Biblioteka szkolna
Piątek, 07 Październik 2011 06:47

Zapraszamy do biblioteki szkolnej 

 Rok szkolny 2016/2017

PONIEDZIAŁEK                                                             800 – 1400

WTOREK                                                                     800 – 1315

ŚRODA                                                                       745 – 1430

CZWARTEK                                                                  800 – 1430

PIĄTEK                                                                      800 – 1330

 

 

O bibliotece przy SZSP nr 2 w Chełmku.

 

Biblioteka mieści się w budynku przy ulicy Piłsudskiego 1. Obsługuje uczniów Gimnazjum, klasy I, II, III oraz klas V i VI Szkoły Podstawowej a także nauczycieli, pracowników oraz absolwentów szkoły. Do wypożyczeń w naszej bibliotece zapraszamy także rodziców uczniów oraz społeczność lokalną. Biblioteka szkolna działa zgodnie z standardami opracowanymi przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Towarzystwo Nauczycieli – Bibliotekarzy Szkół Polskich.Zbiory są bogato wyposażone w księgozbiór podręczny typu encyklopedie i słowniki tematyczne i oraz językowe. Ponadto uczniowie mają do dyspozycji zestaw lektur uzupełniony zgodnie z Podstawą Programową na każdym poziomie nauczania. Dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się dział książek obyczajowych, który wciąż poszerza się o nowe tytuły. Dział zbiorów specjalnych to zestawy płyt DVD z programami edukacyjnymi i adaptacjami lektur oraz edukacyjnymi programami multimedialnymi. W bibliotece uczniowie korzystają z Internetowego Centrum Multimedialnego otrzymanego w ramach Europejskiego Funduszu Socjalnego. Nauczyciel – bibliotekarz prowadzący bibliotekę: Mariola Krzeczkowska

 

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć:

 Książki moich marzeń

Kliknij!!! -

Nowości wydawnicze w bibliotece szkolnej - styczeń 2015r.

Kliknij!!! - nowości

 

Dlaczego warto czytać książki?

Nauka myślenia. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Książki uczą myśleć, zmuszają mózg do aktywności, przez co powstają nowe wiązania neuronalne w mózgu.

 

 

Czytając, z tygodnia na tydzień zauważasz, że jesteś produktywniejszy, a Twoja aktywność myślowa przynosi Ci coraz więcej korzyści Kolejną rzeczą, jest faktwzbogacania słownictwa. Jest to oczywiście prawda, czytając poznajemy słowa, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Dzięki bogatemu słownictwu, potrafimy wypowiedzieć się w każdej sytuacji, nie tylko w gronie znajomych, ale także na oficjalnych wystąpieniach.

 

 

Czytanie wpływa na naszą wyobraźnię, a także poprawia pamięć.Czytając wyobrażamy sobie daną sytuację, dzięki temu pobudzamy nasz mózg do pracy. Dzięki czytaniu i tworzeniu obrazów podczas tej czynności, będzie nam o wiele łatwiej przyswajać nową wiedzę podczas nauki. Jednym słowem regularne czytanie sprawia, że z dnia na dzień stajesz się inteligentniejszy i efektywniejszy.

 

 

Czytanie zmniejsza stres. Wiele osób twierdzi, że czytanie jest idealnym sposobem na odstresowanie, ponieważ zamykamy się wtedy w świecie opisanej historii i nie myślimy o problemach dnia codziennego. Nic tak nie koi skołatanych nerwów jak wieczór z dobrą książką. Czytanie jest tanie. Trzeba przyznać, że na to, aby czytać stać praktyczni każdego. Wystarczy, że zajrzysz do biblioteki, a na pewno zainteresuje Cię wiele pozycji książkowych. Zasady pisowni. Kiedy czytasz, automatycznie zapamiętujesz sposó zapisu danych słów i zwrotów. Osoby, które regularnie czytają, nie mają problemów z ortografią, bo ich mózgi opatrzyły się z poprawnym zapisem i starają się go automatycznie odwzorować. Kreatywność. Książki dostarczają mnóstwo pomysłów. Możesz podpatrzyć coś u bohatera książki i wcielić w swoim życiu, ale też najzwyklej w świecie zainteresowan tym, co czytasz stworzyć własny, oryginalny pomysł. W świecie książki nie ma barier, jeśli oswoisz się dobrze z tym światem, zrozumiesz, że stać Cię na pomysły równie dobre, jak Twojego ulubionego bohatera. Jeśli znasz inne, naukowe, poważne albo nawet zabawne powody, dla których warto czytać? Podziel się nimi ze mną, a na pewno dopiszę je jak kolejną myśl.

 

                                                   ZAPRASZAM Cię do szkolnej biblioteki! Książki czekają właśnie na Ciebie!!!