Szkoła podstawowa
Logo SP

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Powstańców Śląskich

przy SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM NR 2

W CHEŁMKU


 
Sukces nauczyciela i przedszkolaka w V edycji projektu „Czysta Małopolska”

     Projekt miał na celu upowszechnienie wiedzy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu wśród dzieci przedszkolnych i uczniów, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, wdrożenie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie, poszerzenie zainteresowań problematyką zdrowego odżywiania oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie problematyki zdrowego żywienia.

W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadziło trzy konkursy:

 • Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Odżywiaj się zdrowo”, 
 • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć lub przedstawienia teatralnego dotyczącego zdrowego odżywiania, 
 • Konkurs na kronikę ukazującą działania w zakresie promocji zdrowego żywienia w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2017/2018.

    W czwartek 14 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca V edycję projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Podczas konferencji laureatom wojewódzkim i finalistom rejonowym w poszczególnych kategoriach wręczono nagrody i dyplomy:

 • Pani Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł laureata II miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na scenariusz zajęć dotyczący promocji zdrowego żywienia, 
 • Martynka Jaśkowiec z grupy „Misie” (wychowawcy: Jolanta Wolna, Eliza Pędziałek Krysta), finalistką konkursu na plakat „Odżywiaj się zdrowo”.

Gratulujemy

 

link do strony: Konferencja podsumowująca V edycję projektu „Czysta Małopolska” https://kuratorium.krakow.pl/konferencja-podsumowujaca-v-edycje-projektu-czysta-malopolska/

 

 

 
Klapki dla Gambii

 

„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje”.

Erich Fromm

      W czwartek 21.06.2018 r. dotarli do nas wolontariusze akcji: „Klapki dla Gambii”. Dr Maciej Kalarus i Pani Agnieszka Król odebrali klapki, które zebrali uczniowie z poszczególnych szkół Gminy Chełmek.

W placówkach zebrano: 

 • Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Piłsudskiego - 132 pary;
 • Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Brzozowa -128 par; 
 • Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku59 par;
 • Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie31 par.

   Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wielu z Was odpowiedziało na prośbę Samorządu Uczniowskiego i przyniosło nawet po kilka par klapek. Jak napisał mi w mailu jeden z organizatorów, dr Maciej Kalarus z Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej cyt: „W sierpniu do Gambii samochodem podróżniczym pojedzie od nas trójka studentów z opiekunem i będą w Waszym imieniu rozdawać klapki afrykańskim dzieciom, wcześniej przejmując z gambijskiego portu kontener. Zachęcamy do śledzenia relacji z tej części akcji zarówno na profilu FB, jak i na stronie internetowej. Nasza ekipa powróci do Polski prawdopodobnie na początku października i w listopadzie (w pierwszej połowie) planujemy uroczyste podsumowanie całej tegorocznej akcji wraz z rozdaniem pakietów medialnych i Certyfikatów Uczestnictwa dla każdej placówki oświatowej, która wpisana jest na Listę Ambasadorów (strona www) i zbierała klapki. Przewidujemy zorganizowanie uroczystości, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy, jednak więcej informacji na ten temat pojawi się w późniejszych terminach. I najważniejsze: bardzo, ale to bardzo dziękujemy za każdą parę klapek. To jest naprawdę świetna robota, każdego z osobna i wszystkich razem. Dziękujemy z całego serca, a oglądając zdjęcia i czytając relacje, sami możecie zobaczyć, jak to wszystko, co robimy, jest ważne i potrzebne. To jest kawał dobrej roboty. Ponad 300 placówek oświatowych ogarniało temat przez prawie dwa miesiące i to też o czymś świadczy. Dziękujemy za zaangażowanie, za emocje i empatię – po prostu za wszystko. Gdyby nie Wy, nigdy tylu klapek byśmy nie uzbierali”.

  Podczas swojej wizyty wolontariusze opowiedzieli naszej młodzieży o zorganizowanej akcji. W przyszłym roku na pewno znów do niej przystąpimy.

  Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. 

Anna Grochal

 

 
Konkurs wiedzy nt. smogu

     W Gimnazjum i starszych klasach szkół podstawowych został przeprowadzony konkurs wiedzy na temat smogu. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, przekazane przez chełmecki oddział Polskiego Alarmu Smogowego.

PAS jest organizacją ponadpartyjną. Współpracują z samorządami, organizacjami pozarządowymi i środowiskami naukowymi oraz każdym, któremu leży na sercu czyste, nieskażone zanieczyszczeniami powietrze i zdrowie polskich obywateli.

    Serdecznie dziękujemy za nagrody książkowe.

Anna Grochal

 

 
BEZPIECZNE WAKACJE!

BEZPIECZNE WAKACJE!

    Wakacje są po to, by odpoczywać i bawić się. Realizować te zainteresowania, na które w okresie nauki szkolnej często brakuje czasu. W czasie trwania wypoczynku letniego wszystkie dzieci muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

    W klasach pierwszych i trzecich Szkoły Podstawowej wychowawcy przeprowadzili pogadanki nt. bezpiecznych zabaw w czasie wakacji. W dalszej kolejności pierwszo- i trzecioklasiści obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Bezpieczne wakacje 2018” przygotowaną przez panią Karolinę Marciniak. Uczniowie przypomnieli sobie m. in., że:

 • nie wolno oddalać się od miejsca zabawy 
 • nie otwieramy drzwi nieznajomym 
 • należy informować rodziców, dokąd wychodzimy i kiedy wrócimy 
 • bawimy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych
 • nie wolno kapać się w miejscach zabronionych
 • należy znać telefony alarmowe 
 • dbamy o bezpieczeństwo w lesie, nad wodą, w górach, w czasie pobytu na wsi

     Policjanci z chełmeckiego komisariatu: Pan Patryk Niemczyk i Pan Tomasz Malik przypomnieli najmłodszym uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego letniego wypoczynku.

ŻYCZYMY RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !

 

 

 
„Przystanek Biblioteka - kurs na czytanie”

       W ramach projektu „Przystanek Biblioteka - kurs na czytanie” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Chełmku, dzieci z klasy I c brały udział w cyklu warsztatów plenerowych. Zajęcia prowadzili animatorzy z Akademii Twórczego Rozwoju „ Bystrzak’’ z Libiąża. W trzy kolejne poniedziałki ( 4,11,18.06.) uczniowie wspólnie z seniorami odbywali ,,Podróże po Europie’’. Odwiedzili Francję, Grecję i Peru. Poznali zwyczaje, tradycje i potrawy charakterystyczne dla tych krajów. Poprzez zabawę dzieci nabyły nowych umiejętności oraz poszerzyły swoją wiedzę. Wszystkim tym działaniom towarzyszyły osoby dorosłe, które dzielnie wspierały małych odkrywców.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>