Szkoła podstawowa
SUKCESY W OGÓLNOPOLSKIEJ STYPENDIADZIE!

     

    Uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym - „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA”.

Rywalizacja obejmowała cztery kategorie konkursowe:

 • Konkurs czytelniczy „Abecadło”;
 • Konkurs matematyczny „Plusik”;
 • Konkurs ortograficzny „Ortografek”;
 • Konkurs plastyczny „Plastuś”.

 Najlepszymi okazali się:

1. KONKURS CZYTELNICZY:

 • Anna Załozna – kl. II a – wyróżnienie 
 • Hanna Firek – kl. II b - wyróżnienie 
 • Anna Cebula – kl. III b - wyróżnienie 
 • Emilia Snopko – kl. III c - wyróżnienie

2. KONKURS MATEMATYCZNY:

 • Anna Załozna – kl. II a – III miejsce
 • Hanna Firek – kl. II b - wyróżnienie 
 • Bartosz Kalita – kl. III b - wyróżnienie

3. KONKURS ORTOGRAFICZNY:

 • Oliwier Wójtowicz – kl. III a - wyróżnienie

4. KONKURS PLASTYCZNY:

 • Amelia Smołkowicz – kl. II a – wyróżnienie
 • Paulina Mądrala – kl. II b – wyróżnienie 
 • Gabriela Omyła – kl. III a - wyróżnienie 
 • Martyna Kokoszka – kl. III b – I miejsce

     Laureatom „Stypendiady Wczesnoszkolnej” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do zmagań konkursowych.

 
ŚNIADANIE DAJE MOC

         

     Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci zdobywają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Odpowiednie śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

       Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Głównym celem programu było:

 • zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
 • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

     Drugo – i trzecioklasiści, wraz z wychowawcami, przygotowywali wspólne, zdrowe śniadanie. Znalazły się tam produkty podzielone na wyspy: kanapkową, owocową czy wyspę soków. Dzieci mogły podzielić się z innymi swoimi smakołykami oraz spróbować nowych smaków. Dowiedziały się też, co na śniadanie jedzą ich rówieśnicy oraz dlaczego ten posiłek jest taki ważny?

    Obok tego uczniowie klasy IIa wzięli udział w warsztatach na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzieci dowiedziały się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność.

Ważne jest, aby:

 • jeść pięć posiłków dziennie o stałych porach i bez pośpiechu, 
 • spożywać nabiał, ryby, mięso, ciemne pieczywo, oraz warzywa i owoce,
 • pić wodę zamiast szkodliwych napojów gazowanych, 
 • ograniczać słodycze, 
 • uprawiać sport.

    Za aktywny udział w akcji nasza szkoła otrzymała certyfikat.

 LIST Z PODZIĘKOWANIEM

 
WYCIECZKA ŚWIETLICY DO OŚWIĘCIMIA

          Dzieci z I i II grupy świetlicy szkolnej wzięły udział w wycieczce do Oświęcimia. Najpierw uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Panna Marzanna” w Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Celem zajęć było przybliżenie uczniom polskich zwyczajów i obrzędów związanych z nadejściem wiosny. Każdy z uczestników wykonał małą Marzannę, którą zabrał ze sobą do domu. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Akademii Smaku. Podczas kuchennych eksperymentów dzieci rozwijały swoje talenty kulinarne. Wielką radość sprawiło uczniom samodzielne przygotowanie pizzy, mufinek oraz soku z marchewki i jabłka. To był dzień pełen wrażeń. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

 
KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY ZBIÓRKĘ CHARYTATYWNĄ ROZSTRZYGNIĘTY !

       

     Młodzieżowa Rada Miejska ogłosiła konkurs dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu Gminy Chełmek. Przedmiotem konkursu było wykonanie plakatu promującego zbiórkę charytatywną dla wychowanków Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. Przedsięwzięcie miało na celu zachęcenie młodych ludzi do rozwoju zainteresowań plastyczno-artystycznych oraz promowanie zbiórki charytatywnej. Na konkurs wpłynęło 150 prac. Ich oceny dokonali członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. Młodzi radni, po długiej dyskusji, jednogłośnie zdecydowali o wyborze trzech plakatów, którym przyznano pierwsze miejsce. Są to prace Julii Niemczyk i Małgorzaty Niciewicz z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Martynki Jaśkowiec z Przedszkola nr 2 w Chełmku.

Plakaty będą promowały akcję, która już się rozpoczęła.

     Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 
Święto Dziewczynek w naszej szkole

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet - niech każdy chłopak się dowie!

        Zgodnie ze zwyczajem, w naszej szkole, obchodziliśmy Święto Dziewczynek. W tym szczególnym dniu opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel szkolny, na którym wysłuchaliśmy wierszy dedykowanych dziewczynkom. W każdym zespole klasowym wybrano najsympatyczniejszą koleżankę, która została nagrodzona. Wszystkie dziewczynki otrzymały słodką niespodziankę. Chłopcy złożyli najlepsze życzenia swoim koleżankom z klasy.

 
LEKCJA MUZYCZNA

      

    Przedszkolaki i uczniowie klas II-III uczestniczyli w lekcji muzycznej zorganizowanej przez Łódzkie Biuro Koncertowe „WIRTUOZ” z Łodzi. Panowie: Krzysztof Orzechowski i Kamil Skicki zaprezentowali program pt. „Violinek i Cellinek – na muzycznej ścieżce”. Poprzez zabawy z instrumentami oraz prezentację znanych utworów, muzycy starali się wprowadzić słuchaczy w zaczarowany świat muzyki.

    Dzieci odbyły muzyczną wędrówkę i spotkały się z leśnymi zwierzętami. Usłyszeliśmy utwory: „Kukułka” A. Vivaldiego, „Niedźwiedź” J. Przybylskiego, „Jeleń” E. Griega oraz „Lot trzmiela” N. Rimskiego-Korsakowa.

    Lekcja była bardzo interesująca. Zachęcała do wspólnego śpiewu i tańca.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>