Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty …
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 15:18

Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty …

 

21 marca świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny.

Samorząd Uczniowski zadbał o to, abyśmy ten dzień spędzili aktywnie i wesoło. Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w turnieju wiedzy z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych oraz z języka angielskiego, odgadywali piosenki o wiośnie w quizie muzycznym oraz zmagali się w slalomie sportowym, którego częścią było rozwiązywanie zagadek wiosennych.

Każda klasa zaprezentowała przygotowany przez siebie taniec wiosenny. Liczyła się ciekawa choreografia, perfekcyjne wykonanie oraz jak największa ilość osób tańczących.

Po podsumowaniu wszystkich części turnieju, zwycięzcami okazała się klasa VI b, drugie miejsce zajęła klasa VI a, a trzecie – V b. Na koniec, wszyscy uczniowi, wspólnym tańcem belgijskim, oficjalnie pożegnali zimę i powitali wiosnę.

Dużą atrakcją był również mecz siatkówki rozegrany między nauczycielami a gimnazjalistami. Tym razem zwyciężyła drużyna nauczycieli. Gratulujemy!

Atmosfera panująca tego dnia w szkole była wspaniała. Uczniowie założyli ubrania w kolorach wiosennych: zielonym, żółtym i białym. Dziewczęta miały wianki i kwiaty we włosach. Zabawie towarzyszyły płynące z głośników piosenki o wiośnie.

Jesteśmy pewni, że po tak hucznym powitaniu, wiosna na długo zagości w naszej szkole. Organizatorami zabawy był Samorząd Uczniowski SP oraz nauczyciele: Joanna Baran, Urszula Kowalska i Sebastian Fedecki.