"Światowe Dni Młodzieży - Turniej z Janem Pawłem II"
Wtorek, 12 Czerwiec 2018 11:22

4 czerwca 2018r w naszej szkole w ramach gminnych obchodów 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II odbył się konkurs pod hasłem: "Światowe Dni Młodzieży - Turniej z Janem Pawłem II". Zmagania drużyn z wszystkich szkół naszej gminy odbywały się w kilku kategoriach. Zespoły trzyosobowe miały wykazać się wiedzą na temat ŚDM oraz znajomością hymnów poszczególnych spotkań. Drużyny wspierające przygotowały wcześniej prezentację wybranego kraju, w którym odbywały się ŚDM, jego logo oraz hymn tegoż spotkania. Walka była zacięta, bo wszystkie grupy były świetnie przygotowane. Drużyny były wspierane fantastycznym dopingiem. Ostatecznie zwycięzcą okazała się drużyna z naszej szkoły. Miejsce II zdobył zespół SZS nr 1 w Chełmku, III miejsce na podium przypadło SZS w Gorzowie a miejsce IV SZS w Bobrku. Mamy nadzieję, że wszystkie drużyny dobrze się bawiły a duch rywalizacji nie przysłonił postaci, która była inicjatorem ŚDM, czyli Ojca Świętego Jana Pawła II.

 
Memoriał im. J. Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Poniedziałek, 11 Czerwiec 2018 12:33

W piątek 8.06.2018. „mali sportowcy”, uczestnicy ogólnopolskiego programu SKS pojechali na Memoriał im. J. Kusocińskiego na Stadion Śląski w Chorzowie. Czekały tam na nich liczne atrakcje. Startowali w konkurencjach lekkoatletycznych: skok wzwyż, bieg na 30m, rzut rzutką do celu, mogli „wyciskać sok” na rowerku stacjonarnym, boksować się w mini ringu, poćwiczyć szermierkę, nauczyć się samoobrony, napisać swoje marzenie na specjalnej „tablicy marzeń”, pohuśtać się na gigantycznych piłkach, pojeździć na deskorolkach, nawet udzielić wywiadu dla lokalnej TV!! A przede wszystkich obserwować zmagania polskich i światowej sławy lekkoatletów w różnorodnych konkurencjach. Emocje były i uczniowie wrócili do domu w wyśmienitych humorach!! Podziękowanie dla Pana Radka Szewczyka, który był z nami i pomagał ogarnąć grupę Pani Anecie Gumułce.

 
SUKCES OGÓLNOPOLSKI
Poniedziałek, 11 Czerwiec 2018 10:39

SUKCES OGÓLNOPOLSKI

 

W maju nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ilustracja do patriotycznego utworu Marii Konopnickiej”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej. Celem konkursu było upowszechnienie czytelnictwa, propagowanie patriotycznej twórczości Marii Konopnickiej oraz rozwijanie kreatywności plastycznej uczniów. Spośród 128 prac zostały wyróżnione prace naszych dwóch uczennic:

Gabrieli Roślik (klasa VA) – I miejsce

Karolina Marciniak (klasa VIA) – wyróżnienie

Gratulujemy ogólnopolskiego sukcesu.

 
Piknik Europejski 2018
Poniedziałek, 11 Czerwiec 2018 10:34

Piknik Europejski 2018

30 maja po raz dziewiąty w naszej szkole odbył się „Piknik europejski”. Dzień zaczął się od gminnego turnieju piłki nożnej, który co roku jest hołdem dla nauczyciela, pana Łukasza Hobory. Wzięło w nim udział 9 drużyn.

W części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem p. Marioli Krzeczkowskiej swoim talentem muzycznym mogli pochwalić się uczniowie naszej szkoły prezentując znane utwory muzyczne. Nie zabrakło też miejsca na taneczne popisy naszych wychowanków. Te występy wzbudziły duży zachwyt wśród widowni.

Młodzież miała okazję do świetnej zabawy, której towarzyszyła miła atmosfera. „Piknik europejski” zakończył taniec belgijski w wykonaniu zarówno uczniów jak i nauczycieli naszej szkoły. Został pobity zeszłoroczny rekord. Na szkolnym boisku zatańczyło 110 osób. Organizatorami imprezy była Rada Rodziców sponsorująca pyszny poczęstunek oraz Klub Europejski wraz z opiekunami.

 
IX Memoriał im. Łukasza Hobory
Poniedziałek, 11 Czerwiec 2018 10:30

W dniu 30.05 na orliku przy naszej szkole odbył sie IX Memoriał im. Łukasza Hobory.
W rozgrywkach wzięło, aż 8 drużyn w tym SP2 oraz szkoły zaproszone z SP1, Gorzowa oraz Bobrku -podzielonych na dwie kategorie wiekowe - klasy 4-6 oraz gimnazjum. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze a pamiątkowe medale wręczali rodzice śp.Łukasza pani Mariola oraz pan Maciej Hobora.

 
WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

     

      W dniu 6 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klas III szkoły podstawowej do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Dom Płomyka i Iskierki”, organizowanych w ramach Programu „Bezpieczna+” rządowej Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Ognik” . Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów i przedszkolaków poprzez kształtowanie postaw i nawyków bezpiecznego zachowania na co dzień. Na realizację tego projektu, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie zaadaptowano pomieszczenia, w których zaaranżowano pokój, kuchnię oraz łazienkę, a całość nazwano „Domem Płomyka i Iskierki”.

      Dzieci uczestniczyły w warsztatach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Uczniowie nauczyli się, jak zachować się podczas pożaru i prawidłowo ewakuować z miejsca zagrożonego.

     Strażacy wytłumaczyli dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o właściwą wentylację pomieszczeń, jak działa czujka czadu, która ostrzega przed ewentualnym niebezpieczeństwem. Demonstrowali i wyjaśniali, dlaczego niewłaściwe zachowania w kuchni mogą być źródłem pożaru. W „Domu Płomyka i Iskierki” zamontowano liczne elementy wyposażenia każdego domu, które na co dzień użytkowane w niewłaściwy sposób mogą doprowadzić do tragedii. Dzieci miały możliwość same wskazać te nieprawidłowości i określić, do jakich niepożądanych skutków mogą one doprowadzić. Następnie „namacalnie” stykając się z realną sytuacją pojawienia się „dymu”, a w konsekwencji pożaru mogły wykorzystać w praktyce nabytą wcześniej wiedzę i np. skorzystać z telefonu, wezwać straż pożarną i ewakuować się w bezpieczny sposób.

     Dziękujemy Strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie za tak cenną lekcję, a przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku za zorganizowanie pouczającej i ciekawej wycieczki.

 
OPŁATA ZA OBIADY W CZERWCU
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2018 15:55

OPŁATA ZA OBIADY W CZERWCU DO 21.06. 2018 WYNOSI:

UCZNIOWIE – 56,00 ZŁ (14 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE 98,00 ZŁ (14 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA21,00 ZŁ (14 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.06.2018r PŁATNE NA KONTO – NOWY NR KONTA : BANK PKO BP 77 1020 2384 0000 9202 0218 3556

JEŻELI PŁATNOŚĆ NIE JEST ZA CAŁY MIESIĄC, PROSZĘ WYPISAĆ W TYTULE DNI, W KTÓRE UCZEŃ NIE BĘDZIE JADŁ POSIŁKÓW

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
„Piknik Rodzinny”

    

     Już po raz kolejny przedszkolaki oraz uczniowie klas I i III, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 29 maja 2018r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz loteria cieszyły się ogromną popularnością. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta rodzinnego w naszej placówce.

 

 
warsztaty z zakresu udzielania I pomocy

      W kwietniu i maju klasy pierwsze oraz trzecie uczestniczyły w warsztatach udzielania pierwszej pomocy: „Czy potrafisz ratować życie?” Uczniowie najpierw oglądali fragmenty filmu szkoleniowego, a później pod opieką nauczyciela próbowali wykonywać kolejne etapy akcji ratunkowej. Uczyli się, jak sprawdzić przytomność i oddech oraz prawidłowo wezwać pomoc. Na fantomach „Mini Anne” ćwiczyli oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Wszyscy doskonale radzili sobie z kolejnymi zadaniami. Mamy nadzieję, że nauczyli się wielu ważnych rzeczy i w razie potrzeby będą wiedzieli, co robić. Każdy może pomóc ratować życie!

 

 
„Szlak Ludzkiej Życzliwości”
Środa, 30 Maj 2018 08:27

„Szlak Ludzkiej Życzliwości”

 

Dnia 25 maja 2018 r. młodzież Grupy Apostolskiej parafii Bożego Miłosierdzia w Chełmku, we współpracy z Samorządowym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2, przeżywała wspólny wyjazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Głównym celem wyjazdu było spotkanie z przedstawicielami Wolontariatu Szpitalnego w parafii św. Marcina w Zadrożu. Młodzież wraz z panią Anną Piotrowską postanowiła odbyć pielgrzymkę do parafii szlakiem Św. Jakuba przez pustelnie Św. Salomei tak zwaną drogą Królewską. Ten bardzo malowniczy odcinek – przebyty wspólnie w atmosferze życzliwości i przyjaźni, został uwieńczony spotkaniem z wolontariatem, oraz przekazaniem wcześniej własnoręcznie wykonanych fantów. Tak została wsparta loteria festynowa na rzecz osób potrzebujących w tamtejszej parafii. Cały wyjazd okazał się wspaniałym przeżyciem drogi we wzajemnej ludzkiej życzliwości i okazywaniem sobie pomocy. Oby tylko dalej kontynuować takie dzieła, a poprzez nie wychowywanie młodych ludzi.

wikariusz i opiekun Grupy Apostolskiej

Ks. Maciej Półtorak

 

 
Klasa V a podbijała Pieniny
Środa, 30 Maj 2018 08:23

Klasa V a podbijała Pieniny

 

            W ubiegłym tygodniu klasa V a pod opieką pani Anny Grochal, Anny Filipeckiej-Legut i pana Dyrektora Marka Idzika miała okazję podziwiać piękne Pieniny na dwudniowej wycieczce klasowej.

Humory i pogoda dopisywały od początku. W drodze do Niedzicy mieliśmy okazję zwiedzić piękny, stary, drewniany kościółek w Dębnie Podhalańskim, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jeden z 15 zabytków w Polsce.

Pobyt w Niedzicy rozpoczęliśmy od zwiedzania elektrowni wodnej na Zalewie Czorsztyńskim i nie da się ukryć, że jej „wnętrze” zrobiło na nas wrażenie.

Bogatsi w nowe informacje wybraliśmy się na rejs po Zalewie Czorsztyńskim i do ruin zamku w Czorsztynie, gdzie przywitały nas piękne widoki i krajobrazy.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zamku w Niedzicy. Usłyszeliśmy legendę
o straszącej na zamku Brunhildzie i skarbie Inków, którego niestety i nam nie udało się odnaleźć.

Po tylu wrażeniach przyszedł czas na odpoczynek w Gościńcu H.A.T.A. u zaprzyjaźnionej pani Helenki. Jak przystało na klasę sportową, uczniowie rozegrali pod wodzą pana Dyrektora, tym razem w podwójnej roli trenera i sędziego, turniej piłki siatkowej. Rywalizacja była niesamowicie zacięta i nie brakowało emocji.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy przemierzając Wąwóz Homole, a zakończyliśmy wizytą
w Szczawnicy i wyjazdem wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, gdzie spróbowaliśmy swoich sił na torze saneczkowym.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów, licząc na kolejne fantastyczne eskapady.

Dziękujemy za opiekę również pani Asi Dudziak.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>