Szkoła podstawowa
SPOTKANIE Z TEATREM

    W dniu 16 października 2017r. naszą placówkę odwiedził Teatr Lalek „Bajka." Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej obejrzeli spektakl pt. „Gucio zaczarowany”.

Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia …, ale mamy też obowiązki. Akcja rozgrywa się w pięknej, malowniczej scenerii ogrodu dworskiego.

Na uwagę zasługiwały: 

  • bogate treści dydaktyczne, wartka akcja i dialogi pełne humoru,
  • piękne dekoracje,
  • duże oryginalne kukiełki. 
  • profesjonalna oprawa muzyczna.

Spektakl pozostawił wiele ciekawych wrażeń.

Więcej…
 
Dzień Edukacji

dzien edukacji 

     

 

      Dzień Edukacji to szczególne święto polskiej szkoły, święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych.

Z tej okazji uczniowie klas I i III szkoły podstawowej przygotowali uroczystą akademię dla pracowników naszej szkoły.

 

 

 

„Dzisiejszy dzień jest jak niedziela

bo świętujemy Dzień Nauczyciela.

Z tego też powodu teraz tu stoimy

I o wysłuchanie wierszy, piosenek prosimy”.

 

„Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który, gdy dorośnie, dopiero zrozumie,

jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie”.

 

      Wszystkim nauczycielom dziękujemy za wiarę w drugiego człowieka, najpiękniejsze ludzkie wartości oraz niezwykłą wrażliwość na problemy dzieci i młodzieży.

Paniom: Ewie Roli, Ewie Raczek i Grażynie Szyjce składamy podziękowanie za przygotowanie szkolnej uroczystości.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka

      29 września – piątek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Z okazji Dnia Chłopca klasy I i III spotkały się na apelu szkolnym. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiersze, życzenia i słodki poczęstunek dla wszystkich chłopców. Rozstrzygnięto konkurs na najsympatyczniejszego kolegę w każdej klasie. Wręczono nagrody. Były też niespodzianki przygotowane przez naszych rodziców. Ten dzień pozostawi w pamięci miłe wspomnienia.

Więcej…
 
Spotkanie z policjantem

spotkanie-policjant

     W dniu 14.09.2017r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej spotkali się z policjantami z chełmeckiego Komisariatu. Asp. sztab. Pan Patryk Niemczyk oraz mł. asp. Pan Krystian Szostek przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo uczniów w różnych miejscach i przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi.

Więcej…
 
Ślubowanie

alt

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, 

jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą, 

swym zachowaniem i nauką 

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

 Oto tekst ślubowania jaki wypowiedziały dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej.

      Dnia 1 września 2017 r. pierwszoklasiści z naszego zespołu złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły, być dobrym kolegą i sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Nasza szkolna rodzina powiększyła się o 55 osób. Młodszych kolegów serdecznie przywitali trzecioklasiści, którzy pięknie zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawców. Uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymacje szkolne i dyplomy, a Rada Rodziców ufundowała słodkie prezenty. Dziękujemy!

 zapraszamy do galerii zdjęć

Więcej…
 
Żegnaj Trzecia Klaso!

    22 czerwca uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią Ewą Rolą przygotowali przedstawienie artystyczne dla rodziców. Okazją do tego spotkania było zakończenie pierwszego etapu nauki, Dzień Ojca i zbliżające się wakacje. Dzieci zaprezentowały rodzicom wiersze, piosenki i tańce, których nauczyły się w ciągu całego roku szkolnego. Gościom bardzo podobał się występ. Po prezentacji, na dzieci i rodziców, czekał słodki poczęstunek. W rodzinnej atmosferze wszyscy wspominali ciekawe chwile i przygody, które uczniowie przeżyli w ciągu trzech lat nauki. Na zakończenie spotkania wszyscy życzyli sobie udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>