Szkoła podstawowa
Bezpieczne zabawy zimowe


      Przedszkolaki z grup: „Misie” i „Biedroneczki” wraz z wychowawcami zaprosiły starszych kolegów – uczniów klas I-III – na przedstawienie p.t. „Bezpieczne zabawy zimowe”. W dniu 19.01.2011r. udaliśmy się do MOKSir–u, gdzie na tle pięknej dekoracji obejrzeliśmy prawdziwy spektakl. Dzieci z przedszkola przypomniały nam najważniejsze zasady bezpiecznych zabaw. Wiemy, gdzie zjeżdżać z górki, jak ulepić bałwana i jak bezpiecznie bawić się śnieżkami. To była bardzo pouczająca lekcja. Przed nami ferie! Będziemy pamiętać o bezpieczeństwie w czasie zimowego odpoczynku.

 Dziękujemy przedszkolakom i ich opiekunom za zaproszenie.
 
„SPOTKANIE Z TEATREM”
Czwartek, 13 Styczeń 2011 13:04


        

          W dniu 12.01.2011r. w sali MOKSiR w Chełmku , uczniowie klas I-III obejrzeli sceniczną adaptację „Jasia i Małgosi” według Jakuba i Wilhelma Grimmów. Było to, wspaniałe i pełne wrażeń, spotkanie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

 

„Niech wszystkie serduszka się śmieją,

 niech wszędzie troski maleją,

niech nikt się na świecie nie smuci,

 niech zło się w dobro obróci".

 Barwna scenografia, kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka i pouczające piosenki sprawiły, że czuliśmy się, jak w prawdziwym teatrze.

 
 
WIGILIJKI KLASOWE


 

 „Bóg się rodzi, moc truchleje...”

      22 grudnia 2010r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami spotkali się przy stole wigilijnym. Wszyscy dzielili się opłatkiem i składali życzenia. Było to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania. Święta Bożego Narodzenia na pewno sprawią, że staniemy się lepsi, a nasza codzienność będzie bardziej radosna.
 
Bezpieczeństwo dzieci
Wtorek, 14 Grudzień 2010 12:29    W dniu 13.12.2010r. w Szkole Podstawowej przy ul. Brzozowej 7 gościliśmy przedstawiciela Firmy VOTUM SA. Pani Sylwia Szczęśniak przedstawiła uczniom klas I-III prezentację multimedialną p.t. „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci przypomniały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię oraz rymowanki i wierszyki o bezpieczeństwie. Prowadząca zwróciła uwagę na ogromne znaczenie emblematów odblaskowych na ubraniach i tornistrach. Na koniec spotkania uczniowie rozwiązali test, podsumowujący ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.
 
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
Środa, 08 Grudzień 2010 10:32


alt

    W dniu 7.12.2010r. uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie p.t. „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, zaprezentowane przez aktorów z teatru „Skrzat” w Krakowie. Bałwanek, Zosia, zajączek, drwal i krasnoludek przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zabaw zimowych. Wskazali, jak właściwie ubierać się zimą, nauczyli wesołej piosenki i przestrzegali przed ścinaniem drzew iglastych. Dzień wcześniej dzieci otrzymały słodkie prezenty. Fundatorem teatrzyku i mikołajkowych paczek była Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy!
 
Andrzejki
Środa, 01 Grudzień 2010 12:59


„Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.

    Wigilia św. Andrzeja, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Andrzejki są rozpowszechnione w całej Polsce i stanowią doskonały pretekst do młodzieżowej zabawy. Tak też było w naszej szkole. Uczniowie klas I-III wraz wychowawcami zorganizowali wieczory andrzejkowe. Konkursom i wróżbom nie było końca. Wprawdzie to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza.Zapraszamy do galerii zdjęć
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 Następna > Ostatnie >>