ZIELONA SZKOŁA

 

     W dniach 19.04 – 25.04.2017 roku uczniowie klasy IIIa , IIIb i IIIc wypoczywali na Zielonej Szkole w Porąbce. To malownicza miejscowość położona wśród szczytów Beskidu Małego, w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego. Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych trzecioklasiści poznawali Porąbkę i jej okolice. Uczestniczyli w wielu zabawach, konkursach, warsztatach plastycznych, zawodach sportowych, marszu na orientację, przystępowali do GRONA BESKIDZKIEJ BRACI. W kwietniu Porąbka zachwyca pięknym wiosennym beskidzkim krajobrazem, choć kapryśna pogoda nie zawsze sprzyjała długim, górskim wędrówkom.

    Wszyscy uczestnicy wrócili z wypoczynku bardzo zadowoleni, wypoczęci i pełni niezapomnianych wrażeń. 

Wychowawcy klas trzecich

Więcej…
 
Opłata za obiady w maju
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:28

OPŁATA ZA OBIADY

W MAJU 2017r WYNOSI:

UCZNIOWIE – 80,00 ZŁ (20 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE – 140,00 ZŁ (20 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA30,00 ZŁ (20 dni x 1,50zł)

 

 

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 15.05.2017r PŁATNE NA KONTO – BS NR KONTA : 83 8110 1023 2006 0319 7540 0007

 

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
Kolejny złoty medal Szymona Dębskiego
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:25

Kolejny złoty medal Szymona Dębskiego

Szymon Dębski zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski OYAMA KARATE rozgrywanych w Radomiu. Uczeń naszej szkoły triumfował w kategorii juniorów młodszych do 60 kg.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w zbliżających się Mistrzostwach Polski, które w maju odbędą się w niedalekim Andrychowie.

szymon

 
„Książka, którą polecam…”
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:17

„Książka, którą polecam…”

„Książka, którą polecam…”- pod takim hasłem odbył się gminny konkurs czytelniczy organizowany przez Bibliotekę Publiczną MOKSiR w Chełmku, w ramach projektu „Oczytany Chełmek – wspólnie w stronę książki”.

Więcej…
 
Studnia dla Południa
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:08

Studnia dla Południa

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii „STUDNIA DLA POŁUDNIA” organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną.

Więcej…
 
Leinefelder Jugendliche begegnen polnischer Partnergemeinde
Czwartek, 27 Kwiecień 2017 10:16

Na Eichsfelder Nachrichten niemieckim portalu internetowym ukazał się artykuł o wizycie niemieckich uczniów w naszej miejscowości i szkole w ramach projektu edukacyjnego.

 

KLIKNIJ

 
Bliscy stają koło niej, gdy wspomina piekło
Środa, 26 Kwiecień 2017 10:22

W związku z realizacją projektu edukacyjnego, którego tegoroczne działania były nakierowane na historyczną pamięć o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej w Przełomie z dnia 19 kwietnia br. ukazał się artykuł Pana Tadeusza Jachnickiego. Szczególnym wydarzenie była zorganizowana w dniu 12 kwietnia wideokonferencja z mieszkającą w Izraelu Haliną Birenbaum, więźniarką obozów koncentracyjnych, autorką książki „Nadzieja umiera ostatnia”. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Bliscy stają koło niej, gdy wspomina piekło

 
ZACHOWAĆ PAMIĘĆ
Środa, 19 Kwiecień 2017 11:08

 alt                                                                                       alt

 

ZACHOWAĆ PAMIĘĆ

 

Partnerska współpraca Gminy Chełmek i Leinefelde – Worbis ( Turyngia, Niemcy) zaowocowała realizacją kolejnego, już ósmego projektu edukacyjnego. Tegoroczne działania były nakierowane na historyczną pamięć o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej. Takie założenia nakreśliła fundacja Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Poczdamie, która wspólnie z Gminą Chełmek dofinansowała projekt. Młodzi Niemcy i Polacy, wraz z opiekunami, od 8 do 13 kwietnia 2017 roku w liczbie 39 osób zwiedzali wybrane miejsca historyczne i poznawali tragizm ofiar obozów koncentracyjnych, bohaterstwo powstańczej Warszawy, a także holocaust. Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, Niepokalanów i Harmęże opowiedziały historię ojca Maksymiliana Kolbe. Warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich wzbogaciło wiedzę o kulturze Żydów przedwojennych. Przedstawiło także dramat mieszkańców warszawskiego getta. Muzeum Powstania Warszawskiego utrwaliło obraz walczącej w 1944 roku przez 63 dni Warszawy.

Szczególnym wydarzeniem była zorganizowana w dniu 12 kwietnia wideokonferencja z mieszkającą w Izraelu Haliną Birenbaum, więźniarką obozów koncentracyjnych, autorką książki „Nadzieja umiera ostatnia”. Uczestnicy projektu na żywo mogli wysłuchać opowieści Pani Haliny o jej osobistych, jakże tragicznych wydarzeniach związanych z II wojną światową i zadawać pytania.

Podeptanie przez wszystkich uczestników projektu obrazu Mariana Kołodzieja, znajdującego się w podziemiach kościoła ojców franciszkanów w Harmężach, prezentującego ból, cierpienie i rozpacz traktowanych w nieludzki sposób i zabijanych więźniów było wyrażeniem protestu przeciwko takiemu światu, takiemu traktowaniu człowieka. Uczestnicy jednoznacznie stwierdzili, że prawdę o tych wydarzeniach należy przekazywać ku przestrodze następnym pokoleniom.

Gospodarze projektu, uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, wraz z niemieckimi kolegami zwiedzili dodatkowo Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli i Wilanów. Nie zabrakło spaceru po Warszawie. Wzmacniane były kompetencje językowe (język angielski i niemiecki). Opiekę merytoryczną nad uczestnikami projektu sprawowali: Ewa Pilch, Renata Księżarczyk i Marek Idzik.

 

Marek Idzik

 

 

www.chelmek.pl oswiecimskie24.pl
 
Gminne zawody szkół podstawowych w piłkę ręczną
Środa, 19 Kwiecień 2017 10:38

W   środę, 12.04.17. w SZSnr 1 w Chełmku rozegrano gminne zawody szkół podstawowych w piłkę ręczną. I miejsce zajęła szkoła w Gorzowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w powiatach.

 

 
Turniej Wiedzy Pożarniczej
Środa, 29 Marzec 2017 09:38

27.03.17r odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Uczeń kl. VI b Dawid Szyjka zajął II miejsce w kategorii szkoły podstawowej w gminnym turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulujemy! 

Więcej…
 
Ogólnopolski Turnej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Środa, 29 Marzec 2017 09:30

W Podolusz w dniach 23.03 i 24.03. 17r odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>