Szkoła podstawowa
Święto Niepodległości
Czwartek, 10 Listopad 2016 19:31

11 listopada„Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność – polską mowę w szkole.

 To, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewolę.”

 

  

Uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej uroczyście obchodzili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

   W dniu 10 listopada wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Na szkolnym apelu wysłuchaliśmy wierszy i piosenek o charakterze patriotycznym. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali się w pięknej inscenizacji. Wszyscy wspólnie i z powagą odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Na koniec drugo - i trzecioklasiści ustawili się do wyjątkowego zdjęcia. Utworzyliśmy polski symbol narodowy – flagę biało - czerwoną.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknej uroczystości.

 
DZIEŃ MARCHEWKI

alt      26 października „Klub Wiewiórka” zaprosił wszystkich uczniów z klas II-III szkoły podstawowej do obchodów „Dnia Marchewki”. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia. Królował kolor pomarańczowy.

      Zorganizowano turniej, który odbywał się w dwóch turach: klasy II i klasy III. Uczniowie prezentowali piosenkę, strój marchewki oraz wcześniej przygotowane plakaty pod hasłem: „Jedz owoce i warzywa - to na zdrowie dobrze wpływa". Uczestnicy wykazali się również bardzo dużą wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania. Nie zabrakło też konkurencji w piciu soku z marchewki. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone jabłkami oraz soczkami marki Kubuś GO podarowanymi przez Firmę MASPEX z Wadowic.

     Dyrekcja, wychowawcy oraz uczniowie klas I-III serdecznie dziękują opiekunowi „Klubu Wiewiórka”- pani mgr Elżbiecie Żołnie – Smołkowicz za zorganizowanie wyjątkowego dnia w naszej szkole. Firmie MASPEX składamy podziękowania za ufundowanie soczków.

Więcej…
 
3a z wizytą w piekarni

       19 października uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę do piekarni. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza. Poznali też etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek i rogali. Służyli informacjami na temat wypieku chleba. Na koniec trzecioklasistów obdarowano pysznymi rogalami.

      Dziękujemy pracownikom piekarni za ciekawą lekcję.

Ewa Rola

 

 

 
DZIEŃ EDUKACJI

dzien edukacji  

   

    Dzień Edukacji to szczególne święto polskiej szkoły, święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych.

   Z tej okazji uczniowie klas II i III szkoły podstawowej przygotowali uroczystą akademię dla pracowników naszej szkoły.   

 

  „Dzisiejszy dzień jest jak niedziela
bo świętujemy Dzień Nauczyciela.
Z tego też powodu teraz tu stoimy
I o wysłuchanie wierszy, piosenek prosimy”.
„Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który, gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie”.
 

    Wszystkim nauczycielom dziękujemy za wiarę w drugiego człowieka, najpiękniejsze ludzkie wartości oraz niezwykłą wrażliwość na problemy dzieci i młodzieży.

   Opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego – paniom: Urszuli Lasocie - Kulisz i Urszuli Palce składamy podziękowanie za przygotowanie szkolnej uroczystości.

Więcej…
 
„Dzień Chłopaka”

alt

       30 września – piątek był wyjątkowym dniem. Klasy II i III spotkały się na apelu szkolnym. Były wiersze, życzenia i słodki poczęstunek dla wszystkich chłopców. Rozstrzygnięto konkurs na najsympatyczniejszego kolegę w każdej klasie. Wręczono nagrody. Były też niespodzianki przygotowane przez naszych rodziców. Ten dzień pozostawi w pamięci miłe wspomnienia.

 Opiekunowie Małego Samorządu Szkolnego

Więcej…
 
"CZERWONY KAPTUREK”

     

     Uczestnicy świetlicy szkolnej obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”. To jedna z klasycznych bajek, która na stałe gości w wyobraźni małego dziecka.

     Wyprawa Czerwonego Kapturka do chorej babci stała się okazją do przybliżenia widzom piękna przyrody. Niestety Czerwony Kapturek zapomina, jak powinien zachować się w lesie: głośno śpiewa, zbacza ze ścieżki i rozrzuca śmieci. Na szczęście, po rozmowie z Leśniczym, uświadamia sobie swoje złe zachowanie i przyrzeka poprawę. Wraz ze wszystkimi dziećmi uczy się segregacji śmieci. Przedstawienie ukazuje, jak groźna w skutkach może okazać się rozmowa z nieznajomym oraz jakie sytuacje są wynikiem kłamstw i plotek.

    Uczniowie klas drugich i trzecich zostali zaproszeni na przedstawienie prze Świetlicę Środowiskową. Bardzo dziękujemy.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>