Orlik 2012
Czwartek, 02 Kwiecień 2009 20:53


   Chełmek wygrał I edycję halowego turnieju piłkarskiego D&R Cup orlików (rocznik 2001 i młodsi), rozegranego w Oświęcimiu. Podopieczni trenera Pawła Sidorowicza przeszli przez imprezę bez porażki. O obsadzie miejsc od 2 do 4 decydowała „mała tabelka”. Chełmek w drodze do mistrzostwa pokonał kolejno Skawę Wadowice 5-2, Unię II Oświęcim 5-1, Górnika Libiąż 7-0, Unię I Oświęcim 3-0. Końcowa kolejność:

  • 1. UKS Chełmek
  • 2. Unia I Oświęcim
  • 3. Szczakowianka Jaworzno
  • 4. Unia II Oświęcim
  • 5. Skawa Wadowice
  • 6. AP Górnik Libiąż

UKS CHEŁMEK: Wiktor Bieniek, Mateusz Bieniek, Michał Stachera, Mateusz Hudzik, Sebastian Kopyć, Krystian Stwora, Oskar Lebica, Rafał Gąsior, Bartłomiej Bęben, Jakub Wróbel, Krzysztof Sowa, Sergiusz Padula.

                              SUKCESY MŁODYCH PIŁKARZY!!!

Wiosna 2010 była obfita w turnieje piłkarskie, w których znakomicie spisali się reprezentanci naszej szkoły. Turnieje te odbywały się w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie V i VI klas brali udział w tradycyjnych rozgrywkach międzyszkolnych.

  • GMINA: SP 2 – Gorzów 5:0, SP 2 – SP 1 4:0, SP 2 – Bobrek 3:0. I miejsce
  • POWIAT: SP 2 – Brzeszcze 3:0, SP 2 – Piotrowice 2:2 ( rzuty karne 3:2), Finał SP 2 – Oświęcim 3:0. I miejsce w powiecie oświęcimskim – BRAWO !!!!
  • REJONY: SP 2 – Wadowice 2:0, SP 2 – Libiąż 1:2, SP 2 – Olkusz 0:6. III miejsce

Drużyna piłkarska prowadzona przez nauczyciela wf pana Pawła Sidorowicza


   UCZEŃ  NASZEGO  GIMNAZJUM  MARCIN  POTOCZNY STYPENDYSTĄ
MAŁOPOLSKIEJ FUNDACJI STYPENDIALNEJ SAPERE AUSO!

Marcin Potoczny jest zawodnikiem niepełnosprawnym uprawiającym pływanie w Uczniowskim Klubie Unia Oświęcim grupa startowa SB - i S - 6. Poświęca się temu sportowi systematycznie i solidnie. Wyczynowo trenuje od pięciu lat.

 Jego zaangażowanie oraz ciężka, wytrwała praca, która wymaga wiele czasu i energii jest warta podkreślenia. Zawodnik ten usprawniając się poprzez trening sportowy osiąga coraz lepsze wyniki. Startuje w zawodach na różnych szczeblach poczynając od zawodów integracyjnych z pełnosprawnymi do zawodów niepełnosprawnych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.
  - Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
  - Ogólnopolskie Zawody Nadziei Paraolimpijskich Londyn 2012
  - Zawody Grand Prix Polski Niepełnosprawnych
  - Zimowe Mistrzostwa Polski Osób niepełnosprawnych
  - Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych
  - Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w Pływaniu
  - Międzynarodowe Zawody o Puchar Europy Eurowaves 2009
Posiada w swojej kategorii wiekowej i grupie niepełnosprawności rekordy Polski w pływaniu na 50 m stylem dowolnym,100 dowolny, 50 grzbietowym 50 i 100  klasycznym.
Jest trzykrotnym zdobywca I miejsca Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej 2007, 2008, 2009 rok oraz brązowym medalistą Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w 2008 i Zimowych Mistrzostw Polski 2009 roku.
Na Ogólnopolskich Zawodach Integracyjnych we Wrocławiu zdobył l miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i 50 m stylem klasycznym .W kategorii open był na 2 miejscu.
Zdobył srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym w Międzynarodowych Zawodach o Puchar Europy EUROWAYES 2009 w Czechach .
W kwietniu 2009 roku Marcin został powołany do Polskiej Młodzieżowej Kadry Narodowej w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych .
Jest zawodnikiem przyszłościowym i rokującym duże nadzieje na osiąganie bardzo dobrych wyników w sporcie pływackim niepełnosprawnych.
                                                                      

                                                                     Trener: Jadwiga Zieleńska Starzec

 

ORLIK 2012

Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – NAJWAŻNIEJSZE!!!

to główny cel programu Moje Boisko – Orlik 2012"

Po pierwsze: DZIECI!

Program „Moje Boisko – Orlik 2012" realizowany jest  z myślą o dzieciach i młodzieży, aby mogły cieszyć się z uprawiania sportu w bezpiecznych warunkach, na nowoczesnych obiektach.

Program „Moje Boisko – Orlik 2012” przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas Expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.


 
27 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie „Orlika”, czyli dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią przeznaczonych do gry w piłkę nożną, ręczną i koszykówkę.  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki. W uroczystości wzięły udział władze naszego miasta: burmistrz pan Andrzej Saternus, wiceburmistrz pan Andrzej Skrzypiński, a także dyrektor naszej placówki pan Marek Idzik. Gościem specjalnym był wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego pan Marek Sowa. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ksiądz Stanisław Strojek. Mamy nadzieję, że ten nowoczesny kompleks sportowy będzie służył nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także mieszkańcom naszej gminy.