Szkoła podstawowa
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZE NIE OD PARADY”

 

     W dniu 17 maja 2017r. odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego „WIERSZE NIE OD PARADY”. Uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej prezentowali wiersze znanych i lubianych autorów twórczości dziecięcej. Z uwagą wysłuchaliśmy utworów przede wszystkim Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wszyscy pięknie recytowali przygotowane wiersze.

Więcej…
 
II Gminny Konkurs Czytelniczy

 

„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę…….. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz,

podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc….”

(Arturo Perez-Reverte - Królowa Południa)

Więcej…
 
Wycieczka 2a do Pszczyny

    

    8 maja klasa II A pojechała na wycieczkę szkolną do Warowni w Pszczynie. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji – zwiedzanie obiektu, zabawy przy muzyce, bardzo trudny tor przeszkód, strzelanie z łuku i ciekawe konkursy. Uczniowie mieli okazję oglądać dawne stroje i rycerskie zbroje z epoki średniowiecza. Dzieci samodzielnie formowały chlebki, które wypiekane były w średniowiecznym piecu – „szabaśniku”. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak wspaniały plac zabaw wyposażony m. in. w: smoczą huśtawkę, wieżę gajowego, labirynt chatek z mostkami. Ogromną atrakcją była machina oblężnicza, z której można było zjechać zjazdem linowym.

    Pobyt w Warowni wszystkim bardzo się podobał. Wycieczka była udana, uczniowie wrócili z niej wypoczęci i zadowoleni.

Opiekunom bardzo dziękujemy za pomoc, a dzieciom za odpowiednie zachowanie.

Wychowawca kl. II a – Karolina Marciniak

Więcej…
 
DZIEŃ ZIEMI

alt

     „Dzień Ziemi” wypada w kalendarzu 22 kwietnia. Święto ustanowiono po to, by przypominać, jak ważna jest dla nas nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać. W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej przygotowali spektakl ekologiczny pod tytułem „Spotkanie na leśnej polanie”. Młodzi aktorzy opowiedzieli o tym, jak należy zachowywać się w lesie, żeby nie płoszyć zwierząt?. W jaki sposób okazywać przyrodzie szacunek oraz jak ważne jest segregowanie śmieci. Przedstawienie było cenną lekcją ekologii dla wszystkich uczniów.

Pamiętajmy!

Nasza Ziemia to dom, o który musimy dbać!

       Dziękujemy drugoklasistom za mądre rady ekologiczne. Przedstawienie przygotowały panie: Karolina Marciniak i Izabela Tołwińska. Dziękujemy.

Więcej…
 
Warsztaty „Uczymy się ratować życie”

    Dnia 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w warsztatach pt „Uczymy się ratować życie”. Miały one na celu doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczny Łukasz Naglik.

    Na początku trzecioklasiści przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Następnie nauczyli się procedury udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować wykonać masaż serca oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Dzieci zapoznały się również ze sposobami tamowania krwotoków i opatrywania raz.

Dzięki tym warsztatom uczniowie uświadomili sobie potrzebę niesienia pomocy osobom, których życie jest zagrożone.

Joanna Czarnota

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA

 

     W dniach 19.04 – 25.04.2017 roku uczniowie klasy IIIa , IIIb i IIIc wypoczywali na Zielonej Szkole w Porąbce. To malownicza miejscowość położona wśród szczytów Beskidu Małego, w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego. Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych trzecioklasiści poznawali Porąbkę i jej okolice. Uczestniczyli w wielu zabawach, konkursach, warsztatach plastycznych, zawodach sportowych, marszu na orientację, przystępowali do GRONA BESKIDZKIEJ BRACI. W kwietniu Porąbka zachwyca pięknym wiosennym beskidzkim krajobrazem, choć kapryśna pogoda nie zawsze sprzyjała długim, górskim wędrówkom.

    Wszyscy uczestnicy wrócili z wypoczynku bardzo zadowoleni, wypoczęci i pełni niezapomnianych wrażeń. 

Wychowawcy klas trzecich

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>