Szkoła podstawowa
Dzień Teatru w szkole

       Dnia 8 czerwca 2016 r. klasa II c zaprosiła wszystkie dzieci wraz z wychowawcami na przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”. W rolach głównych wystąpili: Czerwony Kapturek – Emilia Majcherczyk, Wilk – Mateusz Miziołek, Mama – Wiktoria Fidyt, Babcia- Ania Czarnota, Gajowy - Piotruś Janik. Prezentacja artystyczna była przygotowana przez wszystkich uczniów klasy IIc . Widowisko cieszyło się dużym powodzeniem , co zachęciło małych aktorów do opracowywania dalszych teatralnych projektów.

Joanna Czarnota

 

Więcej…
 
Spotkanie z policjantem
Czwartek, 09 Czerwiec 2016 08:25

spotkanie-policjant Każdy z nas jest narażony na niebezpieczeństwo związane z terroryzmem. O tym problemie rozmawialiśmy podczas zajęć z policjantem, Panem Patrykiem Niemczykiem. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądają ataki terrorystyczne i jak ich uniknąć, co robić w sytuacjach kryzysowych. Prelekcja była ciekawa i pouczająca, zwróciła naszą uwagę na poważny problem współczesnego świata.

 

Nikola Pawlak
Weronika Koczur
Karolina Góźdź

Więcej…
 
Kocham Cię Mamo i Tato!

alt    7 czerwca 2016r. uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią zorganizowali spotkanie rodzinne pod hasłem: "Kocham Cię Mamo i Tato”. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, których nauczyły się w ciągu całego roku szkolnego. Rodzicom bardzo podobała się artystyczna prezentacja drugoklasistów. Po występie, każde dziecko złożyło rodzicom życzenia i podarowało własnoręcznie wykonany upominek. Na zakończenie spotkania wszyscy życzyli sobie udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Ewa Rola

 

Więcej…
 
CZYSTA MAŁOPOLSKA

 

    W roku szkolnym 2015/2016 miała miejsce III edycja projektu edukacyjnego Czysta Małopolska. Organizatorem projektu było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Działania koordynowali wizytatorzy wyznaczeni na terenie każdej Delegatury.

  Celem projektu było: 

 • zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego w zakresie selektywnej gospodarki odpadami oraz ochrony powietrza, wody i gleby, 
 • propagowanie wprowadzania w edukacji przedszkolnej i szkolnej ścieżek dydaktycznych, 
 • zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych z tematyką dotyczącą odnawialnych źródeł energii,
 • kształtowanie i promowanie proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży w codziennym życiu, 
 • upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie działalności ekologicznej.

W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadziło:

 • konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć dla dzieci lub uczniów z wykorzystaniem ścieżki ekologicznej;
 • konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów na plakat pt. „Środowisko ponad wszystko”;
 • konkurs na folder informacyjny ukazujący działania ekologiczne w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2015/2016.

Z ogromną radością informujemy, że:

 • pani mgr Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł finalisty etapu rejonowego- konkursu na scenariusz zajęć z wykorzystaniem ścieżki dydaktycznej w kategorii przedszkoli;
 • podopieczna pani Jolanty Wolnej – Martynka Jaśkowiec zdobyła wyróżnienie w etapie wojewódzkim konkursu plastycznego „Środowisko ponad wszystko” w kategorii przedszkoli;
 • Przedszkole Samorządowe nr 2 uzyskało tytuł finalisty etapu rejonowego konkursu na folder informacyjny ukazujący działania ekologiczne w kategorii przedszkoli;

  

Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację założeń III edycji projektu Czysta Małopolska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

 
Jak zachęcić młodzież do zdrowego trybu życia?

zdrowe odzywianie 

  W dniu 02.06.2016 roku w sali 208 odbyła się uroczysta gala projektu z biologii. W tym roku próbowałyśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: „Jak zachęcić młodzież do zdrowego trybu życia?”. Uczestnikami projektu były: Aleksandra Dubiel i Magdalena Kasperek z klasy II a oraz Natalia Grochal, Nikola Jóźwiak, Wiktoria Jurka, Wiktoria Mazgaj, Julia Niemczyk, Sandra Piegzik z klasy II b. Wraz z nauczycielem p. Anną Grochal uczennice próbowały w gąszczu przepisów wyszukać te najciekawsze, smaczne i zdrowe. Podczas finału przedstawiłyśmy gościom przepisy na zdrowe i smaczne śniadania i desery. Podczas degustacji rodzice i nauczyciele mogli spróbować naszego ciasta marchewkowego, tortilli z łososiem oraz soku wyciskanego z pomarańczy. Uczestniczki projektu ubrane w fartuszki zaprezentowały swój dorobek.

   Następnego dnia w szkole na lekcji w klasach II a i II b przedstawiliśmy filmy rówieśnikom oraz poczęstowaliśmy ich ciastem marchewkowym.

   To była fajna zabawa. Przy okazji wiele się dowiedziałyśmy.

Więcej…
 
Projekt z matematyki „Cuda architektury w podróży po Europie”

   

    W dniu 2.06.2016 roku odbył się finał projektu z matematyki „Cuda architektury w podróży po Europie”. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy IIb, czyli: Piotr Gancarczyk, Eryk Kała, Patrycja Król, Marcin Malczyk, Kacper Nickel, Julia Nowak, Jakub Szczepański i Piotr Zieliński. Opiekunem projektu była pani Daria Nowak. Na nasz finał przybyli: pani wicedyrektor Urszula Kania i nauczyciele pani Klaudia Kocot oraz panowie Zbigniew Krawczyk i Sebastian Fedecki wraz z klasami IIa i IIIa.

   Nasz projekt składał się z 3 elementów: I część to makieta, II część to prezentacja i III część to konkurs dla uczniów. Ponieważ Europa ma wiele pięknych krajów wybraliśmy 3 spośród nich: Polskę, bo jesteśmy patriotami oraz Niemcy i Anglię, ponieważ spodobały nam się tam cuda architektury i uczymy się tych języków u nas w szkole.  W Polsce wybraliśmy: Stadion Narodowy w Warszawie, Spodek w Katowicach i Filharmonię Szczecińską. Z Niemiec przygotowaliśmy Futuro Haus i Bramę Brandenburską. Anglia zachwyciła nas London Eye i Big Benem.

    W pierwszej części zaprezentowaliśmy makietę z wybranymi cudami architektury. W drugiej części przedstawiliśmy prezentację. W trzeciej części odbył się konkurs. Było w nim 12 pytań dotyczących wykonanych cudów architektury. Konkurs wypadł super. Wybrani spośród widowni uczestnicy odpowiadali poprawnie na pytania, choć nie były one łatwe. Osoby, które udzieliły dobrej odpowiedzi na pytania otrzymały nagrody. Może nie aż tak cenne, ale przydatne na matematyce. Inni uczestnicy, którzy nie mieli możliwości odpowiadać na pytania z projektu zostali poczęstowani słodkościami. Czyli wszystko się udało.

Daria Nowak

Prezentacja projektu w formacie pptx

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>