Podziękowanie
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 16:03

podzienkowanie

 
W progach naszej szkoły gościł pan Marcin Kozioł
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 14:20

W ubiegłym tygodniu na zaproszenie pani wicedyrektor, pani Anny Remsak, w progach naszej szkoły gościł pan Marcin Kozioł, pisarz, autor powieści dla dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy w ramach projektu Szkoła na 6+
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 12:21

W piątek 8 grudnia 2017r. o godz. 6:00 odbyła się wycieczka klas trzecich gimnazjum do Warszawy w ramach projektu unijnego „Szkoła na 6+”.

Więcej…
 
Program dla szkół
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 12:12

Klasy IV biorą udział w "Programie dla szkół", dzięki któremu otrzymują owoce, warzywa i produkty mleczne.

Więcej…
 
Znajdź właściwe rozwiązanie!
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 12:02

Znajdź właściwe rozwiązanie!

            Uczniowie naszej szkoły, głównie klasy piąte i szóste, realizują program profilaktyki palenia tytoniu: Znajdź właściwe rozwiązanie.

Więcej…
 
Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole

alt   Od stycznia do grudnia 2017r. w naszej szkole realizowany był program „Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole”, nawiązujący do sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych. W programie uczestniczyli uczniowie klas trzecich oraz V i VI szkół podstawowych. Przedsięwzięcie przyczyniło się do wzrostu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz zapewniło im możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zajęcia, prowadzący – Joanna Czarnota oraz Elżbieta Poznańska – Gondek, wprowadziły element rywalizacji. W ramach realizacji programu odbyły się zawody międzyszkolne. Uczniowie 9 i 10- letni zaprezentowali poznane umiejętności koszykarskie i piłkarskie. W listopadzie i grudniu zorganizowano zawody sportowe w SZS w Gorzowie oraz SZS-P nr 2 w Chełmku. Rywalizowali sportowcy z obu szkół. W rezultacie rozgrywki zakończyły się remisem. Rywalizacja była wspaniałą sportową przygodą.

   Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty udziału w Programie SKS.

Więcej…
 
Zbiórka makulatury
Czwartek, 07 Grudzień 2017 10:18

UWAGA!!! Zbiórka makulatury !!!

 

            Samorząd Uczniowski wraz z fundacją “Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” organizuje całoroczną zbiórkę makulatury. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym.

Makulaturę przynosimy w każdy piątek !!!

Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji dostaną dodatnie punkty z zachowania oraz wśród najlepszych zostaną rozlosowane nagrody.

 

getattachmid57180mpid8min1uid6ed4d3c766a95772

 
‘’Pomoc daje Moc’’
Czwartek, 07 Grudzień 2017 10:13

‘’Pomoc daje Moc’’

Wtorek, 5 grudnia 2017 roku- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

            W tym dniu dziękujemy wolontariuszom za ich trud, czas poświęcony innym i umiejętności.

 

            Łącząc się w tym dniu z wolontariuszami działającymi w różnych obszarach pomagania, sekcja naszego szkolnego wolontariatu zorganizowała obchody Dnia Wolontariusza w szkole. Przypomnieliśmy społeczności uczniowskiej co to jest wolontariat, jakie są najważniejsze zadania wolontariusza , a przede wszystkim jakie korzyści płyną z bycia wolontariuszem.

Więcej…
 
Pomysły na proste i zdrowe śniadanie
Czwartek, 07 Grudzień 2017 10:04

Pomysły na proste i zdrowe śniadanie

               Uczniowie klasy V b podczas ostatnich lekcji wychowawczych, uczyli się przygotowywać zdrowe i pożywne drugie śniadanie. Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – bo dodaje nam sił i sprawia, że możemy efektywne pracować w szkole. Ale nie tylko dlatego: jeżeli już rano zaczniemy jeść zdrowo, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że przez cały dzień będziemy trzymać się zdrowej diety.

Więcej…
 
Edukacja i rozrywka w „Galerii Książki”
Czwartek, 07 Grudzień 2017 09:27

Edukacja i rozrywka w „Galerii Książki”

            Galeria Książki w Oświęcimiu, do której zawitaliśmy po raz kolejny to przyjazne miejsce dla każdego czytelnika bez względu na jego wiek. To miejsce dla młodych ciałem i duchem. Różnorodny i stale aktualizowany księgozbiór dostosowany do potrzeb i zainteresowań odwiedzających oraz prowadzone zajęcia edukacyjne pozwalają na rozwój intelektualny, emocjonalny i artystyczny młodego czytelnika.

getattachmid57148mpid3min1uid263a4d56b7d82df5

getattachmid57148mpid4min1uid263a4d56b7d82df5

Uczniowie naszej szkoły rokrocznie odwiedzają tę kulturalną placówkę by wziąć udział w zajęciach z edukacji medialno-czytelniczej. Klasa 7a wraz z wychowawcą uczestniczyła w interesującej lekcji poświęconej kreowaniu rzeczywistości będącej wytworem wyobraźni pt „Fantasy dla opornych”. Uczniowie wykazali się umiejętnością tworzenia tekstów literackich opartych na fikcji i magii.

                     Młodsi uczniowie z klasy IV a, b, c w obecności wychowawców i polonistów także gościli w progachtej nowoczesnej Miejskiej Biblioteki by poznać jej strukturę, obejrzeć działy takie jak: Biblioteczny Ośrodek Informacji Naukowej, Czytelnię Naukową, Bibliotekę Młodych oraz Wypożyczalnię. Dużym zainteresowaniem podczas oprowadzania przez bibliotekarki uczniów po działach bibliotecznych cieszyły się nowości biblioteczne oraz gry planszowe.

                 Warto wspomnieć o znajdującym się w Galerii Książki Centrum Literatury Dziecięcej czyli Ośrodku Naukowo – Badawczym zajmującym się promocją czytelnictwa oraz najlepszych książek dla dzieci. Nasi uczniowie poprzez udział w tych bibliotecznych zajęciach mają możliwość utrwalić nawyk czytania, pogłębić zainteresowania czytelnicze oraz uczestniczyć w zajęciach i warsztatach edukacyjnych związanych z literaturą dziecięcą i młodzieżową.

Organizator czytelniczo – medialnych wycieczek:

Mariola Krzeczkowska

 

 

 
MIKOŁAJKOWE ZWYCZAJE

alt

 

„Święty Mikołaju, prosimy Cię grzecznie,

w dniu Twojego święta, przyjdź do nas koniecznie.

My już od tak dawna na Ciebie czekamy,

co dzień być grzecznymi wszyscy się staramy.

Kiedy przyjdziesz do nas, będzie dzień wesoły,

a więc nie omijaj progów naszej szkoły!”

 

     W środę, 6 grudnia 2017r. , Święty Mikołaj nie ominął progów naszej szkoły. W Mikołajkowe Święto na uczniów całego zespołu czekały słodkie upominki. Święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Dopełnieniem radosnego dnia były niespodzianki klasowe.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie atrakcji mikołajkowych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>