Szkoła podstawowa
PAMIĘTAMY!


    "Czas przemija nawet wtedy,

kiedy wydaje się to niemożliwe.

Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie

wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból.

Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie,

to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija."

 

    W ostatnich dniach najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu w Chełmku. Betonowa płyta z wizerunkami ludzkich twarzy jest usytuowana na obrzeżach miasta w dzielnicy Paprotnik. U podnóża pomnika, na kamiennych płytach, widnieją nazwiska, zamordowanych i zaginionych w latach 1939-1945, mieszkańców Chełmka. Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć poległych w walce o wolność naszego miasta.  

Więcej…
 
„Ach, ta Pipii”

„Chcesz zobaczyć lepszy świat

Stań na głowie tak, jak ja!

W jednej szkole w Himalajach

Nauczyłam się grać karty

A na lekcjach na Hawajach

Jak wyrabiać wolne żarty ”.

 

       W dniu 25 października 2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzeli tam przedstawienie pt. „ach, ta Pippi” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

    Dzieci poznały ciekawą historię małej Pippi. Dziewczynki, która nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem nieco dziwnie się zachowuje. Mimo to, nie jest wcale gorsza od innych. Wręcz przeciwnie. Dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Spektakl uczy, że:

  • każdy zasługuje na szacunek, 
  • przyjaźń jest bardzo ważna,
  • warto spędzać czas z rówieśnikami,
  • należy troszczyć się o zwierzęta.

     W trakcie przedstawienia widzowie usłyszeli wiele wesołych piosenek oraz zobaczyli kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych.

Więcej…
 
„SZKOŁA NA 6+”

        Uczniowie klas pierwszych i trzecich realizują projekt pn. „Szkoła na 6+”. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w gminie Chełmek. Najmłodsze dzieci rozwijają swoje zainteresowania na warsztatach dodatkowych matematycznych, przyrodniczych oraz informatycznych.

      Uczniowie pracują w 8-osobowych grupach i uczęszczają na zajęcia zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Poniżej zdjęcia z warsztatów przyrodniczych, matematycznych i informatycznych.

Więcej…
 
SKS w naszej szkole

   Uczniowie klas IV kontynuują udział w projekcie „SKS w Szkole”. W ramach zajęć nabywają nowych umiejętności i sprawności. Wszyscy uczniowie systematycznie uczestniczą w tej formie aktywności fizycznej. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Projekt zakończy się w grudniu.

Joanna Czarnota

Więcej…
 
„PROGRAM DLA SZKÓŁ”

    W tym roku szkolnym uczestniczymy w „Programie dla szkół”. Program skierowany jest do dzieci uczęszczających do klas I-V.

Jego celem jest: 

  • trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie,
  • upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety, 
  • wzrost świadomości społecznej dzieci oraz ich rodziców w zakresie zdrowego odżywiania.
Więcej…
 
„Czerwony Kapturek dla rodziców”

      W dniu 17.10.2017 r. uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej zaprezentowali swoim rodzicom program artystyczny i przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”.

       Dzieci wcieliły się w rolę aktorów, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Wilk spotkał w swoim lesie nie jednego, ale wielu Czerwonych Kapturków, które zamierzały odwiedzić swoje babcie. Zwierzę było bardzo zakłopotane. Jak tu zjeść całą gromadę Kapturków? Może wziąć rapacholin i espumisan? Idzie do apteki i z przejęcia mdleje! Na ratunek przychodzi Czarodziej i oczywiście sympatyczne Czerwone Kapturki. Wszystko dobrze się skończyło.

      Rodzice nagrodzili dzieci brawami i słodkim poczęstunkiem. W miłej atmosferze przebiegały klasowe rozmowy.

Wychowawca: Barbara Kobyłczyk

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>