Szkoła podstawowa
DZIEŃ ZIEMI


 
     Dzień Ziemi w naszej szkole  to okazja zarówno do zabawy, jak i zdobywania  wiedzy ekologiczno –przyrodniczej.Uczniowie klasy II a i II b, pod opieką p. Ewy Raczek i p. Grażyny Szyjki, przygotowali lekcję ekologii na wesoło. Drugoklasiści przypomnieli o konieczności dbania o naszą planetę. Zwrócili uwagę na problem segregacji śmieci oraz ochrony roślin i zwierząt. Podsumowaniem lekcji ekologii był konkurs wiedzy przyrodniczej. Reprezentanci klas I, II i III walczyli o tytuł  „Małego Ekologa”.
    Obchody Dnia Ziemi zakończył „Zielony Marsz”. Uczniowie przeszli ulicami Chełmka, niosąc transparenty z hasłami, nawołującymi do ochrony przyrody, jak np.: "Śmieci segregujemy, w zieleni żyjemy”, "Góra śmieci ziemię szpeci”, czy też "Okaż kulturę, chroń naturę”.
    Przed budynkiem Urzędu Miasta mali ekolodzy złożyli na ręce Burmistrza Chełmka, Pana Andrzeja Saternusa obietnicę dbania o porządek i środowisko naturalne.

 zapraszamy do galerii zdjęć

Więcej…
 
MŁODZI EKOLODZY NAGRODZENI


      Uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie na wykonanie Ekoludka z materiałów ekologicznych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Poziom konkursu był wysoki, wszystkie prace wykonano ciekawie. Wśród wyróżnionych przez komisję konkursową znalazł się Ekoludek wykonany przez ucznia klasy III B – Dominika Nowotarskiego. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.

    Gratulujemy dzieciom oryginalnych pomysłów, talentu plastycznego i wiedzy ekologicznej.

Karolina Zamarlik

 

 
TEATRAŁKI 2012


   W dniu 13.04.2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyły się XVI SPOTKANIA TEATRALNE „TEATRAŁKI 2012”.

 Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy:

  • klasa Ia– opiekun pani mgr Ewa Piwowarczyk, 
  • klasa IIa - opiekun mgr Grażyna Szyjka, 
  • klasy: IVb, Vc, Vb – opiekunowie: pani mgr Anna Remsak , mgr Barbara Leja i pani mgr Izabela Tołwińska.

Młodsze dzieci przedstawiły sztukę p.t. „Trzy świnki”. Starsi uczniowie zaprezentowali spektakl p.t. „Kopciuszek współcześnie, czyli potyczki rodzinne”. Oba przedstawienia były oryginalne, pomysłowe, ekspresyjne i dostarczyły wspaniałej zabawy.

    Profesjonalni aktorzy otrzymali gromkie brawa i rozbawili zgromadzoną publiczność. Serdecznie dziękujemy reżyserom i uczniom.

Życzymy wielu sukcesów i pielęgnowania aktorskich talentów. 

 zapraszamy do galerii zdjęć

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA W PORĄBCE


   W dniach 26.03-04.04.2012 roku klasy III a i III b wraz z wychowawcami wybrały się na zieloną szkołę do Porąbki - malowniczej miejscowości położonej wśród szczytów Beskidu Małego, w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego.

     W czasie trwania turnusu uczniowie realizowali:

  • program kształcenia zgodnie z planem dydaktyczno – wychowawczym,
  • program zajęć turnusu o profilu sportowo – rekreacyjnym, który został przygotowany przez kadrę placówki.

    Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych uczniowie spacerowali, poznawali Porąbkę i jej okolice. Uczestniczyli w wielu zabawach, konkursach, warsztatach plastycznych, zawodach sportowych, marszu na orientację, przystępowali do GRONA BESKIDZKIEJ BRACI.

    Uczniowie dzielnie znieśli pierwszą - w większości - rozłąkę z rodzicami i w komplecie wytrwali do końca turnusu. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Karolina Zamarlik

 

zapraszamy do galerii zdjęć 

Więcej…
 
Akcja POMAGAMY PRZETRWAĆ ZWIERZĘTOM ZIMĘ


 

       Jesienią ubiegłego roku uczniowie klas I-IV uczestniczyli w zbiórce kasztanów i żołędzi zorganizowanej przez Koło Łowieckie „Łoś” z Libiąża. Zebrano około 500 kg. Najlepszymi zbieraczami jesiennych skarbów okazały się dzieci z klas drugich. W nagrodę, dla najlepszych zbieraczy, w dniu 22.03.2012 r. Koło Łowieckie „Łoś” zorganizowało wycieczkę i zabawy przy grillu na stawach w Chełmku. Uczniowie oglądali trofea zwierzyny. Wzbogacili wiedzę na temat życia w lesie. Uczestniczyli w konkursach przyrodniczych z nagrodami. W końcowej części spotkania uczniowie i wychowawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy- podziękowania. Było bardzo miło.
       Za zorganizowanie zbiórki żołędzi i kasztanów oraz za atrakcyjną wycieczkę – dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę.    

Wychowawcy klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmku

 
 
BIEG PO WIOSNĘ


 

„Puk, puk, puk ...w okienko!

- Wyjdźcie dzieci prędko.

 Idzie już wiosenka

i słoneczko świeci.

 

Z baziami gałązkę

 w ręku ma wierzbową.

 I za pasem wiązkę

 przylaszczek liliowych.

 

Idzie piękna pani

z jasnymi włosami.

W zielonej sukience,

wyszytej kwiatami”.

 

       Uczniowie klas I-III wesoło i radośnie powitali wiosnę. Pani mgr Ewa Piwowarczyk – opiekun Szkolnego Koła EKOPRZYJACIEL - zorganizowała BIEG PO WIOSNĘ. Dzieci rywalizowały w konkurencjach sportowych z elementami wiedzy ekologicznej: „Sadzenie kwiatów”, „Sprzątanie otoczenia”, „Pielęgnowanie drzewka” czy „Mały ogrodnik”. W programie znalazły się też: bieg z przyborem i zadaniowy tor przeszkód. Najlepsi uczestnicy wiosennego turnieju otrzymali wspaniałe upominki.

       Dziękujemy pani Ewie Piwowarczyk- opiekunowi SK „EKOPRZYJACIEL”

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>