Szkoła podstawowa
„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

logo ak bez puchatka      W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas pierwszych przystąpili do IX edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem programu było wdrożenie najmłodszych uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Od listopada dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Z wielkim zapałem i satysfakcją wypełniały książeczki otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomniał o konieczności noszenia odblasków. Poruszył też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Na zakończenie programu uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Test nie tylko sprawdził wiedzę pierwszoklasistów, ale również wiele ich nauczył.

Ewa Raczek, Izabela Tołwińska

Więcej…
 
Lekcja edukacyjna w kinie

Dnia 25.01.2018 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Libiąża. Celem wyjazdu była lekcja edukacyjna w kinie pt. „ I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing!’’ Dzieci uczestniczyły w warsztatach interaktywnych i zgłębiały sekrety dubbingu filmowego. W czasie warsztatów, za pośrednictwem telekonferencji – uczniowie mogli podpatrywać pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty. Dowiedzieli się jak działa studio nagraniowe i do czego służą zgromadzone w nim urządzenia. Pierwszoklasiści zobaczyli również, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym oraz kto użycza głosu znanym postaciom z filmów animowanych. Po ciekawych warsztatach uczniowie obejrzeli film pt. „ Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie’’. Pierwszaki wróciły do szkoły pełne wrażeń i bogatsze o nową wiedzę.

Więcej…
 
Zajęcia techniczne w Castoramie

logo majsterkowo     24.01.2018 r. uczniowie klasy I c mieli okazję spotkać się z pracownikami oświęcimskiej Castoramy. Dzieci zostały zaproszone na zajęcia techniczne do Majsterkowa. Uczniowie własnoręcznie wykonali drewniane skrzyneczki. Nie było to łatwe zadanie, ale świetnie sobie z nim poradzili. Pod okiem fachowca, który krok po kroku podawał instrukcje, przymierzały, składały i wbijały gwoździe w drewniane deseczki. Po zakończeniu pracy pierwszoklasiści mogli zabrać swoje wytwory do domu, by móc pochwalić się nimi przed rodzicami. W drugiej części zajęć dzieci wspólnie bawiły się przy kole fortuny. Odpowiadały na pytania, wykonywały ćwiczenia ruchowe i śpiewały. Na zakończenie warsztatów każdy otrzymał dyplom i drobny upominek.

   Dziękujemy pracownikom Castoramy za zaproszenie. 

Ewa Raczek

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka

alt      Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość przygotowana przez uczniów klasy I a i I c. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla wszystkich przygotowano uroczysty program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Występy dzieci przekonały przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie. Wzruszeniom nie było końca. W niejednych oczach widać było radość i szczęście.

    Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu uroczystego spotkania.

Więcej…
 
NIEZWYKLI GOŚCIE Z WIZYTĄ W SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 2 W CHEŁMKU

 

 

    Mimo, że wiele czasu upłynęło od Świąt Bożego Narodzenia, to w SZS – P nr 2 w Chełmku radość z Narodzenia Pana Jezusa, nadal trwa i rozpala serca uczniów oraz zaproszonych gości. W dniach 10 – 11 stycznia uczniowie klasy III a mieli okazję zaprezentować jasełka dla Podopiecznych z Fundacji Brata Alberta oraz dla Pań z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku. Przedstawienie zaprowadziło gości do betlejemskiej stajenki, gdzie wybrzmiała radość, wyrażona śpiewem pastorałek na chwałę Pana Jezusa.

   Piękny świąteczny spektakl przygotowała pani Karolina Marciniak wraz z uczniami kl. IIIa szkoły podstawowej.

 Serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
SUKCESY UCZNIÓW SZS-P NR 2 W CHEŁMKU

 

      Dnia 10 stycznia 2018 roku w Ośrodku Narciarskim Zwardoń SKI w Zwardoniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Oświęcim, II runda Ligi w Narciarstwie Alpejskim w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady w snowboardzie. Mistrzostwa zorganizował OświęcimSKI UKS przy współpracy z Miastem Oświęcim.

     Do zawodów przystąpiło łącznie około 160 uczestników. Miłośnicy sportów zimowych podzieleni byli na kategorie wiekowe oraz ze względu na dyscyplinę i płeć.

      Dwoje uczniów ze szkoły podstawowej wzięło udział w konkurencji snowboard. Zaliczyli oni świetny występ i godnie reprezentowali naszą placówkę. Z ogromną radością informujemy, że wśród dziewcząt klas młodszych najlepsza była uczennica SZS-P nr 2 - Kornelia Klimas z kl. IVb. Kornelka zdobyła złoty medal. Jakub Buda z kl. VIIa zajął 5. miejsce w swojej grupie wiekowej.

Oboje zakwalifikowali się do szczebla wojewódzkiego zawodów snowboardowych!

     Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>