Szkoła podstawowa
PAMIĘTAMY
Wpisany przez karolina   


"Czas przemija nawet wtedy,
kiedy wydaje się to niemożliwe.
Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie
wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból.
Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie,
to znów niemiłosiernie się dłuży- ale mimo to przemija."


    W związku ze Świętem Zmarłych uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu. Dzieci zapaliły znicze chwilą ciszy uczciły pamięć poległych.

Więcej…
 
Dyskoteka - Dzień Chłopaka
Wpisany przez karolina   

   Dnia 28 października 2010 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka przygotowana przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas I-III. Zabawa zorganizowana została na cześć wszystkich chłopców w naszej szkole, którzy niedawno obchodzili swoje święto. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował liczne konkursy z nagrodami. Atmosfera była wspaniała, oprawa muzyczna gwarantowała świetną zabawę, a na parkiecie można było dostrzec różnorodne tańce.

Zapraszamy do gelerii zdjęć

Więcej…
 
Fotoreportaż z Dnia Edukacji Narodowej
Wpisany przez karolina   

   Dzień Edukacji to szczególne święto polskiej szkoły, święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych.
    Z tej okazji dzieci i młodzież z naszej szkoły przygotowały akademię środowiskową dla pracowników szkół z terenu Gminy Chełmek. Zaproszonych gości zabraliśmy w muzyczną podróż po różnych krajach świata.
Wszystkim nauczycielom dziękujemy za wiarę w drugiego człowieka, najpiękniejsze ludzkie wartości oraz niezwykłą wrażliwość na problemy dzieci i młodzieży.
  Dyrekcja Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku dziękuje dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom za ogromny trud włożony w przygotowanie pięknego programu artystycznego.

Zapraszamy do gelerii zdjęć

Więcej…
 
Wycieczka do Teatru BANIALUKA

W dniu 5 października 2010 r. klasa II b uczestniczyła w wycieczce do Teatru „Banialuka” w Bielsku – Białej. Uczniowie obejrzeli niezwykle barwne i zabawne przedstawienie pt. „Tomcio Paluszek” oraz uczestniczyli w warsztatach ekologiczno – teatralnych „Żywioły” prowadzonych przez aktorkę Barbarę Rau. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość poszerzyć wiedzę na temat zjawisk przyrody, sposobu jej oddziaływania na ludzi i otoczenie. Zastosowane zadania i zabawy teatralne, oddziaływujące na wyobraźnię dzieci przy pomocy najprostszych środków (materiał, papier), mają na celu rozwijanie i kształtowanie indywidualnego sposobu myślenia, jak i współdziałania w grupie.

Galeria zdjęć
Więcej…
 
Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej
Środa, 17 Listopad 2010 16:20

Pasowanie "Pierwszaków"

1 września zgodnie z długoletnią tradycją pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Młodszych kolegów powitali uczniowie z klas III i IV, którzy przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny.
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci w obecności p. dyrektor Iwony Bochenek, p. dyrektora Marka Idzika, pań wychowawczyń, rodziców oraz zaproszonych gości przyrzekały, że postarają się być dobrymi uczniami i godnie będą reprezentować swoją ojczyznę, szkołę i dom rodzinny. Następnie każdy pierwszak wielkim ołówkiem został pasowany przez panią dyrektor i pana dyrektora na ucznia naszej szkoły.

Nowi uczniowie otrzymali swoje pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Pierwszoklasiści z radością odebrali życzenia i piękne prezenty, którymi zostali obdarowani przez Radę Rodziców.
Po uroczystości dumni uczniowie klasy I „a” i I „b” wraz z wychowawczyniami panią mgr Grażyną Szyjką i panią mgr Ewą Raczek udali się do swoich klas, by po raz pierwszy usiąść w szkolnej ławce.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Chcemy Wam życzyć na początek,
by nauka szła jak z płatka,
żeby tyle było piątek,
ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle,
ile szyszek w gęstym borze,
żeby w szkole było milej
niż nad rzeką lub nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra
niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią kiedy błąd się gdzieś zakradnie. tak, jak żuraw,

Kliknij_Galeria
 
Lekcja o bezpieczeństwie
Poniedziałek, 13 Wrzesień 2010 08:51

  O bezpieczeństwie  w szkole i w drodze do szkoły

   Lekcja "Pierwszaków"  o bezpieczeństwie  w szkole i w  drodze do szkoły.
Do naszej szkoły z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. Tym razem bardzo miłymi gośćmi byli panowie policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, którzy odwiedzili naszą szkołę, aby udzielić kilku rad naszym nowym kolegom z klas pierwszych. Pierwszoklasiści mieli okazję porozmawiać ze stróżami prawa o wykonywanej przez nich pracy. Dzieci zdobyły ważne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły. Policjanci przypomnieli pierwszakom znajomość podstawowych znaków drogowych oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Największym zainteresowaniem cieszyły się atrybuty pracy policjanta- pałka, lizak, kajdanki. Uczniowie przymierzali także prawdziwą czapkę i mundur policjanta .

 


 

     
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 Następna > Ostatnie >>