Szkoła podstawowa
Wycieczka 2a do Pszczyny

    

    8 maja klasa II A pojechała na wycieczkę szkolną do Warowni w Pszczynie. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji – zwiedzanie obiektu, zabawy przy muzyce, bardzo trudny tor przeszkód, strzelanie z łuku i ciekawe konkursy. Uczniowie mieli okazję oglądać dawne stroje i rycerskie zbroje z epoki średniowiecza. Dzieci samodzielnie formowały chlebki, które wypiekane były w średniowiecznym piecu – „szabaśniku”. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak wspaniały plac zabaw wyposażony m. in. w: smoczą huśtawkę, wieżę gajowego, labirynt chatek z mostkami. Ogromną atrakcją była machina oblężnicza, z której można było zjechać zjazdem linowym.

    Pobyt w Warowni wszystkim bardzo się podobał. Wycieczka była udana, uczniowie wrócili z niej wypoczęci i zadowoleni.

Opiekunom bardzo dziękujemy za pomoc, a dzieciom za odpowiednie zachowanie.

Wychowawca kl. II a – Karolina Marciniak

Więcej…
 
DZIEŃ ZIEMI

alt

     „Dzień Ziemi” wypada w kalendarzu 22 kwietnia. Święto ustanowiono po to, by przypominać, jak ważna jest dla nas nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać. W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej przygotowali spektakl ekologiczny pod tytułem „Spotkanie na leśnej polanie”. Młodzi aktorzy opowiedzieli o tym, jak należy zachowywać się w lesie, żeby nie płoszyć zwierząt?. W jaki sposób okazywać przyrodzie szacunek oraz jak ważne jest segregowanie śmieci. Przedstawienie było cenną lekcją ekologii dla wszystkich uczniów.

Pamiętajmy!

Nasza Ziemia to dom, o który musimy dbać!

       Dziękujemy drugoklasistom za mądre rady ekologiczne. Przedstawienie przygotowały panie: Karolina Marciniak i Izabela Tołwińska. Dziękujemy.

Więcej…
 
Warsztaty „Uczymy się ratować życie”

    Dnia 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w warsztatach pt „Uczymy się ratować życie”. Miały one na celu doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczny Łukasz Naglik.

    Na początku trzecioklasiści przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Następnie nauczyli się procedury udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować wykonać masaż serca oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Dzieci zapoznały się również ze sposobami tamowania krwotoków i opatrywania raz.

Dzięki tym warsztatom uczniowie uświadomili sobie potrzebę niesienia pomocy osobom, których życie jest zagrożone.

Joanna Czarnota

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA

 

     W dniach 19.04 – 25.04.2017 roku uczniowie klasy IIIa , IIIb i IIIc wypoczywali na Zielonej Szkole w Porąbce. To malownicza miejscowość położona wśród szczytów Beskidu Małego, w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego. Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych trzecioklasiści poznawali Porąbkę i jej okolice. Uczestniczyli w wielu zabawach, konkursach, warsztatach plastycznych, zawodach sportowych, marszu na orientację, przystępowali do GRONA BESKIDZKIEJ BRACI. W kwietniu Porąbka zachwyca pięknym wiosennym beskidzkim krajobrazem, choć kapryśna pogoda nie zawsze sprzyjała długim, górskim wędrówkom.

    Wszyscy uczestnicy wrócili z wypoczynku bardzo zadowoleni, wypoczęci i pełni niezapomnianych wrażeń. 

Wychowawcy klas trzecich

Więcej…
 
„Bieg po wiosnę”

witaj wiosno     

   Z okazji obchodów „Pierwszego Dnia Wiosny” uczniowie klas II-III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursach sprawnościowo – ekologicznych zorganizowanych przez Szkolny Klub Ekoprzyjaciel. Dzieci mogły wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale i sprawnością fizyczną. Do konkursu stanęło siedem 5-osobowych drużyn klasowych. Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów. Dzieci były wspaniale przygotowane i wykazały się dużą wiedzą, czego dowodem są zajęte przez nich miejsca w konkursie. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę.

     Przeprowadzony konkurs był częścią udziału naszej szkoły w projekcie ekologicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty pt. „Czysta Małopolska”.

     Wszystkim uczniom klas II-III gratulujemy wspaniałej rywalizacji. Opiekunom Koła „Ekoprzyjaciel”: paniom: K. Marciniak i I. Tołwińskiej dziękujemy za pomysłowość i organizację „Biegu po wiosnę”.

 
SUKCESY W OGÓLNOPOLSKIEJ STYPENDIADZIE!

     

    Uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym - „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA”.

Rywalizacja obejmowała cztery kategorie konkursowe:

 • Konkurs czytelniczy „Abecadło”;
 • Konkurs matematyczny „Plusik”;
 • Konkurs ortograficzny „Ortografek”;
 • Konkurs plastyczny „Plastuś”.

 Najlepszymi okazali się:

1. KONKURS CZYTELNICZY:

 • Anna Załozna – kl. II a – wyróżnienie 
 • Hanna Firek – kl. II b - wyróżnienie 
 • Anna Cebula – kl. III b - wyróżnienie 
 • Emilia Snopko – kl. III c - wyróżnienie

2. KONKURS MATEMATYCZNY:

 • Anna Załozna – kl. II a – III miejsce
 • Hanna Firek – kl. II b - wyróżnienie 
 • Bartosz Kalita – kl. III b - wyróżnienie

3. KONKURS ORTOGRAFICZNY:

 • Oliwier Wójtowicz – kl. III a - wyróżnienie

4. KONKURS PLASTYCZNY:

 • Amelia Smołkowicz – kl. II a – wyróżnienie
 • Paulina Mądrala – kl. II b – wyróżnienie 
 • Gabriela Omyła – kl. III a - wyróżnienie 
 • Martyna Kokoszka – kl. III b – I miejsce

     Laureatom „Stypendiady Wczesnoszkolnej” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do zmagań konkursowych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>