SUKCESY NAJMŁOSSZYCH UCZNIÓW Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU

 


       Przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych z Samorządowego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez FUNDACJĘ MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY z siedzibą w Oświęcimiu.

      Tematem konkursu była Dobroczynna Pisanka Wielkanocna. Jury konkursu wyłoniło jego laureatów i nagrodziło zwycięzców. Wśród nagrodzonych nie zabrakło najmłodszych dzieci z chełmeckiej dwójki:

I miejsce zajął Oliwier Jurkitewicz z kl. Ia

II miejsce zdobył Oskar Kozub z kl. Ic

Kamila Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu otrzymała wyróżnienie II stopnia

Milenka Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu zdobyła wyróżnienie III stopnia.

Dzieci uczestniczyły w uroczystości podsumowania konkursu w Oświęcimskim Centrum Kultury. Tam wręczono im nagrody oraz dyplomy.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

  

Więcej…
 
Gminny konkurs wiedzy ekologicznej
Środa, 28 Marzec 2018 09:25

Gminny konkurs wiedzy ekologicznej

Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie wiedzy ekologicznej.

Główny cel konkursu:

  • upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska oraz zagrożeniach związanych z działalnością człowieka.

Zakres merytoryczny konkursu:

  • antropogeniczne przekształcenia środowiska – smog i dziura ozonowa,
  • podstawowe pojęcia ekologiczne: łańcuch pokarmowy, oddziaływania antagonistyczne             i nieantagonistyczne między organizmami, piramidy przedstawiająca populację,
  • przykłady polskich parków narodowych, rezerwatów biosfery ,
  • segregacja odpadów.

Forma konkursu

Konkurs składa się z części teoretycznej, jest to test jednokrotnego wyboru.

Termin konkursu

Konkurs odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 15.45 w s. 203.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie zgłaszają się do nauczycieli: Anny Grochal lub Urszuli Kowalskiej celem przygotowania odpowiedniej liczby testów. Zwycięża jedna osoba z klasy drugiej i jedna z klasy trzeciej gimnazjum, która uzyska najwyższą liczbę punktów.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 
WARTO POMAGAĆ
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 11:12

WARTO POMAGAĆ

Pomagać można na różne sposoby. 21 marca uczniowie klasy VIIB i IIIA uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wykonali własnoręcznie piękne kartki wielkanocne, które zostaną przed świętami przekazane chorym ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie. To niezwykłe przedsięwzięcie było możliwie dzięki współpracy z Parafią Miłosierdzia Bożego i Wolontariatem św. Eliasza. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Piotrowskiej za pomoc w zorganizowaniu warsztatów i ks. Maciejowi Półtorakowi za wdrażanie młodzieży do działań związanych z wolontariatem.

 
TURNIEJ SZACHOWY
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 11:11

TURNIEJ SZACHOWY

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w wiosennym turnieju szachowym zorganizowanym przez nauczyciela matematyki Pana Andrzeja Nowaka. Wszyscy gracze znakomicie radzili sobie podczas rywalizacji. Najlepsi okazali się: Dawid Szyjka (I miejsce), Oskar Mazgaj (II miejsce), Wiktor Mądrala (III miejsce).

 
Konkurs plastyczmy Kartka wielkanocna z życzeniami
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 11:10

KONKURS

Uczniowie klas: VA, VB, VIA i VIB wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Kartka wielkanocna z życzeniami zorganizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

 
Podziękowanie
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 10:28

Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku zorganizował zbiórkę książek w ramach kampanii „Zaczytani”. Pragniemy podziękować uczniom i rodzicom, którzy tak aktywnie włączyli się w tę wolontariacką akcję organizowaną przez szkolną bibliotekę w budynku szkoły przy ulicy Piłsudskiego. Zostało zebranych około 800 sztuk książek, które przekazano do głównego organizatora tej kampanii tj. Galerii Książki w Oświęcimiu. Książki te zostaną dostarczone na oddziały szpitalne, w których przebywają dzieci i młodzież przewlekle chorzy.

Mariola Krzeczkowska

 

Podziękowanie

 
XX Bieg Poszukiwaczy Wiosny
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 09:58

 

 

 Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na
XX BIEG POSZUKIWACZY WIOSNY
23 marca godz. 12.00 

Stawy w Chełmku

 

 

 

W dniu 23.03.2018. odbył się, na Stawach, już XX Bieg Poszukiwaczy Wiosny, organizowany przez MOKSiR. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas SP i Gimnazjum, ogółem 30 zawodników pod opieką pani Anety Gumułki.

Więcej…
 
Wielkanoc tuż, tuż…

    

   22 marca w klasie Ib zapanował wiosenny, świąteczny nastrój. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Agnieszki wykonali ozdoby na wielkanocny stół. Z bibuły i gazet wyczarowali świąteczne kurczątka w wiosennych gniazdkach. Akcentem, który podkreślał Wielkanoc, były papierowe pisanki. Dzieci pracowały chętnie, dokładnie i z dużą uwagą.

     Dziękujemy pani Agnieszce Mucha za wspaniałe warsztaty.

Klasa Ib z wychowawczynią 

Więcej…
 
Wyniki I etapu SZKOLNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI MAPY POD HASŁEM: „ORIENTUJ SIĘ”
Piątek, 23 Marzec 2018 10:23

W dniu 22.03. 2018 o godzinie 14.30 w sali 208 odbył się I etap SZKOLNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI MAPY POD HASŁEM: „ORIENTUJ SIĘ”.

W konkursie wzięło udział 28 osób z klas IV – VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum. Konkurs dotyczył mapy fizycznej i politycznej Ameryki Północnej i Południowej. Kolejne etapy odbędą się w dniach 23.04.2018 – mapa Eurazji oraz 21.05.2018 – mapa Afryki, Australii i Oceanii.

W II etapie mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy konkursu. Serdeczne gratulacje !!!! Dziękuję za zaangażowanie i liczny udział.

Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki.

Lokata po I etapie

Imię i nazwisko

klasa

Ameryka Północna mapa max

10 p do zdobycia

Ameryka Południowa mapa max

10 p do zdobycia

Ameryki państwa

max

10 p do zdobycia

Suma punktów

max 30 p

1.

Martyna Dyczka

III b

10

10

10

30

REKORD

2.

Wiktoria Wolska

III b

10

9

10

29

2.

Kamila Pencko

III b

10

10

9

29

3.

Wiktoria Wilczak

III a

9

8

9

26

3.

Dawid Szyjka

VII b

9

9

8

26

4.

Julia Dworniczek

VII b

9

8

6

23

4.

Weronika Piwowarczyk

VII a

10

9

4

23

5.

Joanna Zabdyr

V a

8

8

6

22

 

materiały do pobrania

materiały do pobrania

 
„Bieg po wiosnę”

     

   Z okazji obchodów „Pierwszego Dnia Wiosny” uczniowie klas I i III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursach sprawnościowo – ekologicznych zorganizowanych przez Szkolny Klub Ekoprzyjaciel. Dzieci mogły wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale i sprawnością fizyczną. Do konkursu stanęło siedem 5-osobowych drużyn klasowych.

   Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów. Dzieci były wspaniale przygotowane i wykazały się dużą wiedzą, czego dowodem są zajęte przez nich miejsca w konkursie. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę.

     Przeprowadzony konkurs był częścią udziału naszej szkoły w projekcie ekologicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty pt. „Czysta Małopolska”.

Wszystkim uczniom klas I i III gratulujemy wspaniałej rywalizacji. Opiekunom Koła „Ekoprzyjaciel”: paniom: K. Marciniak i I. Tołwińskiej dziękujemy za pomysłowość i organizację „Biegu po wiosnę”.       

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny
Czwartek, 22 Marzec 2018 09:24

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2018 r uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej bawili się na turnieju pod hasłem: „Zdrowie dla wszystkich”. Dla dzieci został przygotowany cykl imprez: konkurs wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, krótki pokaz tańca Shuffle dance oraz mini turniej sportowy.

Chcieliśmy aby ten dzień był świętem zdrowia i budzącej się do życia przyrody. Gorącą atmosferę, mimo ujemnych temperatur na zewnątrz, stworzyła para prowadzących, uczniów klasy III a - Jadwigi Gąski i Oskara Mazgaja.

Efektowny tańc zaprezentowały dziewczynki z klasy V b – Justyna Szewczyk, Weronika Szczepańska, Paulina Nickel oraz budzący podziw solowy występ Emilii Dyląg.

Turniej wiedzy o zdrowiu wygrał Patryk Twardy (klasa VI b), drugie miejsce zajęła Emila Majcherczyk (klasa IV c ),trzecie Patryk Siudy (klasa IV a). Nagrody dla zwycięzców wręczyła pani wicedyrektor Anna Remsak.

Najwięcej emocji sportowych wzbudził turniej sprawnościowy. Tu liczyła się nie tylko sprawność fizyczna ale też wiedza o właściwym odżywianiu. Taka tematyka, promująca zdrowie towarzyszy naszej szkole już od wielu lat, ponieważ realizujemy program Trzymaj Formę. Wiele pracy w przygotowanie imprezy włożyła klasa V b.

Całą imprezę przygotowali nauczyciele: Urszula Kowalska, Anna Grochal, Aneta Gumułka, Sebastian Fedecki. Pomocą służyli także panie Klaudia Kocot i Mariola Krzeczkowska.

Urszula Kowalska

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>