Szkoła podstawowa
DBAMY O ZĘBY

 

      W dniu 14.11.2017 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Chcemy mieć zdrowe zęby”. Dzieci obejrzały prezentację przygotowaną przez panią Izabelę Tołwińską pt. „Dbamy o zęby”. Poznały wszelkie przedmioty służące utrzymaniu jamy ustnej w należytej czystości. Bohaterowie krótkich filmików wyjaśnili, skąd się biorą zęby. Pokazali dzieciom, jak je prawidłowo myć, a także wyjaśnili, dlaczego regularna wymiana szczoteczek do zębów jest bardzo ważna. Uczniowie wiedzą już, że codziennie rano i wieczorem trzeba myć zęby. Pamiętają również, jakie produkty służą zębom , a jakie im szkodzą.        

 

Więcej…
 
SPEKTAKL TEATRALNY

        Uczestnicy świetlicy szkolnej obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Trzy świnki”. To jedna z klasycznych baśni, która na stałe gości w wyobraźni małego dziecka. Uczymy się z niej, że nic nie przychodzi w życiu łatwo. Tylko ciężka praca i wysiłek mogą dać coś trwałego. Baśń pokazuje nam, że trudna praca daje szczęście. Najważniejsze jest, by mimo przeciwności losu nie poddawać się.

     Uczniowie klas pierwszych i trzecich zostali zaproszeni na przedstawienie prze Świetlicę Środowiskową. Bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada„Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność – polską mowę w szkole.

 To, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewolę.”

  

     Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uroczyście obchodzili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniu 10 listopada wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Na szkolnym apelu wysłuchaliśmy wierszy i piosenek o charakterze patriotycznym. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w pięknym tańcu. Wszyscy wspólnie i z powagą odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Następnie pierwszo- i trzecioklasiści ustawili się do wyjątkowego zdjęcia. Utworzyliśmy polski symbol narodowy, biało – czerwoną flagę.

   Na koniec najmłodsi uczniowie przeszli ulicami miasta Chełmka.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknej uroczystości.

Więcej…
 
PAMIĘTAMY!


    "Czas przemija nawet wtedy,

kiedy wydaje się to niemożliwe.

Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie

wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból.

Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie,

to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija."

 

    W ostatnich dniach najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu w Chełmku. Betonowa płyta z wizerunkami ludzkich twarzy jest usytuowana na obrzeżach miasta w dzielnicy Paprotnik. U podnóża pomnika, na kamiennych płytach, widnieją nazwiska, zamordowanych i zaginionych w latach 1939-1945, mieszkańców Chełmka. Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć poległych w walce o wolność naszego miasta.  

Więcej…
 
„Ach, ta Pipii”

„Chcesz zobaczyć lepszy świat

Stań na głowie tak, jak ja!

W jednej szkole w Himalajach

Nauczyłam się grać karty

A na lekcjach na Hawajach

Jak wyrabiać wolne żarty ”.

 

       W dniu 25 października 2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzeli tam przedstawienie pt. „ach, ta Pippi” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

    Dzieci poznały ciekawą historię małej Pippi. Dziewczynki, która nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem nieco dziwnie się zachowuje. Mimo to, nie jest wcale gorsza od innych. Wręcz przeciwnie. Dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Spektakl uczy, że:

  • każdy zasługuje na szacunek, 
  • przyjaźń jest bardzo ważna,
  • warto spędzać czas z rówieśnikami,
  • należy troszczyć się o zwierzęta.

     W trakcie przedstawienia widzowie usłyszeli wiele wesołych piosenek oraz zobaczyli kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych.

Więcej…
 
„SZKOŁA NA 6+”

        Uczniowie klas pierwszych i trzecich realizują projekt pn. „Szkoła na 6+”. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w gminie Chełmek. Najmłodsze dzieci rozwijają swoje zainteresowania na warsztatach dodatkowych matematycznych, przyrodniczych oraz informatycznych.

      Uczniowie pracują w 8-osobowych grupach i uczęszczają na zajęcia zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Poniżej zdjęcia z warsztatów przyrodniczych, matematycznych i informatycznych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>