Nowy rok szkolny 2009/10
Poniedziałek, 07 Wrzesień 2009 16:44

31 sierpień 2009

Szanowni Państwo,


Drodzy nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie i rodzice.


   W nowym roku szkolnym 2009/2010  życzę wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów w pracy zawodowej, uznania w społeczeństwie i poczucia  dumy z własnego udziału w kształtowaniu młodego pokolenia.  Życzę dobrej atmosfery w pracy, satysfakcji z osiągnięć mających na celu doskonalenie jakości kształcenia i wychowania młodzieży. 

   Całej społeczności uczniowskiej życzę dużo energii w zdobywaniu wiedzy dla kształtowania własnej przyszłości.                                           

Drodzy rodzice,

              Zrobimy wszystko, aby szkoła była  dla Waszych dzieci miejscem bezpiecznym i sprzyjającym rozwojowi intelektualnemu. Prosimy Państwa, aby wspierać nas i  swoje dzieci w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

 Dyrektor szkoły

 
Koło Teatralne
Wtorek, 22 Wrzesień 2009 15:20

W dniu 14 września 2009 roku w Gimnazjum nr 2 w Chełmku odbył się Casting

do Koła Teatralnego

AWANGARDA

Jury w składzie:

Uczennica klasy 2 c, Sara Bloch, uczniowie klasy 3 a: Robert  Piwowarczyk i Korneliusz Świder

Absolwenci Gimnazjum, byli członkowie "Awangardy": Karolina Kłusek i Krystian Piasecki

Opiekun Koła Teatralnego: pani Mariola Krzeczkowska

 

dokonało oceny zaprezentowanych przez kandydatów  układów tanecznych, wokalnych, aktorsko - kabaretowych.

Lista osób, które dostały się do Koła Teatralnego 

Więcej…
 
Wizyta autorska
Wtorek, 26 Maj 2009 09:44

Autorskie spotkanie

W dniu 13 marca 2009 roku o godzinie 17.00 szkolny klub „Eurodwójka” uczestniczył  w spotkaniu z Mariuszem Szczygłem autorem książki pt. „ Pocztówka z Gottlandu”.  Impreza miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku.  Uczestnicy naszego klubu bardzo miło wspominają czas, kiedy to poszerzyli swoją  wiedzę. Dziennikarz w ciekawy sposób przedstawił kulturę i historię Czech. Czytał on  także fragmenty swojej książki, które sprawiły, że na naszych twarzach pojawił się  uśmiech. Spotkaniu towarzyszył pokaz instalacji Magdaleny Magdziarz inspirowanej   „Gottlandem”. Autor za tę książkę został uhonorowany nagrodą Nike. Po spotkaniu  przedstawiciele „Eurodwójki” otrzymali autograf od gościa.
 
 
 
Wizyta Konsula
Poniedziałek, 25 Maj 2009 11:23

Wizyta konsula  niemieckiego

           Dzień 6 kwietnia 2009roku na bardzo długo zapadnie w naszych pamięciach. To właśnie wtedy nasza szkoła miała zaszczyt gościć Atache kulturalnego konsula niemieckiego. Przygotowania trwały sporo czasu, ponieważ Klub Europejski robił wszystko, aby godnie reprezentować szkołę. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a prezentacja przygotowana przez Pana Filipa Sonner zaciekawiła uczniów, zachęcając ich do aktywnego udziału w tworzeniu wspólnej Europy.

 

 
 
Parada Schumana
Wtorek, 12 Maj 2009 17:57

Młodzi euroentuzjaści!

 W minioną sobotę (9 maja) w Warszawie odbyła się Parada Schumana. Była to już 10 jubileuszowa parada, w której uczestniczyła przede wszystkim młodzież ze Szkolnych Klubów Europejskich z całej Polski, a wśród nich nie mogło zabraknąć naszej Eurodwójki, która już po raz czwarty uczestniczyła w tym wspaniałym wydarzeniu. W tym roku nasz Klub zaprosił także na wyjazd euroentzjastów z SZS nr 1 w Chełmku oraz z SZS w Bobrku. Parada była więc także okazją do integracji młodzieży z różnych szkół naszej gminy, co udało się znakomicie, gdyż uczestnicy wycieczki już w drodze powrotnej planowali wyjazd na przyszłoroczną paradę! Barwny korowód ponad 1,5 tys. entuzjastów Unii Europejskiej zebrał się na Placu Zamkowym w Warszawie, gdzie nie trudno było dostrzec powiewające flagi Polski, Unii i poszczególnych krajów członkowskich oraz młodych ludzi kolorowo przebranych i umalowanych. Potem parada ruszyła Krakowskim Przedmieściem, na czele której jechała zadaszona platforma, a na niej m.in.: Tadeusz Mazowiecki, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, sędzia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Marek Safian, a także kandydaci do europarlamentu. Przemarsz zakończyły oficjalne uroczystości prowadzone na Rondzie de Gaull’a przez Jolantę Fajkowską - najstarszą stażem wolontariuszkę fundacji, z którą nasza młodzież miała okazję zrobić sobie pamiątkowe fotki i poprosić o autograf. Po wielkich emocjach nasi młodzi euroentuzjasci udali się na spacer ulicami stolicy i ruszyli w stronę autokaru, by wrócić do domu i podzielić się swoimi wrażeniami.

 

                                                                                                                                      Aldona Krawczyk

x
 
Konstytucja 3-Maja
Piątek, 08 Maj 2009 08:08


3 maja- cóż to za data? Tymi słowami  zaczęła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole. Część artystyczną poprzedziło przywitanie szanownych gości, którymi byli Burmistrz Miasta p.Andrzej Saternus oraz przedstawiciele  Rady Rodziców naszej szkoły.
Całą uroczystość przygotowali uczniowie z klas szóstych szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod opieką wychowawców.

Krótki zarys historyczny recytatorzy urozmaicili piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej, wygłaszanych na tle podkładu muzycznego, co wywołało niezwykłą atmosferę i  duże wrażenie na odbiorcach. Uczniowie wykazali się nie tylko zdolnościami recytatorskimi, ale także muzycznymi.
Chór szkolny zaśpiewał piosenki przygotowane pod okiem Pani Joanny Knurowskiej. Nie można również zapomnieć o wymownej i pracochłonnej dekoracji, przygotowanej przez Panie Celinę Rudyk. Na koniec uroczystości występujący zostali  nagrodzeni gromkimi oklaskami.

 
Miej serce dla zwierząt!
Czwartek, 02 Kwiecień 2009 20:03
 
           W dniach 2-13.03.2009 w Samorządowym Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Chełmku obyła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia 
były uczennice klasy I „b” gimnazjum: Aleksandra Wilczak, Kornelia Wolna oraz Alicja Jarosz. Dziewczyny z dużym zaangażowaniem zachęcały uczniów do udziału w tej akcji roznosząc ulotki i zbierając datki. Przy pomocy wychowawcy 
(p. A. Krawczyk) i opiekuna Samorządu Szkolnego (p. M. Krzeczkowskiej) uczennice zebrały dość sporą ilość nie tylko 
karmy dla zwierząt. Uczniowie okazali serce bezdomnym zwierzętom przynosząc także koce, ręczniki, środki opatrunkowe, środki czystości, obroże, smycze, a nawet zabawki. Akcja cieszyła się dość dużym powodzeniem w szkole, ale znacznie bardziej ucieszyli się pracownicy schroniska oraz same zwierzęta, okazując swą radość i wdzięczność głośnym skomleniem
 i ujadaniem. Zebrane datki osobiście dostarczyły do schroniska uczennice pod opieką dyrektora szkoły p. Marka Idzika. Bogatsze o zdobyte doświadczenia organizatorki zbiórki wyraziły chęć powtórzenia i przeprowadzenia jeszcze niejednej
takiej akcji, która zapewne przyniesie dużo radości nie tylko bezdomnym zwierzętom.
                                                                           
                                                                                                                      Aldona Krawczyk
 
 
Święta Wielkanocne
Czwartek, 12 Październik 2006 12:00
WIELKANOC - święta wielkanocne

Wielkanoc (Pascha, Niedziela Wielkanocna) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskieupamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający ją tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy dni tego tygodnia: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota znane są jako Triduum Paschalne (Triduum Sacrum). Co prawda każda niedziela jest w chrześcijaństwie pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, ale Wielka Niedziela jest pamiątką najbardziej uroczystą. / źródło Wikipedia/

Nie myśl kto, nie myśl skąd
Życzę Ci Wesołych Świąt,
Nie myśl sobie że to bajka,
Życzę Ci Smacznego Jajka.
Niech tradycja wodę leje,
Bo zajączek dziś szaleje.

Z okazji świąt składamy całej społeczności uczniowskiej, gronu nauczycielskiemu, dyrekcji i pracownikom zespołu szkolno - przedszkolnego - zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, oraz smacznego jajka dla Całej Rodzinki!

Samorząd Uczniowski

Kartka świąteczna i gif animowany wykonany przez uczniów gimnazjum na zajęciach informatycznych w ramach projektu EFS Szkoła na "6"

 


 

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 Następna > Ostatnie >>