Szkoła podstawowa
EKOPRZEDSZKOLE 2016

       

    Przedszkole Samorządowe nr 2 w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr w Chełmku przystąpiło do Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego EKOPRZEDSZKOLE 2016. Organizatorem konkursu było m.in.: Kuratorium Oświaty w Krakowie, a patronat nad projektem objęli m. in.: Wojewoda i Marszałek Województwa Małopolskiego.

Celem programu było: 

 • utrwalenie i pogłębienie wiadomości przyrodniczo-ekologicznych; 
 • budowanie świadomości ekologicznej; 
 • pobudzanie wrażliwości na piękno środowiska naturalnego; 
 • kształtowanie aktywnej postawy i kultury ekologicznej;
 • inspirowanie dzieci, nauczycieli i rodziców do pracy na rzecz ochrony środowiska; 
 • prezentacja na forum posiadanych wiadomości, umiejętności i działań z zakresu ekologii.

  Przedszkole Samorządowe nr 2 otrzymało nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii plakat: „Ekologiczne działania mojego przedszkola” w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym „Ekoprzedszkole 2016”.

   Dziękuję całemu zespołowi nauczycieli przedszkola za zaangażowanie i realizację poszczególnych zadań w projekcie.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
I GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „LUBIMY CZYTAĆ”
Środa, 15 Czerwiec 2016 10:24

       W środę ósmego czerwca odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy „Lubimy Czytać” zorganizowany w ramach projektu „Książki Naszych Marzeń”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły w Gorzowie, ze szkoły nr 2 w Chełmku oraz Bobrka. Do konkursu przystąpiło 12 laureatów wyłonionych w eliminacjach szkolnych w kategoriach szkoła podstawowa i gimnazjum. Na uroczyste wręczenie nagród przybył Burmistrz Chełmka Pan Andrzej Saternus.

     Laureatami konkursu zostali:

Szkoła podstawowa:

 • I miejsce Patryk Twardy SZS-P nr 2 Chełmek
 • II miejsce Mateusz Rybak SZS Gorzow; Jakub Jewak SZS-P nr 2 Chełmek I
 • II miejsce Mateusz Sowa SZS Bobrek

Gimnazjum:

 • I miejsce Nina Kozioł SZS Gorzow
 • II miejsce Wiktoria Wilczak SZS-P nr 2 Chełmek
 • III miejsce Małgorzata Saternus SZS Bobrek

 Monika Matejek-Basoń

Mariola Krzeczkowska

 

 

 
Bezpieczne wakacje

Informujemy, że wszyscy uczniowie:

 

bezpieczne wakacje 750 100

 

 
„Pomoc dla bezdomnych zwierząt”

    

     W dniu 14 czerwca 2016 roku uczniowie klasy V A SP nr 2 w Chełmku: Oliwia Jędryka, Szymon Czarnocki i Kacper Cnota odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt mieszczące się w Oświęcimiu. Wizyta związana była z przekazaniem dla przebywających tam zwierząt materiałów sanitarnych, pokarmu, zabawek oraz koców i innych niezbędnych rzeczy. To kolejna pożyteczna akcja pomagająca bezdomnym zwierzętom, zorganizowana w ramach działalności szkolnego klubu „Anioły ze szkoły”, który przeprowadził zbiórkę potrzebnych rzeczy. Akcję wspierała Pani Urszula Guja, za co w imieniu społeczności szkolnej serdecznie dziękuję.

 

Marek Idzik

 

 
„ O Hubalu i nauce w czasie okupacji”

    

    W dniu 13 czerwca 2016 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku uczestniczyli w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez Pana Romana Borowca – ppor. w stanie spoczynku, członka Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

     Pan Roman Borowiec opowiedział gimnazjalistom o swoich przeżyciach związanych z II wojną światową, w tym o spotkaniu wiosną 1940 roku z mjr Henrykiem Dobrzańskim ps. Hubal. Przedstawił zasady funkcjonowania nauczania w szkole podczas okupacji (brak nauczania historii). Zwrócił uwagę na to, że dzieci w tym czasie bardzo często wykorzystywane były do pracy w gospodarstwie, a starsze i silniejsze wywożone do przymusowej pracy w Niemczech (także jego rodzeństwo). Uczniów zaciekawił wątek dotyczący poruszania się w tym czasie osób, gdzie odległości kilkunastokilometrowe pokonywano pieszo. Uczniowie interesowali się również działalnością ruchu oporu oraz uzbrojeniem grup partyzanckich.

     Za to ciekawe spotkanie, wzbogacające wiedzę historyczną, serdecznie dziękujemy.

Marek Idzik

 

 
„Jak nie czytam jak czytam”
Wtorek, 14 Czerwiec 2016 13:13

czytam    

    10 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi i wspólnie czytali — każdy to, na co miał ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyły niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

     Akcja skierowana była przede wszystkim do uczniów, ale udział mogli wziąć wszyscy zainteresowani. Organizatorem przedsięwzięcia był Miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Biblioteka SZS – P nr 2 w Chełmku również wzięła udział w tej czytelniczej inicjatywie pod kierunkiem bibliotekarki, pani Marioli Krzeczkowskiej. Uczniowie klasy 5 a udali się do Miejskiego Parku Rodzinnego gdzie uczestniczyli w akcji pod nazwą: „Jak nie czytam jak czytam”.

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>