SPEKTAKL TEATRALNY

        Uczestnicy świetlicy szkolnej obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Trzy świnki”. To jedna z klasycznych baśni, która na stałe gości w wyobraźni małego dziecka. Uczymy się z niej, że nic nie przychodzi w życiu łatwo. Tylko ciężka praca i wysiłek mogą dać coś trwałego. Baśń pokazuje nam, że trudna praca daje szczęście. Najważniejsze jest, by mimo przeciwności losu nie poddawać się.

     Uczniowie klas pierwszych i trzecich zostali zaproszeni na przedstawienie prze Świetlicę Środowiskową. Bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
Święto Niepodległości w naszej szkole
Wtorek, 14 Listopad 2017 11:15

 

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze ! ”

 Jędrzej Moraczewski

 

Święto Niepodległości w naszej szkole

W czwartek, 9 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali marsz niepodległościowy. Pochód przemaszerował ulicami miasta spod szkoły do Parku Miejskiego. Na piersiach dzieci i młodzieży widniały własnoręcznie wykonane kotyliony, a w górze powiewały biało – czerwone flagi i chorągiewki.

W parku każda klasa odśpiewała przygotowaną wcześniej na lekcjach muzyki pieśń patriotyczną. Rozbrzmiewali „Ułani, ułani”, „Piechota”, „Pierwsza Brygada” i inne.

Siódmoklasiści przedstawili krótką notkę historyczną na temat trudnych walk Polaków wieńczących odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę. Jeden z uczniów odczytał akt notyfikacji Józefa Piłsudskiego adresowany do obcych państw.

            Na koniec wszyscy razem odśpiewali „Rotę” – hymn wolnej i dumnej Polski. W uroczystości wziął udział burmistrz Chełmka – Pan Andrzej Saternus.

W piątek, 10 listopada 2017 r. uczniowie klas siódmych i gimnazjum uczcili Święto Niepodległości biorąc udział w quizie historycznym . Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące I wojny światowej, ruchu niepodległościowego, na czele którego stanął Józef Piłsudski – twórca Legionów Polskich.

Zwycięską drużyną okazała się klasa VII b w składzie Julia Linczowska, Oliwia Waleń oraz Dawid Szyjka. Rywalizowała ona w dogrywce z klasą VII a, gdyż oba zespoły uzyskały taką samą liczbę punktów w pierwszej części.

Najlepszym historykom naszej szkoły serdecznie gratulujemy !

Na koniec, Pani Dyrektor - Anna Remsak wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom quizu oraz „Konkursu na Najładniejszy Kotylion” ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Najładniejszy kotylion wykonała uczennica klasy IV c - Małgorzata Trojanowska. Ponadto wyróżniono kotyliony Anny Balon, Kai Grochal, Antoniego Mucha oraz Wojciecha Klimek.

 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada„Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność – polską mowę w szkole.

 To, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewolę.”

  

     Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uroczyście obchodzili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniu 10 listopada wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Na szkolnym apelu wysłuchaliśmy wierszy i piosenek o charakterze patriotycznym. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w pięknym tańcu. Wszyscy wspólnie i z powagą odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Następnie pierwszo- i trzecioklasiści ustawili się do wyjątkowego zdjęcia. Utworzyliśmy polski symbol narodowy, biało – czerwoną flagę.

   Na koniec najmłodsi uczniowie przeszli ulicami miasta Chełmka.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknej uroczystości.

Więcej…
 
Wycieczka klasy V a i V b
Poniedziałek, 13 Listopad 2017 09:13

W czwartek (9.11) klasa VB wraz z opiekunami: Panią Urszulą Kowalską i Panią Klaudią Kocot udali się do Muzeum - Zamku w Oświęcimiu na warsztaty edukacyjne dotyczące starożytnej Grecji. Po krótkiej prezentacji wybrani uczniowie stworzyli panteon bogów greckich a następnie każdy przystąpił do tworzenia maski teatralnej. Wszyscy brali czynny udział w zajęciach doskonale się przy tym bawiąc.

 
zebrania z rodzicami - listopad

Zebrania z rodzicami:

 

15.11.2017 r.

godz. 1600 – kl. I – III SP ul. Brzozowa

godz. 1700 – kl. IV – VII SP ul. Marszałka Piłsudskiego 1

godz. 1800 - kl. II -III gimnazjum ul. Marszałka Piłsudskiego 1

Serdecznie zapraszamy

 
PAMIĘTAMY!


    "Czas przemija nawet wtedy,

kiedy wydaje się to niemożliwe.

Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie

wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból.

Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie,

to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija."

 

    W ostatnich dniach najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu w Chełmku. Betonowa płyta z wizerunkami ludzkich twarzy jest usytuowana na obrzeżach miasta w dzielnicy Paprotnik. U podnóża pomnika, na kamiennych płytach, widnieją nazwiska, zamordowanych i zaginionych w latach 1939-1945, mieszkańców Chełmka. Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć poległych w walce o wolność naszego miasta.  

Więcej…
 
Szkolenie z zakresu promocji zdrowia oraz wspomagania rozwoju
Piątek, 03 Listopad 2017 11:04

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w Roz. MEN z 18 sierpnia 2015 r w sprawie zakresu i form prowadzenia w szkołach i placówkach systemu oświaty działalności wychowawczej, edukacyjnej, informacyjnej i profilaktycznej w celu przeciwdziałania narkomanii zorganizowaliśmy w dniu 31.10.2017 r dla uczniów klas siódmych oraz klasy drugiej gimnazjum szkolenie. Prowadził je pan Piotr Rychły z firmy szkoleniowo - doradczej Auxilium. Szkolenie było jednym z działań z zakresu promocji zdrowia oraz wspomagania rozwoju.

W przyjaznej  atmosferze odwołując się do przykładów z życia pan Piotr informował uczniów o negatywnych skutkach przyjmowania substancji psychoaktywnych. Obalał panujące wśród młodzieży mity na temat narkotyków. Przekonywał o szkodliwym wpływie na organizm napojów energetycznych. Oprócz walorów profilaktycznych i informacyjnych szkolenie spełniło także funkcję edukacyjną. Jego celem było kształtowanie krytycznego myślenia i wspomaganie uczniów w konstruktywnym podejmowaniu decyzji zwłaszcza w sytuacjach dotyczących zdrowia i życia.

 Katarzyna Linchard

 
Opłata za obiady w listopadzie
Poniedziałek, 30 Październik 2017 09:38

OPŁATA ZA OBIADY

W LISTOPADZIE WYNOSI:

UCZNIOWIE – 84,00 ZŁ (21 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE – 147,00 ZŁ (21 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA31,50 ZŁ (21 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.11.2017r PŁATNE NA KONTO – BANK SPÓŁDZIELCZY NR KONTA : 83 8110 1023 2006 0319 7540 0007

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
„Ach, ta Pipii”

„Chcesz zobaczyć lepszy świat

Stań na głowie tak, jak ja!

W jednej szkole w Himalajach

Nauczyłam się grać karty

A na lekcjach na Hawajach

Jak wyrabiać wolne żarty ”.

 

       W dniu 25 października 2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzeli tam przedstawienie pt. „ach, ta Pippi” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

    Dzieci poznały ciekawą historię małej Pippi. Dziewczynki, która nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem nieco dziwnie się zachowuje. Mimo to, nie jest wcale gorsza od innych. Wręcz przeciwnie. Dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Spektakl uczy, że:

  • każdy zasługuje na szacunek, 
  • przyjaźń jest bardzo ważna,
  • warto spędzać czas z rówieśnikami,
  • należy troszczyć się o zwierzęta.

     W trakcie przedstawienia widzowie usłyszeli wiele wesołych piosenek oraz zobaczyli kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych.

Więcej…
 
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
Środa, 25 Październik 2017 18:00

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 20.10.2017 zorganizowaliśmy szkolenie dla gimnazjalistów z klasy drugiej na temat aktualnych zagrożeń płynących ze środowiska, postaw prospołecznych a także odpowiedzialności prawnej małoletnich. Szkolenie przeprowadziła Pani aspirant Marzena Ptasińska z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz dzielnicowy Pan Tomasz Malik. Uczniowie zostali wyposażeni w cenną wiedzę, która ułatwi im dokonywanie odpowiedzialnych, asertywnych, zgodnych z prawem i powszechnie przyjętymi wartościami mądrych życiowych wyborów. Spotkanie przebiegało w życzliwej atmosferze. Na koniec współpracujący z naszą szkołą policjanci rozdali uczniom pamiątkowe gadżety, a nas wychowawców wsparli materiałami profilaktycznymi.

Dziękujemy!

Katarzyna Linchard

Aldona Krawczyk

 
Dzielnicowy bliżej nas
Środa, 25 Październik 2017 17:58

W naszej szkole promujemy wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań. Dlatego umożliwiliśmy młodzieży gimnazjalnej udział w dniu 18. 10. 2017 w kampanii społecznej ''Porozmawiajmy o bezpieczeństwie''. Dzielnicowi wspólnie z komendantem komisariatu w Chełmku Panem Bartłomiejem Kleszczem przedstawili uczestnikom najważniejsze założenia programu ''Dzielnicowy bliżej nas''. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zadania i rola dzielnicowego jako funkcjonariusza pierwszego kontaktu. Poza tym uczniowie poznali aplikacje ułatwiające kontakt z policją ''Moja komenda'', ''Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa''. Dzielnicowi omówili również zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych. Wierzymy, że ta forma pracy z młodzieżą wpłynie na wzrost ich świadomości i kompetencji społecznych. Uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę, która wykorzystana w codziennym życiu przyczyni się do zminimalizowania zachowań ryzykownych.

 

Dziękujemy za zaproszenie!

Katarzyna Linchard

Aldona Krawczyk

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>