Szkoła podstawowa
Logo SP

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Powstańców Śląskich

przy SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM NR 2

W CHEŁMKU


 
GŁOSOWANIE

baner 250x250

    Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Chełmek, którzy ukończyli 16 rok życia do oddania swojego głosu na zadanie, które zostało zgłoszone do III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

     Zadanie nosi tytuł „Zaprogramuj się na przyszłość – czyli język angielski i robotyka gwarancją sukcesu” i skierowane jest do uczniów szkół podstawowych z powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego. Kwota zadania wynosi 224.960 zł.

    W ramach zadania 120 uczniów będzie miało możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach z robotyki i języka angielskiego pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Dzieci wezmą także udział w wycieczce do Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND w Krakowie. Zajęcia dla dzieci z naszej gminy będą odbywać się w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku ul. Marszałka Piłsudskiego 1.

   Aby inicjatywa mogła być zrealizowana, musi uzyskać wystarczającą ilość głosów, dlatego zachęcamy do głosowania w dniach od 10.09.2018r. do 05.10.2018r.

 


KOD ZADANIA: MZA03

NAZWA ZADANIA: Zaprogramuj się na przyszłość – czyli język angielski i robotyka gwarancją sukcesu

KWOTA ZADANIA: 224 960,00 zł

Głosować można:

• przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), 

• na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 23 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. w Chrzanowie – Urząd Miejski w Chrzanowie, al. Henryka 20; i w Oświęcimiu – Agenda Zamiejscowa UMWM ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21 ),

• a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”)

Wzór karty do głosowania dostępny jest na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl

Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu

 
ŚLUBOWANIE

alt

 

     Dnia 3 września 2018 r. pierwszoklasiści z naszego zespołu złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły, być dobrym kolegą i sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Nasza szkolna rodzina powiększyła się o 43 osoby. Młodszych kolegów serdecznie przywitali drugoklasiści, którzy pięknie zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawców. Uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymacje szkolne i dyplomy, a Rada Rodziców ufundowała słodkie prezenty. Dziękujemy!

 

zapraszamy do galerii zdjęć

Więcej…
 
Sukces nauczyciela i przedszkolaka w V edycji projektu „Czysta Małopolska”

     Projekt miał na celu upowszechnienie wiedzy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu wśród dzieci przedszkolnych i uczniów, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, wdrożenie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie, poszerzenie zainteresowań problematyką zdrowego odżywiania oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie problematyki zdrowego żywienia.

W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadziło trzy konkursy:

  • Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Odżywiaj się zdrowo”, 
  • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć lub przedstawienia teatralnego dotyczącego zdrowego odżywiania, 
  • Konkurs na kronikę ukazującą działania w zakresie promocji zdrowego żywienia w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2017/2018.

    W czwartek 14 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca V edycję projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Podczas konferencji laureatom wojewódzkim i finalistom rejonowym w poszczególnych kategoriach wręczono nagrody i dyplomy:

  • Pani Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł laureata II miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na scenariusz zajęć dotyczący promocji zdrowego żywienia, 
  • Martynka Jaśkowiec z grupy „Misie” (wychowawcy: Jolanta Wolna, Eliza Pędziałek Krysta), finalistką konkursu na plakat „Odżywiaj się zdrowo”.

Gratulujemy

 

link do strony: Konferencja podsumowująca V edycję projektu „Czysta Małopolska” https://kuratorium.krakow.pl/konferencja-podsumowujaca-v-edycje-projektu-czysta-malopolska/

 

 

 
Klapki dla Gambii

 

„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje”.

Erich Fromm

      W czwartek 21.06.2018 r. dotarli do nas wolontariusze akcji: „Klapki dla Gambii”. Dr Maciej Kalarus i Pani Agnieszka Król odebrali klapki, które zebrali uczniowie z poszczególnych szkół Gminy Chełmek.

W placówkach zebrano: 

  • Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Piłsudskiego - 132 pary;
  • Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Brzozowa -128 par; 
  • Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku59 par;
  • Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie31 par.

   Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wielu z Was odpowiedziało na prośbę Samorządu Uczniowskiego i przyniosło nawet po kilka par klapek. Jak napisał mi w mailu jeden z organizatorów, dr Maciej Kalarus z Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej cyt: „W sierpniu do Gambii samochodem podróżniczym pojedzie od nas trójka studentów z opiekunem i będą w Waszym imieniu rozdawać klapki afrykańskim dzieciom, wcześniej przejmując z gambijskiego portu kontener. Zachęcamy do śledzenia relacji z tej części akcji zarówno na profilu FB, jak i na stronie internetowej. Nasza ekipa powróci do Polski prawdopodobnie na początku października i w listopadzie (w pierwszej połowie) planujemy uroczyste podsumowanie całej tegorocznej akcji wraz z rozdaniem pakietów medialnych i Certyfikatów Uczestnictwa dla każdej placówki oświatowej, która wpisana jest na Listę Ambasadorów (strona www) i zbierała klapki. Przewidujemy zorganizowanie uroczystości, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy, jednak więcej informacji na ten temat pojawi się w późniejszych terminach. I najważniejsze: bardzo, ale to bardzo dziękujemy za każdą parę klapek. To jest naprawdę świetna robota, każdego z osobna i wszystkich razem. Dziękujemy z całego serca, a oglądając zdjęcia i czytając relacje, sami możecie zobaczyć, jak to wszystko, co robimy, jest ważne i potrzebne. To jest kawał dobrej roboty. Ponad 300 placówek oświatowych ogarniało temat przez prawie dwa miesiące i to też o czymś świadczy. Dziękujemy za zaangażowanie, za emocje i empatię – po prostu za wszystko. Gdyby nie Wy, nigdy tylu klapek byśmy nie uzbierali”.

  Podczas swojej wizyty wolontariusze opowiedzieli naszej młodzieży o zorganizowanej akcji. W przyszłym roku na pewno znów do niej przystąpimy.

  Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. 

Anna Grochal

 

 
Konkurs wiedzy nt. smogu

     W Gimnazjum i starszych klasach szkół podstawowych został przeprowadzony konkurs wiedzy na temat smogu. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, przekazane przez chełmecki oddział Polskiego Alarmu Smogowego.

PAS jest organizacją ponadpartyjną. Współpracują z samorządami, organizacjami pozarządowymi i środowiskami naukowymi oraz każdym, któremu leży na sercu czyste, nieskażone zanieczyszczeniami powietrze i zdrowie polskich obywateli.

    Serdecznie dziękujemy za nagrody książkowe.

Anna Grochal

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>