Szkoła podstawowa
CZYSTA MAŁOPOLSKA

 

    W roku szkolnym 2015/2016 miała miejsce III edycja projektu edukacyjnego Czysta Małopolska. Organizatorem projektu było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Działania koordynowali wizytatorzy wyznaczeni na terenie każdej Delegatury.

  Celem projektu było: 

 • zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego w zakresie selektywnej gospodarki odpadami oraz ochrony powietrza, wody i gleby, 
 • propagowanie wprowadzania w edukacji przedszkolnej i szkolnej ścieżek dydaktycznych, 
 • zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych z tematyką dotyczącą odnawialnych źródeł energii,
 • kształtowanie i promowanie proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży w codziennym życiu, 
 • upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie działalności ekologicznej.

W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadziło:

 • konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć dla dzieci lub uczniów z wykorzystaniem ścieżki ekologicznej;
 • konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów na plakat pt. „Środowisko ponad wszystko”;
 • konkurs na folder informacyjny ukazujący działania ekologiczne w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2015/2016.

Z ogromną radością informujemy, że:

 • pani mgr Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł finalisty etapu rejonowego- konkursu na scenariusz zajęć z wykorzystaniem ścieżki dydaktycznej w kategorii przedszkoli;
 • podopieczna pani Jolanty Wolnej – Martynka Jaśkowiec zdobyła wyróżnienie w etapie wojewódzkim konkursu plastycznego „Środowisko ponad wszystko” w kategorii przedszkoli;
 • Przedszkole Samorządowe nr 2 uzyskało tytuł finalisty etapu rejonowego konkursu na folder informacyjny ukazujący działania ekologiczne w kategorii przedszkoli;

  

Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację założeń III edycji projektu Czysta Małopolska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

 
Jak zachęcić młodzież do zdrowego trybu życia?

zdrowe odzywianie 

  W dniu 02.06.2016 roku w sali 208 odbyła się uroczysta gala projektu z biologii. W tym roku próbowałyśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: „Jak zachęcić młodzież do zdrowego trybu życia?”. Uczestnikami projektu były: Aleksandra Dubiel i Magdalena Kasperek z klasy II a oraz Natalia Grochal, Nikola Jóźwiak, Wiktoria Jurka, Wiktoria Mazgaj, Julia Niemczyk, Sandra Piegzik z klasy II b. Wraz z nauczycielem p. Anną Grochal uczennice próbowały w gąszczu przepisów wyszukać te najciekawsze, smaczne i zdrowe. Podczas finału przedstawiłyśmy gościom przepisy na zdrowe i smaczne śniadania i desery. Podczas degustacji rodzice i nauczyciele mogli spróbować naszego ciasta marchewkowego, tortilli z łososiem oraz soku wyciskanego z pomarańczy. Uczestniczki projektu ubrane w fartuszki zaprezentowały swój dorobek.

   Następnego dnia w szkole na lekcji w klasach II a i II b przedstawiliśmy filmy rówieśnikom oraz poczęstowaliśmy ich ciastem marchewkowym.

   To była fajna zabawa. Przy okazji wiele się dowiedziałyśmy.

Więcej…
 
Projekt z matematyki „Cuda architektury w podróży po Europie”

   

    W dniu 2.06.2016 roku odbył się finał projektu z matematyki „Cuda architektury w podróży po Europie”. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy IIb, czyli: Piotr Gancarczyk, Eryk Kała, Patrycja Król, Marcin Malczyk, Kacper Nickel, Julia Nowak, Jakub Szczepański i Piotr Zieliński. Opiekunem projektu była pani Daria Nowak. Na nasz finał przybyli: pani wicedyrektor Urszula Kania i nauczyciele pani Klaudia Kocot oraz panowie Zbigniew Krawczyk i Sebastian Fedecki wraz z klasami IIa i IIIa.

   Nasz projekt składał się z 3 elementów: I część to makieta, II część to prezentacja i III część to konkurs dla uczniów. Ponieważ Europa ma wiele pięknych krajów wybraliśmy 3 spośród nich: Polskę, bo jesteśmy patriotami oraz Niemcy i Anglię, ponieważ spodobały nam się tam cuda architektury i uczymy się tych języków u nas w szkole.  W Polsce wybraliśmy: Stadion Narodowy w Warszawie, Spodek w Katowicach i Filharmonię Szczecińską. Z Niemiec przygotowaliśmy Futuro Haus i Bramę Brandenburską. Anglia zachwyciła nas London Eye i Big Benem.

    W pierwszej części zaprezentowaliśmy makietę z wybranymi cudami architektury. W drugiej części przedstawiliśmy prezentację. W trzeciej części odbył się konkurs. Było w nim 12 pytań dotyczących wykonanych cudów architektury. Konkurs wypadł super. Wybrani spośród widowni uczestnicy odpowiadali poprawnie na pytania, choć nie były one łatwe. Osoby, które udzieliły dobrej odpowiedzi na pytania otrzymały nagrody. Może nie aż tak cenne, ale przydatne na matematyce. Inni uczestnicy, którzy nie mieli możliwości odpowiadać na pytania z projektu zostali poczęstowani słodkościami. Czyli wszystko się udało.

Daria Nowak

Prezentacja projektu w formacie pptx

 
Trofeum Młodzieżowej Rady Miejskiej trafiło do SZS-P nr 2

 

link do strony UM w Chełmku

 
Piknik Europejski

dzieci3            W dniu 1 czerwca 2016r. jak co roku, w naszej szkole odbył się Piknik Europejski, któremu towarzyszyły liczne gry i zabawy sportowe. Przeprowadzony został również turniej „Kocham Cię Polsko”, w którym zmierzyły się ze sobą dwie drużyny wspierane przez uczniów naszej szkoły. Po turnieju na stadionie szkolnym pobito rekord tańca belgijskiego, w którym wzięło udział 104 uczestników. Podczas pikniku uczniowie mogli posilić się kiełbaską i ciastem ufundowanym przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.

 

Więcej…
 
VII Memoriał im. Łukasza Hobory

   

   1 czerwca 2016 r. Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji był organizatorem VII Memoriału im. Łukasza Hobory. W obecności zaproszonych gości: Burmistrza Chełmka Pana Andrzeja Saternusa, rodziców tragicznie zmarłego nauczyciela Marioli i Macieja Hoborów oraz babci Natalii Opałki rywalizacja sportowa toczyła się na szczeblu szkoły podstawowej i gimnazjum.

    Na zakończenie wszystkim uczestnikom Memoriału zostały wręczone pamiątkowe medale.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>