Szkoła podstawowa
WIZYTA W PIEKARNI

DSCN4541    

 

       We wrześniu klasa 3c realizowała projekt „Od ziarenka do bochenka”, w ramach którego odwiedziła Piekarnię Społem w Chełmku. Uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania chleba. Podczas pobytu w placówce dzieci zadawały pytania i próbowały smacznych wypieków.

Joanna Czarnota

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Piątek, 23 Wrzesień 2016 14:06

spotkanie-policjant

We wrześniu uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej spotkali się z policjantem z chełmeckiego Komisariatu. – asp. sztab. Pan Patryk Niemczyk przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo uczniów w różnych miejscach i przestrzegł przed kontaktami z nieznajomymi.

Więcej…
 
Podziękowanie

 

  Podziękowania dla nauczycieli SZS – P nr 2 w Chełmku od Fundacji im Brata Alberta

       29 czerwca Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr w Chełmku został zaproszony na uroczystość organizowaną przez Fundację im. Brata Alberta z okazji 15 rocznicy założenia Świetlicy Terapeutycznej w Chełmku. Impreza prowadzona przez kierownik fundacji, panią Beatę Ciura odbyła się w MOKSiRze i zgromadziła dużą widownię. W wydarzeniu wzięli udział między innymi ks. Tadeusz Issakowicz – Zalewski, jeden z założycieli fundacji. Wśród gości znalazł się Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Starosta Oświęcimia Zbigniew Starzec. Podczas spotkania wręczono nagrody „za serce i miłość” Odznaczenie przyznawane jest za dobroczynność i wspieranie działań fundacji.

      Nasza placówka również została wyróżniona. Dyrektor SZS – P nr 2 w Chełmku, pan Marek Idzik oraz nauczyciel – bibliotekarz, pani Mariola Krzeczkowska otrzymali wyrazy podziękowania za kilkanaście lat współpracy i działania integracyjne pomiędzy szkolną placówką a Fundacją. Ta działalność opiera się głównie na artystycznych kreacjach realizowanych przez szkolną młodzież w ramach pracy koła teatralnego. Spotkania odbywają się rokrocznie a celem ich jest integracja i współdziałanie młodzieży szkolnej i wychowanków świetlicy terapeutycznej.

      Warto podkreślić wielkie znaczenie zajęć prowadzonych przez świetlicę które rozwijają różnorodne umiejętności ułatwiające podopiecznym codzienne życie. W zajęciach biorą udział zarówno dzieci niepełnosprawne umysłowo jak i fizycznie. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co sprzyja pracy i umożliwia indywidualne zajęcia z każdym z uczestników i możliwość rozwoju talentów wśród wychowanków.

Mariola Krzeczkowska

link do strony UM

 
Wycieczka 2A

     W czwartek 23.06.2016 r. klasa IIa była na ciekawej i pełnej przygód wycieczce w „Wiosce Indiańskiej” położonej w Jaworznie. Wyjazd udał się znakomicie - mieliśmy piękną, słoneczną pogodę i bardzo dobre humory. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Oglądaliśmy indiańskie tipi, w których znajdują się misternie wykonane repliki autentycznych przedmiotów takich jak stroje, broń, przedmioty codziennego użytku. Wioska indiańska to nie tylko eksponaty i opowieści z nimi związane. To także zabawy, które były bardzo urozmaicone i atrakcyjne. Każdy z nas miał okazję spróbować swoich sił we wszystkich indiańskich konkurencjach: strzelanie z łuków, malowanie twarzy, walka na drągu, gra na instrumentach, łowienie ryb, polowanie na zwierzęta. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z niezwykłej wyprawy.

Ewa Rola

Więcej…
 
Nasze projekty - kl. 2 C

 

absolwent

 

    Nadszedł czas na podsumowania. Uczniowie klasy II c brali udział w kilku projektach, dzięki którym poszerzyli swoja wiedzę i umiejętności. Były to „Środowisko to nasze wspólne dobro”, w trakcie którego powstała instalacja ekologiczna; „Z biegiem Wisły”, na którym odbyły się warsztaty wędkarskie” oraz sceniczny pt. „Każdy może być aktorem”. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców działo się w tym roku wiele ciekawych rzeczy.

 

    Wszystkim dziękuję za współpracę i życzę udanych wakacji.

 

 

Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Joanna Czarnota

 

Więcej…
 
„25 LAT DOBREGO SĄSIEDZTWA”

 

   W 17 czerwca 2016 roku uczniowie i nauczyciele Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, na zaproszenie Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy i Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Wernera Kohlera, uczestniczyli w uroczystości z okazji 25. Rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec. Spotkanie odbyło się w Muzeum Narodowym w Sukiennicach w Krakowie. Marszałek Jacek Krupa przedstawiając samorządy powiatowe i gminne współpracujące ze stroną niemiecką wymienił także Chełmek.

   Gmina Chełmek współpracuje z partnerskim miastem Leinefelde – Worbis położonym W Turyngii. Od 2012 roku zorganizowano 7 wspólnych projektów z zakresu: historii, kultury, sportu. Uczestnicy wzmacniali swoje kompetencje językowe.

Marek Idzik

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>