Szkoła podstawowa
„Pomoc dla bezdomnych zwierząt”

    

     W dniu 14 czerwca 2016 roku uczniowie klasy V A SP nr 2 w Chełmku: Oliwia Jędryka, Szymon Czarnocki i Kacper Cnota odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt mieszczące się w Oświęcimiu. Wizyta związana była z przekazaniem dla przebywających tam zwierząt materiałów sanitarnych, pokarmu, zabawek oraz koców i innych niezbędnych rzeczy. To kolejna pożyteczna akcja pomagająca bezdomnym zwierzętom, zorganizowana w ramach działalności szkolnego klubu „Anioły ze szkoły”, który przeprowadził zbiórkę potrzebnych rzeczy. Akcję wspierała Pani Urszula Guja, za co w imieniu społeczności szkolnej serdecznie dziękuję.

 

Marek Idzik

 

 
„ O Hubalu i nauce w czasie okupacji”

    

    W dniu 13 czerwca 2016 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku uczestniczyli w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez Pana Romana Borowca – ppor. w stanie spoczynku, członka Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

     Pan Roman Borowiec opowiedział gimnazjalistom o swoich przeżyciach związanych z II wojną światową, w tym o spotkaniu wiosną 1940 roku z mjr Henrykiem Dobrzańskim ps. Hubal. Przedstawił zasady funkcjonowania nauczania w szkole podczas okupacji (brak nauczania historii). Zwrócił uwagę na to, że dzieci w tym czasie bardzo często wykorzystywane były do pracy w gospodarstwie, a starsze i silniejsze wywożone do przymusowej pracy w Niemczech (także jego rodzeństwo). Uczniów zaciekawił wątek dotyczący poruszania się w tym czasie osób, gdzie odległości kilkunastokilometrowe pokonywano pieszo. Uczniowie interesowali się również działalnością ruchu oporu oraz uzbrojeniem grup partyzanckich.

     Za to ciekawe spotkanie, wzbogacające wiedzę historyczną, serdecznie dziękujemy.

Marek Idzik

 

 
„Jak nie czytam jak czytam”
Wtorek, 14 Czerwiec 2016 13:13

czytam    

    10 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi i wspólnie czytali — każdy to, na co miał ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyły niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

     Akcja skierowana była przede wszystkim do uczniów, ale udział mogli wziąć wszyscy zainteresowani. Organizatorem przedsięwzięcia był Miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Biblioteka SZS – P nr 2 w Chełmku również wzięła udział w tej czytelniczej inicjatywie pod kierunkiem bibliotekarki, pani Marioli Krzeczkowskiej. Uczniowie klasy 5 a udali się do Miejskiego Parku Rodzinnego gdzie uczestniczyli w akcji pod nazwą: „Jak nie czytam jak czytam”.

 

 

 
MOJE MARZENIA

       

        Oświęcimskie Centrum Kultury zorganizowało XX Konkurs Plastyczny pt „MOJE MARZENIA”. Konkurs adresowany był do dzieci z terenu powiatu oświęcimskiego. Za pomocą dowolnej techniki plastycznej należało przedstawić swoje marzenia. Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 426 prac plastycznych.

         Komisja przyznała wyróżnienia I, II i III stopnia w trzech kategoriach wiekowych oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 55 autorów.

         Wśród nagrodzonych znalazła się trzecioklasistka ze Szkoły Podstawowej. Alicja Mądrala z kl. IIIa zdobyła wyróżnienie I stopnia. 

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
SUKCESY TRZECIOKLASISTEK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Piątek, 10 Czerwiec 2016 12:24

        Szkoła Językowa Ling House zorganizowała Gminny Konkurs z okazji Dnia Książki. Zadaniem uczestników było przedstawienie sceny z ulubionej książki obcojęzycznej. Uczennice z klasy IIIa, pod opieką wych. - pani mgr Ewy Raczek, wzięły udział w zmaganiach konkursowych. Jury doceniło talent i trud trzecioklasistek:

  • I miejsce: Alicja Mądrala – kl. IIIa 
  • II miejsce: Justyna Szewczyk – kl. IIIa 
  • III miejsce: Karolina Kuźma – kl. IIIa 
  • III miejsce: Jowita Bradecka – kl. IIIa;

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
„Piknik Rodzinny”
Piątek, 10 Czerwiec 2016 11:51

piknik rodzinny1

       Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas I – III, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 9 czerwca 2016 r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie cieszyły się ogromną popularnością.

   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta rodzinnego w naszej placówce.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>