzieci i Droga Młodzieży, że ten czas dobrze wykorzystaliście: odpoczęliście podczas wakacyjnych wyjazdów, odetchnęliście od zeszytów i podręczników, a teraz z zapasem pozytywnej energii i nowymi planami  wracacie do nauki.  Przed nami wszystkimi bowiem kolejny rok wytężonej pracy.
Dlatego życzę Wam, Drodzy Uczniowie wytrwałości i sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.

Życzę radości z odkrywania nowych dziedzin i poznawania świata. LaughingSurprisedSmile

  
Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły
życzę więc spokoju, satysfakcji z pracy i  zadowolenia z osiągnięć swoich uczniów i własnych.
Niech nowy rok szkolny 2011/2012 stanie się dla Was wszystkich rokiem znaczących sukcesów!
 
                                                                                                             Dyrektor Zespołu: Marek Idzik                                                                                                                  
 
PIKNIK RODZINNY


         

          Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas I – III wspólnie z rodzicami bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 9 czerwca 2011r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wiele radości. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków i uczniów klas I-III. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie dostarczyły ogromnych wrażeń. zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
Piknik Europejski
Czwartek, 16 Czerwiec 2011 09:08


   Jak co roku w naszej szkole odbył się Piknik Europejski. Organizacja tej imprezy z roku na rok staje się tradycją. I tym razem nie zabrakło ciekawych niespodzianek. Uczniowie mieli szansę wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej i Prezydencji Polski w konkursie 1z 10. Rywalizacja była bardzo zacięta i dlatego też trudno było wybrać zwycięzcę. Wygranym jednak został Konrad Bradecki z klasy II a. Po zakończeniu konkurencji uczestnicy otrzymali nagrody. W następnej części spotkania goście oraz gospodarze mogli zachwycać się występami artystycznymi szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzież z Klubu Europejskiego i grupy e-Twinning oczarowali publiczność swoim wokalem.

 

Piosenki zaśpiewano w języku: polskim, niemieckim oraz angielskim, które były niesamowite. Po występach uczniów przenieśliśmy się na boisko szkolne, gdzie miały miejsce zawody sportowe. Ich organizatorami byli pan S. Fedecki, P. Sidorowicz oraz pani J. Czarnota. By umilić ten cudowny wieczór, Rada Rodziców zorganizowała grilla. Można było także zakupić ciasto lub napój. Zgromadzeni goście mieli szansę na wygranie cennych nagród podczas loterii fantowej. Na zakończenie spotkania mogliśmy usłyszeć zespół „Unstress”. W przygotowywaniu uroczystości wzięli udział Rada Rodziców oraz nauczyciele: A. Grochal, M. Smółka, E. Pilch, R. Księżarczyk-opiekunowie Klubu Europejskiego.


 
Program profilaktyczny dla rodziców
Wtorek, 14 Czerwiec 2011 06:13


   W dniu 6 czerwca 2011 r. w Samorządowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Chełmku odbyło się szkolenie dla rodziców przeprowadzone przez pracownika Centrum Profilaktyki i Edukacji z Krakowa. Program szkolenia dotyczył profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych. W trakcie szkolenia wskazano na szkodliwy wpływ alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy na organizm człowieka. Mówiono o symptomach mogących świadczyć o kontakcie dziecka z narkotykami oraz jakie kroki podjąć w sytuacji zagrożenia. Rozdane zostały również ulotki o powyższej tematyce.

 
II Memoriał im. Łukasza Hobory
Wtorek, 14 Czerwiec 2011 05:44


   W środę 1 czerwca nasza Szkoła wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku była organizatorem II Memoriału im. Łukasza Hobory. Otwarcia II Memoriału dokonał dyrektor SZS-P nr 2 w Chełmku Marek Idzik w obecności rodziców Łukasza Hobory, Andrzeja Skrzypińskiego – członka Zarządu Powiatu Oświęcimskiego oraz społeczności szkolnej. W turnieju wystartowały reprezentacje szkół z naszej gminy: Bobrek, Gorzów, „Jedynka” oraz gospodarz turnieju „Dwójka”. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjum. Zwycięzcą turnieju szkół podstawowych została „Dwójka” natomiast wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się drużyna z Gorzowa. Zespoły zostały nagrodzone okazałymi pucharami i medalami wręczanymi przez Państwa Mariolę i Macieja Hoborów – rodziców tragicznie zmarłego nauczyciela.  


 
Dzień Dziecka ze Strażakami


          Każdy, będąc dzieckiem, chociaż przez chwilę marzył, aby zostać strażakiem. 31 maja z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. III „c” mieli okazję uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci nie mogło zabraknąć prawdziwego wozu strażackiego. Uczniowie mieli okazję dokładnie pooglądać cały specjalistyczny ekwipunek ukryty w wielkich czerwonych samochodach. Chętni zasiedli za kierownicą wozów strażackich oraz przymierzyli mundur i hełm. Strażacy opowiadali o swojej pracy i objaśniali, co do czego służy. W programie dla dzieci była również wizyta w Muzeum Tomasza Baty oraz warsztaty plastyczne. Zwieńczeniem tego pełnego niespodzianek dnia było wspólne grillowanie. Składamy gorące podziękowania Komendatowi oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku za zaproszenie  i wspaniałą zabawę.

                                                                                                                          Karolina Zamarlik zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA NAD POLSKIM MORZEM 2011 r.


 

ZIELONA SZKOŁA NAD POLSKIM MORZEM 2011 r.

 ośrodek „ Barka” w Jarosławcu

 

              W dniach 19 maja – 28 maja 2011 roku, klasy trzecie pod opieką nauczycieli wyjechały na Zieloną Szkołę do Jarosławca. Jarosławiec jest małym, spokojnym letniskiem położonym na wybrzeżu środkowym pomiędzy Darłowem a Ustką. Unikalne walory klimatyczne oraz krajobrazowe, bogactwo sosnowych lasów, nadmorski klif oraz czysta woda morska stworzyły idealne warunki do przyjemnego wypoczynku i pracy. Najważniejszą atrakcją Jarosławca jest latarnia morska wznosząca się na wysokość 33 m.

             Głównym celem Zielonej Szkoły było przebywanie w ekologicznie czystym środowisku, edukacja ekologiczna i szeroko pojęta profilaktyka zdrowotna. W ramach Zielonej Szkoły uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach rekreacyjno - sportowych, w grach i zabawach ruchowych, mieli możliwość wykorzystywania naturalnych czynników klimatycznych poprzez piesze wycieczki, spacery brzegiem morza, gry i zabawy ruchowe na plaży. W programie Zielonej Szkoły znalazły się także dyskoteki, konkursy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki do ciekawych miejsc, zwiedzanie latarni morskiej, przejażdżka konna, rejs statkiem, zwiedzanie Darłowa i wiele innych atrakcji.

           Wyjazd na Zieloną Szkołę był dla większości uczniów pierwszym samodzielnym wyjazdem (bez rodziców). Dla wielu uczniów było to także pierwsze spotkaniem z morzem. Ponadto Zielona Szkoła dała im możliwość nabywania umiejętności samodzielnego radzenia sobie w życiu codziennym. Uczniowie musieli wykazać się samodzielnością w zakresie higieny osobistej, dbałości o rzeczy swoje i kolegów, umiejętnością współżycia w grupie rówieśniczej.   

Wychowawcy:

Urszula Palka

Karolina Zamarlik

Katarzyna Linchard

 

Jak się bawiliśmy? 

Wiersze i zdjęcia mówią same za siebie.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnie >>