Szkoła podstawowa
Logo SP

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Powstańców Śląskich

przy SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM NR 2

W CHEŁMKU


 
LEKCJA MUZYCZNA

     Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcji muzycznej zorganizowanej przez Łódzkie Biuro Koncertowe „WIRTUOZ”.

Panowie: Marcin Błoszyk, Marek Maciejewski i Maciej Malec zaproponowali dzieciom wspaniałą podróż w MUZYCZNY ŚWIAT DIXIELANDU. Poprzez zabawy z instrumentami oraz prezentację utworów, muzycy starali się wprowadzić słuchaczy w zaczarowany świat muzyki.

    Dzieci odbyły muzyczną wędrówkę i przeniosły się do Ameryki końca XIX wieku, do Luizjany, do Nowego Orleanu; do kolebki jazzu, gdzie ulicami maszerują Czarni i Biali muzycy, grający radosną muzykę, zwaną dixielandem, albo jazzem tradycyjnym. Goście opowiedzieli o korzeniach muzyki rozrywkowej i zagrali najbardziej znane utwory tego stylu muzycznego.

    Lekcja była bardzo interesująca i zachęcała do wspólnej zabawy.

    

 
MOBILNE PLANETARIUM

        Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w pokazie Centrum Rozwoju Edukacji EUREKA. Placówkę odwiedziło Mobilne Planetarium ORBITEK. Razem z bohaterem o imieniu Orbitek dzieci zwiedziły Drogę Mleczną, obserwowały planety, zobaczyły Księżyc i „wylądowały” na Marsie. Uczniowie dowiedzieli się, skąd się bierze wschód i zachód Słońca oraz rozmawiali o znakach zodiaku.

      Zajęcia były bardzo interesujące i dostarczyły wielu wrażeń.

    

 
PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

alt

      Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce monet organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Uczniowie klas I i III chętnie zbierali monety, aby pomóc potrzebującym. Łącznie zgromadzono kwotę 586 zł i 30 gr.

    Dziękujemy serdecznie Wszystkim rodzicom i dzieciom z klas I i III, którzy tak aktywnie włączyli się w akcję!

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego        

 
SUKCESY NAJMŁOSSZYCH UCZNIÓW Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU

 


       Przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych z Samorządowego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez FUNDACJĘ MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY z siedzibą w Oświęcimiu.

      Tematem konkursu była Dobroczynna Pisanka Wielkanocna. Jury konkursu wyłoniło jego laureatów i nagrodziło zwycięzców. Wśród nagrodzonych nie zabrakło najmłodszych dzieci z chełmeckiej dwójki:

I miejsce zajął Oliwier Jurkitewicz z kl. Ia

II miejsce zdobył Oskar Kozub z kl. Ic

Kamila Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu otrzymała wyróżnienie II stopnia

Milenka Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu zdobyła wyróżnienie III stopnia.

Dzieci uczestniczyły w uroczystości podsumowania konkursu w Oświęcimskim Centrum Kultury. Tam wręczono im nagrody oraz dyplomy.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

  

Więcej…
 
Wielkanoc tuż, tuż…

    

   22 marca w klasie Ib zapanował wiosenny, świąteczny nastrój. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Agnieszki wykonali ozdoby na wielkanocny stół. Z bibuły i gazet wyczarowali świąteczne kurczątka w wiosennych gniazdkach. Akcentem, który podkreślał Wielkanoc, były papierowe pisanki. Dzieci pracowały chętnie, dokładnie i z dużą uwagą.

     Dziękujemy pani Agnieszce Mucha za wspaniałe warsztaty.

Klasa Ib z wychowawczynią 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>