Szkoła podstawowa
spotkanie klas I z Policjantami


     Tradycją w naszej szkole stały się wrześniowe spotkania uczniów klas I z Policjantami. 8 września odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie w skupieniu i z dużym zainteresowaniem wysłuchali wskazówek oraz przestróg dotyczących bezpiecznego korzystania z dróg. Zapoznali się także z zasadami ruchu pieszych i pojazdów kołowych. Panowie Policjanci zwrócili uwagę na konieczność posiadania elementu odblaskowego na odzieży i tornistrach, szczególnie o zmierzchu. Utrwalili znajomość numerów alarmowych na Policję 997-112, pod które należy dzwonić w razie zagrożenia. Zaproszeni goście bardzo chętnie odpowiadali na pytania dociekliwych pierwszoklasistów.

    Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali fluoroscencyjne naklejki. Od dziś „Pierwszaki” będą poprawnie i bezpiecznie pokonywać drogę z domu do szkoły. Dziękujemy Policjantom z Komisariatu Policji w Chełmku za cenną lekcję.

Karolina Zamarlik 

zapraszamy do galerii zdjęć

 

 
 
PIKNIK RODZINNY


         

          Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas I – III wspólnie z rodzicami bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 9 czerwca 2011r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wiele radości. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków i uczniów klas I-III. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie dostarczyły ogromnych wrażeń. zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
Koncert muzyczny
           Uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Prywatną Szkołę Muzyczną I - go stopnia w Libiążu. Dzieci mogły zobaczyć instrumenty i posłuchać utworów wykonywanych przez uczniów szkoły muzycznej. Muzyka dostarczyła wiele radości, a udział w koncercie był wspaniałą zabawą. Niektórzy uczniowie już odkryli w sobie talent muzyczny.
 zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
wycieczka do ZOO klas I


          Dnia 31 maja 2011 r. klasy I uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Krakowa. Dzieci w kinie 3D obejrzały film pt. „Gnomeo i Julia’’. Poznały romantyczną historię miłości przedstawicieli dwóch zwaśnionych rodów. Dowcipne dialogi i wartka akcja zachwyciły małych odbiorców. Po obejrzeniu filmu czekał na pierwszaków wspólny posiłek w Mc Donald’s.

         Ostatnim punktem w programie wycieczki była obserwacja fauny w ogrodzie zoologicznym w Lasku Wolskim. Tutaj dzieci zachwycały się okazami niezwykle kolorowych papug i bażantów. Zwiedziły pawilony jeżozwierzy i surykatek. Obejrzały groźnie wyglądające wilki i hieny. Świetnie bawiły się przy klatkach z małpami. Uczniowie odwiedzili również Mini ZOO. To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Mogły pogłaskać i nakarmić kucyki, świnki morskie, żółwie, osiołki i lamy. Bliski kontakt ze zwierzętami sprawił dzieciom wiele radości. Pełni niezapomnianych wrażeń, szczęśliwi wrócili do domu.

Ewa Raczek zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
Dzień Dziecka ze Strażakami


          Każdy, będąc dzieckiem, chociaż przez chwilę marzył, aby zostać strażakiem. 31 maja z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. III „c” mieli okazję uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci nie mogło zabraknąć prawdziwego wozu strażackiego. Uczniowie mieli okazję dokładnie pooglądać cały specjalistyczny ekwipunek ukryty w wielkich czerwonych samochodach. Chętni zasiedli za kierownicą wozów strażackich oraz przymierzyli mundur i hełm. Strażacy opowiadali o swojej pracy i objaśniali, co do czego służy. W programie dla dzieci była również wizyta w Muzeum Tomasza Baty oraz warsztaty plastyczne. Zwieńczeniem tego pełnego niespodzianek dnia było wspólne grillowanie. Składamy gorące podziękowania Komendatowi oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku za zaproszenie  i wspaniałą zabawę.

                                                                                                                          Karolina Zamarlik zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA NAD POLSKIM MORZEM 2011 r.


 

ZIELONA SZKOŁA NAD POLSKIM MORZEM 2011 r.

 ośrodek „ Barka” w Jarosławcu

 

              W dniach 19 maja – 28 maja 2011 roku, klasy trzecie pod opieką nauczycieli wyjechały na Zieloną Szkołę do Jarosławca. Jarosławiec jest małym, spokojnym letniskiem położonym na wybrzeżu środkowym pomiędzy Darłowem a Ustką. Unikalne walory klimatyczne oraz krajobrazowe, bogactwo sosnowych lasów, nadmorski klif oraz czysta woda morska stworzyły idealne warunki do przyjemnego wypoczynku i pracy. Najważniejszą atrakcją Jarosławca jest latarnia morska wznosząca się na wysokość 33 m.

             Głównym celem Zielonej Szkoły było przebywanie w ekologicznie czystym środowisku, edukacja ekologiczna i szeroko pojęta profilaktyka zdrowotna. W ramach Zielonej Szkoły uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach rekreacyjno - sportowych, w grach i zabawach ruchowych, mieli możliwość wykorzystywania naturalnych czynników klimatycznych poprzez piesze wycieczki, spacery brzegiem morza, gry i zabawy ruchowe na plaży. W programie Zielonej Szkoły znalazły się także dyskoteki, konkursy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki do ciekawych miejsc, zwiedzanie latarni morskiej, przejażdżka konna, rejs statkiem, zwiedzanie Darłowa i wiele innych atrakcji.

           Wyjazd na Zieloną Szkołę był dla większości uczniów pierwszym samodzielnym wyjazdem (bez rodziców). Dla wielu uczniów było to także pierwsze spotkaniem z morzem. Ponadto Zielona Szkoła dała im możliwość nabywania umiejętności samodzielnego radzenia sobie w życiu codziennym. Uczniowie musieli wykazać się samodzielnością w zakresie higieny osobistej, dbałości o rzeczy swoje i kolegów, umiejętnością współżycia w grupie rówieśniczej.   

Wychowawcy:

Urszula Palka

Karolina Zamarlik

Katarzyna Linchard

 

Jak się bawiliśmy? 

Wiersze i zdjęcia mówią same za siebie.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna > Ostatnie >>